jacekova
21.07.10,17:57
viem že sa tu toho už popísalo kopec, ale keď každý prípad je špecifický....

budúci týždeň ide môj klient (platca DPH) kúpiť auto (ojazdené, úžitkové) do Nemecka, do autobazaru.

keď uvedie svoje IČ DPH, mali by mu vystaviť fa bez DPH.

:confused::confused: v SR musí DPH z auta dodaniť a má nárok aj na odpočet DPH, keďže ide o ojazdené auto? :confused::confused:

auto si nechá vo firme a zaradí sa do používania

dakujem za všetky postrehy a príspevky
ondrejvla
21.07.10,16:04
viem že sa tu toho už popísalo kopec, ale keď každý prípad je špecifický....

budúci týždeň ide môj klient (platca DPH) kúpiť auto (ojazdené, úžitkové) do Nemecka, do autobazáru.

keď uvedie svoje IČ DPH, mali by mu vystaviť fa bez DPH.

:confused::confused: v SR musí DPH z auta samozdaniť a má nárok aj na odpočet DPH, keďže ide o ojazdené auto? :confused::confused:

auto si nechá vo firme a zaradí sa do používania

dakujem za všetky postrehy a príspevky

Všetky odpovede dávam súhlas, veď ty si si aj odpovedala:)
jacekova
21.07.10,16:06
Všetky odpovede dávam súhlas, veď ty si si aj odpovedala:)


dakujem ;). potrebovala som, aby mi to niekto odobril

som trochu nervozna z toho, aby som na niečo nezabudla, tak chcem vediet odpovede radsej vopred....

stale sa mi nieco splieta v hlave o ojazdenych autach z bazaru ze to je pouzity tovar alebo nieco take....(asi robim z komara somara)

dakujeeeem
ondrejvla
21.07.10,16:10
dakujem ;). potrebovala som, aby mi to niekto odobril

som trochu nervozna z toho, aby som na niečo nezabudla, tak chcem vediet odpovede radsej vopred....

stale sa mi nieco splieta v hlave o ojazdenych autach z bazaru ze to je pouzity tovar alebo nieco take....(asi robim z komara somara)

dakujeeeem

Pokiaľ bude dodávateľ platiteľ DPH, v Nemecku väčšie AUB sú, tak postupuješ, ako sme písali.
jacekova
21.07.10,16:11
a keby sa časom rozhodol auto predať?

tak asi v zostatkovej cene * 19%DPH?
ondrejvla
21.07.10,16:14
a keby sa časom rozhodol auto predať?

tak asi v zostatkovej cene * 19%DPH?

Súhlasím, veď ty to všetko vieš :)
jacekova
27.09.10,09:46
takže klient teda doniesol všetky podklady o kúpe auta N1 z Nemecka. Má kúpnu zmluvu, suma je bez DPH (sú tam uvedené IČ DPH naše aj ich).

Bazar napísal odvolávku: nezdaniteľná dodávka vrámci spoločenstva podľa §6a) DPH

je to klasické samozdanenie?
a do ktorého riadku výkazu to dám?

dakujeeeem
jacekova
29.09.10,06:00
takže klient teda doniesol všetky podklady o kúpe auta N1 z Nemecka. Má kúpnu zmluvu, suma je bez DPH (sú tam uvedené IČ DPH naše aj ich).

Bazar napísal odvolávku: nezdaniteľná dodávka vrámci spoločenstva podľa §6a) DPH

je to klasické samozdanenie?
a do ktorého riadku výkazu to dám?

dakujeeeem



posuvam