chorvatik
21.07.10,11:57
Chcela by som sa poradiť a aj zorientovať v Zákone o ochrane spotrebiteľov, či má predajca právo odmietnuť predať 10 kalerábov na 1 boloček resp. na 1 nákup, keď trdí, že môže iba 8 ks kalerábov. Stalo sa mi to v obchodnom reťazci, kde som chcela urobiť správnu voľbu, ale som sa tam iba nahnevala.
Myslím si, že práve paragraf 8 ods. b) by sa mohol tohoto dotýkať.
Viem, že to robí väčšina obchodných reťazcov napr. keď dávajú dobrú cenu na cukor a pod., ale majú práva nás spotrebiteľov takto OBMEDZOVAť? Prosím, neodpovedajte mi, že som mala ísť ešte raz, to sa mi zdá detinské...
Ďakujem.
Anna
Stanislav 1975
21.07.10,10:01
Chcela by som sa poradiť a aj zorientovať v Zákone o ochrane spotrebiteľov, či má predajca právo odmietnuť predať 10 kalerábov na 1 boloček resp. na 1 nákup, keď trdí, že môže iba 8 ks kalerábov. Stalo sa mi to v obchodnom reťazci, kde som chcela urobiť správnu voľbu, ale som sa tam iba nahnevala.
Myslím si, že práve paragraf 8 ods. b) by sa mohol tohoto dotýkať.
Viem, že to robí väčšina obchodných reťazcov napr. keď dávajú dobrú cenu na cukor a pod., ale majú práva nás spotrebiteľov takto OBMEDZOVAť? Prosím, neodpovedajte mi, že som mala ísť ešte raz, to sa mi zdá detinské...
Ďakujem.
Anna

Vieš, to vlastne chránia teba ako spotrebiteľa-poviem ti príklad z mojho okolia , z praxe- v Tescu mali akciu na banány za 50% ceny a vieš čo sa stalo? Všetci predajcovia zeleniny z Ba boli hneď ráno nabehnutý v Tescu a vykupovali tie banány na plné košíky, a potom si to pekne predali vo svojom stánku na trhu- niekedy majú tieto reťazce nižšie ceny ako vo veľkoskladoch...
Stanislav 1975
21.07.10,10:03
Ale vlastne, ak niečo velmi chcem,tak mi nerobí problém sa 3-4 krát otočiť s košíkom...;),dá sa aj s týmto obmedzením vybabrať...:cool::cool::cool::D
truch
21.07.10,10:19
Aj mne sa to už stalo,v Lídli. Mali jahody za veľmi dobrú cenu, vzala som 8 balíkov /každému jeden/ a pri pokladni mi pani povedala, že sa môžu iba 4 a tie druhé 4 mi nablokuje zvlášť, lebo by mala problémy. Je pravdou, že chlapíkovi zo zelovocu takto v ústrety nevyšla a videla som ho ako ide dnu už druhýkrát.
misoft
21.07.10,15:08
Je to tak: väčšinou reťazce "chránia" nás zákazníkov, aby sme sa aspoň dostali k nejakému tovaru. Oni totiž už veľmi dobre poznajú svojich "tiež kolegov", ktorí prídu vykúpiť zlacnený tovar vo veľkom množstve, aby ho vzápätí vo svojom obchode predali s dvojnásobnou cenou.
Tweety
21.07.10,15:15
Plne súhlasím, takých chytrákov, čo lacno nakúpia a potom draho predajú, je viac než dosť. ALe ja s tým obmedzením súhlasím, ak pre nič, tak práve pre toto.
truch
21.07.10,15:21
Misoft má úplnu pravdu, neraz som stretla nášho zelovocára v Kauflande. Nakúpil lacnejšie a potom u nás predával, samozrejme s riadnym ziskom. Keby všetok akciový tovar vykúpili obchodníci, potom by nám, bežným zákazníkom nič nezostalo.
Potom sa jedujem,že idem niečo kúpiť a je vypredané:(