bryan
02.11.05,11:32
Digitalna doba .. dostal som fakturu z DE v PDF, mam si ju vraj vytlacit a to je vsetko. Papier neposlu.

OTAZKY:
1. Napiste mi dovody, preco by to nemusel DU alebo ina kontrola uznat?
2. Mozem vystavovat faktury bez podpisu aj u nas? [napriklad automaticka fakturacia z internetoveho obchodu...]
3. Raj pre podvody alebo konecne serozne podnikanie?

Odpovede:
1. Jasne ze si to zaradim, neriesim, ale chcem pocut negativa :)
2. ... ze kam az moze zajst "aproximacia EU prava", ked v DE sa to da, tak preco by to nemalo ist aj u nas? :)
3. Podla mna aj tak vzdy rozhoduje krizova kontrola na obe strany ...
Tweety
02.11.05,11:07
Digitalna doba .. dostal som fakturu z DE v PDF, mam si ju vraj vytlacit a to je vsetko. Papier neposlu.
OTAZKY:
1. Napiste mi dovody, preco by to nemusel DU alebo ina kontrola uznat?
2. Mozem vystavovat faktury bez podpisu aj u nas? [napriklad automaticka fakturacia z internetoveho obchodu...]
3. Raj pre podvody alebo konecne serozne podnikanie?
Odpovede:
1. Jasne ze si to zaradim, neriesim, ale chcem pocut negativa :)
2. ... ze kam az moze zajst "aproximacia EU prava", ked v DE sa to da, tak preco by to nemalo ist aj u nas? :)
3. Podla mna aj tak vzdy rozhoduje krizova kontrola na obe strany ...V § 71 zákona o DPH pri vymenúvaní podrobností, čo musí fa obsahovať, som nenašla nič o podpise .
;) :rolleyes:
Kačena I.
02.11.05,12:42
Z Nemecka chodli faktúry bez podpisu a dokonca aj bez pečiatky už v roku 1993 a DÚ to uznával.
Tweety
02.11.05,12:56
Z Nemecka chodli faktúry bez podpisu a dokonca aj bez pečiatky už v roku 1993 a DÚ to uznával.My máme v evidencii fa z Francúzska tiež už poriadne dlho , ale ešte som na žiadnej nevidela pečiatku, hoci podpis tam je.;) :rolleyes:
bryan
02.11.05,14:01
... no jasne, a co tak ficat si takto bez podpisov u nas? :) Brani tomu nieco?
Tweety
02.11.05,15:00
... no jasne, a co tak ficat si takto bez podpisov u nas? :) Brani tomu nieco?
Teoreticky by tomu asi nič nebránilo. Otázka zostáva , čo so zaužívanou dlhoročnou praxou ? :rolleyes: :cool:
Jendo
03.11.05,07:16
Polemizovali sme s audítorom a zhodli sme sa na tom, že v súčasnej dobe elektronických podpisov nie je potrebný ani podpis (ručný) ani pečiatka. Aj daniari nám to odobrili. Ale mne starej škole to bude chýbať. Pre mňa to bola určitá kultúra v správaní.