Jano69
21.07.10,10:57
Prosím vás, ako mám zaregistrovať brigádnikov v SP cez ich stránku ak pracujú na základe dohody o brigádnickej práci študentov? Kliknem na Registračný list FO a tam mám možnosti, že Zamestnanec - prac. pomer a Zamestnanec - dohoda. Ale nikde sa tam nerozlišuje či ide o študenta alebo nie. Prosím vás, poraďte čo najskôr, musím ich nahlásiť ešte dnes. :(

Vopred veľmi pekne ďakujem.
Xanti
21.07.10,08:58
Dáš
ZAMESTNANEC - DOHODA
lebo pracuje pre teba na dohodu, nie na pracovný pomer.
Iné ťa nezaujíma.
Tweety
21.07.10,09:00
Prosím vás, ako mám zaregistrovať brigádnikov v SP cez ich stránku ak pracujú na základe dohody o brigádnickej práci študentov? Kliknem na Registračný list FO a tam mám možnosti, že Zamestnanec - prac. pomer a Zamestnanec - dohoda. Ale nikde sa tam nerozlišuje či ide o študenta alebo nie. Prosím vás, poraďte čo najskôr, musím ich nahlásiť ešte dnes. :(

Vopred veľmi pekne ďakujem.
Cez RLFO musíš nahlásiť prv, než na dohodu začnú pracovať. V ostatnom súhlasím s predch. príspevkom. Príklad, začali pracovať dnes, nahlásiť si ich mal včera, alebo dnes ráno, pred začiatkom práce.
Jano69
21.07.10,16:43
čiže mi to tam nehodí žiadne odvody pre toho zamestnanca? nieže niečo zle urobím a potom ešte za to budem musieť platiť
Tweety
21.07.10,16:47
čiže mi to tam nehodí žiadne odvody pre toho zamestnanca? nieže niečo zle urobím a potom ešte za to budem musieť platiť
Zaškrtneš Dohoda, odvody do SP platí len zamestnáv., aj to len Garančné 0,25% a ÚrazovéP 0,8%.
Jano69
21.07.10,17:04
ja ani to zrejme keďže som študent, či to za seba neplatím len? za zamestnancov áno? sorry ja za to nemôžem, že som tak blbý ja som z GYMNÁZIA totižto :(
Tweety
21.07.10,17:05
ja ani to zrejme keďže som študent, či to za seba neplatím len? za zamestnancov áno? sorry ja za to nemôžem, že som tak blbý ja som z GYMNÁZIA totižto :(
Ty si aj zamestnáv. aj dohodár?
Jano69
21.07.10,17:42
ja som SZČO ( a študent zároveň ) a zamestnávam študentov ako dohodárov
Tweety
21.07.10,17:46
ja som SZČO ( a študent zároveň ) a zamestnávam študentov ako dohodárov
Tak budeš platiť odvody tak, ako som už uviedla. Za seba ako dohodára nie, ale za seba ako zamestnáv. áno.
veronikasad
21.07.10,17:50
ja som SZČO ( a študent zároveň ) a zamestnávam študentov ako dohodárov
Výpočet odvodov nie je na reg.liste FO, ale po skončení mesiaca v Mesačnom výkaze. Platby poistného (za zamestnávatela) uhrádzaš v termíne na výplatu miezd, ktorý si si určil v reg. liste zamestnávatela.
Paula
21.07.10,18:49
Nebolo by naozaj menej bolestné zamestnať mzdového účtovníka? Súdim podľa už Tebou založených:

http://www.porada.sk/t143945-brigadnici-bez-zmluv.html

http://www.porada.sk/t143971-socialna-poistovna.html

a možných ďalších?
Jano69
21.07.10,19:01
Nejakého hľadám. Takého s pevnými nervami :D
veronikasad
21.07.10,19:02
Nejakého hľadám. Takého s pevnými nervami :D
Držím palce, aby si ho našiel skôr ako ti začnú chodiť pokuty z DU a SP ...
Jano69
21.07.10,19:04
neviete o niekom? :D
Jano69
21.07.10,19:05
Toho sa dosť bojím no :( ale práve dnes ma jeden človek vysmial, že sa s tým všetkým bavím, že mám robiť všetko na čierno vraj :P
veronikasad
21.07.10,19:06
neviete o niekom? :D
Zadaj si bezplatný inzerát do inzercie na porade. Určite sa ti ozve dosť záujemcov. Nezabudni uviesť miesto podnikania
Jano69
21.07.10,19:06
Držím palce, aby si ho našiel skôr ako ti začnú chodiť pokuty z DU a SP ...

toho sa dosť bojím, ikeď dnes som si vypočul, že som hlupák, že sa s tým všetkým bavím vôbec, že mám robiť na čierno :P
Jano69
21.07.10,19:07
Zadaj si bezplatný inzerát do inzercie na porade. Určite sa ti ozve dosť záujemcov. Nezabudni uviesť miesto podnikania


Ihneď vykonám :cool:
veronikasad
21.07.10,19:09
toho sa dosť bojím, ikeď dnes som si vypočul, že som hlupák, že sa s tým všetkým bavím vôbec, že mám robiť na čierno :P
Už sme to rozoberali v inej téme (ak neberiem do úvahy formuláciu otázky, ktorá je porušením Etikety Porady). Pokuta z IP za nelegálnu prácu zlikviduje tvoje podnikanie na pekných pár rokov ... Tak neviem či chceš takýchto ľudí počúvať ...
Paula
21.07.10,19:14
toho sa dosť bojím, ikeď dnes som si vypočul, že som hlupák, že sa s tým všetkým bavím vôbec, že mám robiť na čierno :P


Až ten, kto Ti to vraví, bude skákať z mosta, skočíš s ním? ;)
Jano69
21.07.10,19:17
Až ten, kto Ti to vraví, bude skákať z mosta, skočíš s ním? ;)

Nechystám sa riadiť jeho názormi. Mám vlastnú hlavu. :)
veronikasad
21.07.10,19:20
Ihneď vykonám :cool:
Jano, ten inzerát nemá chybu ...
Jano69
21.07.10,19:22
zle? :D ja už mám tak dosť dnes, po 16 hodinách čo som bol na nohách ma tak bolí hlava, že je mi jedno čo som tam napísal :D
Paula
21.07.10,19:28
Jano, ten inzerát nemá chybu ...


Tak tak tak, aj monitorček si užil svoje :D.
veronikasad
21.07.10,19:31
zle? :D ja už mám tak dosť dnes, po 16 hodinách čo som bol na nohách ma tak bolí hlava, že je mi jedno čo som tam napísal :D
Môže byť - len nás 17-ky si pred spaním trochu pobavil ...
Jano69
21.07.10,19:48
máš 17 rokov a mi vieš takto poradiť? Och bože, prečo len si z Prievidze? :( nesťahuješ sa náhodou do Košíc? :D
veronikasad
21.07.10,19:51
máš 17 rokov a mi vieš takto poradiť? Och bože, prečo len si z Prievidze? :( nesťahuješ sa náhodou do Košíc? :D
Janko, ešte musíš veľa študovať - už moje dcéry majú skoro raz tolko. 17-ky na Porade sú vo veku 50+, mladé duchom ...

Mne sa v PD páči, na východ sa nechystám presťahovať ...
Paula
21.07.10,20:25
máš 17 rokov a mi vieš takto poradiť? Och bože, prečo len si z Prievidze? :( nesťahuješ sa náhodou do Košíc? :D


Humorista :). Možno bývame od seba pár krokov, ale v duchu znenia inzerátu by som si Tvojich dohodárov na zodpovednosť nebrala. Ak sa majú stihnúť termíny a zákon, nestačí sem-tam zatelefonovať, ani sem-tam pokecať pri kávičke.

P.S.: Ja sa sťahovať chcem, ale to nie je Tvoj problém.
Jano69
22.07.10,08:10
V pohode, niektorí majú IQ aj trojcifernej hodnoty... len včera som šiestich musel vyhodiť... ale nájdu sa aj takí, ktorí sú veľmi šikovní... a niektoré dievčatá.... :D
veronikasad
22.07.10,08:21
V pohode, niektorí majú IQ aj trojcifernej hodnoty... len včera som šiestich musel vyhodiť... ale nájdu sa aj takí, ktorí sú veľmi šikovní... a niektoré dievčatá.... :D
a tých vyhodených si aj odhlásil zo SP ? (ak boli prihlásení)
derek19
22.07.10,08:21
Mam len taky dotaz trochu mimo témy. Som živnostník, mesačne platím odvody 44,73 eura, neplatil by som menej, kebyže idem študovať na vysoku školu na denné štúdium? :) (študovať chcem isť aj tak, len ma to tak napadlo)
veronikasad
22.07.10,08:23
Mam len taky dotaz trochu mimo témy. Som živnostník, mesačne platím odvody 44,73 eura, neplatil by som menej, kebyže idem študovať na vysoku školu na denné štúdium? :) (študovať chcem isť aj tak, len ma to tak napadlo)
odkedy si živnostník ? Podával si RZZP za rok 2009 ?
derek19
22.07.10,08:24
Zivnostník som od od mája 2010, čiže nejake 2-3 mesiace
veronikasad
22.07.10,08:27
Zivnostník som od od mája 2010, čiže nejake 2-3 mesiace
v zdr.poisťovni ťa registroval živ.úrad alebo si tam bol sám ?
Až teraz čítam, že ešte študent nie si, odkedy je to aktuálne ?
derek19
22.07.10,08:30
fu no to teraz si dobre nepamatam, ale zda sa mi ze živn. úrad, aj na zdr. poisťovni aj na daňovom úrade.
veronikasad
22.07.10,08:35
fu no to teraz si dobre nepamatam, ale zda sa mi ze živn. úrad, aj na zdr. poisťovni aj na daňovom úrade.
Kým nie si študent to nie je podstatné. Potom treba isť osobne do zdr. poisťovne a dohodnúť si zmenu vymer. základu na nulu. Preddavky platiť nebudeš. Ale ak prekročíš stanovený príjem, po podaní ročného zúčtovania zdr.poistenia ti vznikne nedoplatok, ktorý musíš uhradiť do 30.6.nasl. kal.roka. Ak príjem neprekročíš, zostaneš poistencom štátu a nedoplatok ti nevznikne. Od 1.7. nasl. kal. roka nebudeš platiť preddavky z minima, ale len sumu, ktorá ti vyjde z RZZP za predch.kal.rok.