Michal cico
21.07.10,16:45
, no ide o to ze ja som bol zivnostnik od 1.7 2009 do 15.12.2009 a zarobil som nic. čiže 0 sk. ked som rusil zivnost povedali mi aj na danovom aj na živnostenskom ze nemusim podavat danove priznanie kedze som zarobil do 2000eurtusim sak to je jedno proste som nic nezarobil tak ze nieje to potrebne. dnes som bol v socialnej poistovni ohladom jedneho problemu a ked si dala do pocitacu moje rodne cislo tak sa ma opytala ze ci som si podal danove priznanie ked som bol zivnostnik. ja som nevedel tak som povedal pravdu ze nie nepodal, že mi bolo povedane ze to nieje pottrebne, ze to zakon neprikazuje. a ze som nic ani nezarobil, ale ta pani mi povedala ze ale ajtak som mal posdat priznanie ajked som nic nezarobil. čize sa xcem spytat ze ci mozem mat nejaky problem ohladom tychto veci okolo toho, lwebo hned jak mi to povedala som isol zase na danovi a tam mi zase povedali ze zakon mi to neprikazuje. cize ak to ja spravne chapem tak ta so socialky to chce potom ako naco aby som podaval to priznanie? teda oni to chcu ako nejaky doklad k niecomu? a to naco im je? co mam dalej robit??:eek::eek:
babi2
21.07.10,14:49
§ 32 ods. 1 Zákona o dani z príjmov hovorí, že DP je povinná podať fyzická osoba v prípade, ak jej ročné zdaniteľné príjmy presiahnu 50 % nezdaniteľnej sumy základu dane na daňovníka. Pre rok 2009 to bola suma 4 025,70 €. Polovica z tejto sumy je 2 012,85 €.
Čiže ak nepresiahnem tento príjem nie je povinnosť podať DP, ale DÚ ma môže vyzvať na podanie DP. Na Soc.poisťovni iste neovládajú zákon o dani z príjmu.

Ak chcem na Porade odpoveď, tak si zadám do vyhľadávača svoju otázku, a potom ju vložím do príslušnej témy.
Tweety
21.07.10,14:50
[QUOTE=babi2;1459559
Ak chcem na Porade odpoveď, tak si zadám do vyhľadávača svoju otázku, a potom ju vložím do príslušnej témy.[/QUOTE]

A nezačnem ju prosbou o pomoc.:)
Braňo
21.07.10,14:55
Problém je taký, že na Sociálke potrebujú mať doklad aj na to, že si zarobil nulu. :cool:
Michal cico
21.07.10,15:26
dakujem Vám všetkým moc:o :)
marjankaj
21.07.10,15:32
Problém je taký, že na Sociálke potrebujú mať doklad aj na to, že si zarobil nulu. :cool:

Veď nech im napíše čestné prehlásenie.:eek:
Michal cico
21.07.10,18:05
Veď nech im napíše čestné prehlásenie.:eek:

už sa na nom pracuje.dufam že to bude stačiť
veronikasad
21.07.10,18:11
už sa na nom pracuje.dufam že to bude stačiť
Okrem príjmu zo živnosti si mal aj nejaké iné príjmy ? Zarobil som nulu, znamená, že si mal zo živnosti nulový príjem = tržby alebo nulový zisk ?
marjankaj
21.07.10,19:30
Okrem príjmu zo živnosti si mal aj nejaké iné príjmy ? Zarobil som nulu, znamená, že si mal zo živnosti nulový príjem = tržby alebo nulový zisk ?

Veronika možno tušíš "dobre";)
ale pre istotu doplním k tomu § 32 ods(4)


(4) Daňové priznanie nie je povinný podať daňovník, ak má len príjmy

a) podľa § 5 a nie je povinný podať daňové priznanie podľa odseku 2 alebo
b) z ktorých sa daň vyberá podľa § 43 a neuplatní postup podľa § 43 ods. 7 alebo
c) ktoré poberá od zahraničného zastupiteľského úradu na území Slovenskej republiky, a je daňovníkom, ktorý požíva výsady a imunity podľa medzinárodného práva alebo, 122a)
d) zo závislej činnosti plynúce zamestnancom Európskych spoločenstiev alebo ich orgánov, ktoré boli preukázateľne zdanené v prospech všeobecného rozpočtu Európskej únie alebo
e) ktoré sú od dane oslobodené.
babi2
22.07.10,05:43
Problém je taký, že na Sociálke potrebujú mať doklad aj na to, že si zarobil nulu. :cool:
Aký doklad má odovzdať SP? Podľa mňa žiadny, veď živnosť je ukončená k 15.12.2009, tak nepodáva na SP ani výpis z DP, nakoľko už nie je SZČO. Povinný bol do 8 dní od skončenia živnosti informovať SP o ukončení živnosti, či sa mýlim?