Demi0
21.07.10,11:08
Potrebujem poradiť.

AK vyvážame do Čiech materiál na spracovanie máme podávať suhrnný výkaz. Pýtala som sa na daňovom úrade, ale tam mi bolo povedané že oni nevedia, ani správca dane mi to nepovie a ani naštudovať sa to nedá. No a že nie sú si istý či mi s tým pomôže daňový poradca. Tak ja teraz netuším na koho sa obrátiť a či tomám vôbec podať.

Ľudia prosííííííííííííííííííííím pomôžte.
Johanka
21.07.10,09:19
Môžeš bližšie vysvetliť zadanie : "vyvážame materiál na spracovanie" ?
Demi0
21.07.10,09:24
konkrétne sa jedná o papier či už zberový alebo odpadový, ktorý sa potom spracováva v papiernach
Johanka
21.07.10,09:44
Čítam to tvoje zadanie a dosť dobre nechápem, čo sa nedá naštudovať alebo vysvetliť ...hľadám v čom je problém. Pri DPH treba zadefinovať kto predáva, kto kupuje , treba stanoviť miesto dodania ...
betka
23.07.10,06:55
8/(4) Za dodanie tovaru sa považuje aj premiestnenie tovaru, ktorý je vo vlastníctve zdaniteľnej osoby, z tuzemska do iného členského štátu, ak je tento tovar odoslaný alebo prepravený ňou alebo na jej účet do iného členského štátu na účely jej podnikania. Takéto premiestnenie sa považuje za dodanie tovaru za protihodnotu okrem premiestnenia tovaru

a) na účel jeho inštalácie alebo montáže zdaniteľnou osobou alebo na jej účet v členskom štáte, v ktorom sa skončí odoslanie alebo preprava tovaru,
b) na účel zásielkového predaja tohto tovaru zdaniteľnou osobou v členskom štáte, v ktorom sa skončí odoslanie alebo preprava tovaru,
c) na účel dodania tovaru na palubách lietadiel, lodí alebo vlakov počas osobnej dopravy na území Európskych spoločenstiev Európskeho spoločenstva,
d) určeného na vývoz tovaru do tretích štátov, ak sa colné konanie o vývoze tovaru uskutočnilo v tuzemsku,
e) určeného na dodanie tovaru do iného členského štátu touto zdaniteľnou osobou, ak dodanie tohto tovaru v členskom štáte, v ktorom sa skončí odoslanie alebo preprava tovaru, bude oslobodené od dane,
f) na účel prepracovania, spracovania, opravy alebo iných podobných činností fyzicky vykonaných na tomto tovare pre túto zdaniteľnú osobu v členskom štáte, v ktorom sa skončí odoslanie alebo preprava, za predpokladu, že sa tejto osobe tovar po skončení operácií vráti do tuzemska,
g) na dočasné použitie tohto tovaru v členskom štáte, v ktorom sa skončí odoslanie alebo preprava tovaru, na účel dodania služieb touto zdaniteľnou osobou,
h) na dočasné použitie na obdobie nepresahujúce 24 mesiacov na území iného členského štátu, v ktorom by sa dovoz toho istého tovaru z územia tretieho štátu považoval za prepustený do režimu dočasné použitie s úplným oslobodením od dovozného cla,
i) na účel dodania plynu cez rozvodný systém zemného plynu alebo dodania elektriny podľa § 13 ods. 1 písm. e) a f).

(5) Okamihom, keď sa prestane plniť niektorá z podmienok podľa odseku 4 písm. a) až i), považuje sa takéto premiestnenie tovaru za dodanie tovaru za protihodnotu.
betka
23.07.10,08:21
Podstatu som akosi vynechala:

80/(1) Platiteľ je povinný podať súhrnný výkaz za každý kalendárny mesiac, v ktorom
a) dodal tovar oslobodený od dane podľa § 43 ods. 1 z tuzemska do iného členského štátu osobe, ktorá je identifikovaná pre daň v inom členskom štáte,
b) premiestnil tovar oslobodený od dane podľa § 43 ods. 4,
c) sa zúčastnil na trojstrannom obchode ako prvý odberateľ podľa § 45,
d) dodal službu s miestom dodania v inom členskom štáte podľa § 15 ods. 1 zdaniteľnej osobe alebo právnickej osobe, ktorá nie je zdaniteľnou osobou a je identifikovaná pre daň, a táto osoba je povinná platiť daň.

§ 43
Oslobodenie od dane pri dodaní tovaru
z tuzemska do iného členského štátu


(4) Oslobodené od dane je premiestnenie tovaru zdaniteľnej osoby z tuzemska do iného členského štátu na účely jej podnikania (§ 8 ods. 4), ak by dodanie tohto tovaru pre inú osobu bolo oslobodené od dane podľa odseku 1.

Predpokladám, že premiestňujete tovar na spracovateľské operácie, pričom Vám Češi FA službu.

Ak FA vy Čechom za tie kartony, tak je to jasné dodanie tovaru 43.
Ak ide o premiestnenie, naštudujte si, čo som Vám prilepila
Demi0
27.07.10,07:08
A vraj sa to nedá naštudovať. Blbci na daňovom. Ďakujem, veľmi ste mi pomohli
betka
27.07.10,19:53
A vraj sa to nedá naštudovať. Blbci na daňovom. Ďakujem, veľmi ste mi pomohli

:)