piccolino
21.07.10,23:28
Dobry den,
rada by som poprosila o radu, ktore riadky je potrebne vyplnit v Prehlade. Mam 1 brigadnicku -studentku, ktora pracuje na dohodu, ma mesacne plat cca 50-60 EUR a ma u mna podpisane Vyhlasenie ...., niekedy pracuje len 1 mesiac z poukazovaneho obdobia /napriklad v tomto obdovi pracovala len v juni/

Uplne ma zmiatli pracovnicky na danovom urade pri odovzdani Ked som odovzdavala prehlad 1x krat, poprosila som pracovnicku o radu, nasledne som odovzdavala prehlady podla jej odsuhlasenia, ale dalsia pracovnicka o 3 mesiace neskor povedala, ze to mam zle, tak som to zas zacala vyplnat podla toho ako mi to opravila, no a v dalsom obdobi ma 3 pracovnicka nasledne zjazdila, ze odovzdavam zle vyplnene vykazy.
Ingrid G.
22.07.10,04:19
Keďže má podpísané daňové vyhlásenie a má odmenu z dohody mesačne cca 50 - 60 €, v tomto prípade sa neuplatňuje zrážková daň (má podpísané vyhlásenie), odmena sa zdaňuje preddavkovo, avšak vzhľadom na nízky príjem je daň 0.
Z tohoto dôvodu na DÚ odovzdávaš nulový prehľad (ak zamestnávate len túto jednu brigádničku a nemáte iných zamestnancov).

Možno by bolo dobré, keby si napísala aké pokyny na vyplnenie prehľadu Ti dala prvá a aj druhá pracovníčka DÚ.
Viťa
23.07.10,09:07
Môžem poprosiť o radu, ako zapísať do prehľadu zrážkovú daň dohodárov. Majú určitú mzdu napr. za mesiac marec, to bolo aj v marcovom výkaze na socialku, zamestnávateľ daň zaplatil v máji. Kam to napísať v prehľade, do 1.kv do marca? Alebo do 2 kv do mája.
rodina1
23.07.10,09:11
Môžem poprosiť o radu, ako zapísať do prehľadu zrážkovú daň dohodárov. Majú určitú mzdu napr. za mesiac marec, to bolo aj v marcovom výkaze na socialku, zamestnávateľ daň zaplatil v máji. Kam to napísať v prehľade, do 1.kv do marca? Alebo do 2 kv do mája.
Zrážkovú daň za mesiac marec (zamestnancom bola určite odmena vyplatená v apríli), zapíšeš v stĺpci 04 (apríl), a dátum kedy bola zaplatená dáš máj, teda do riadku 13 dáš dátum, kedy ste daň zaplatili.
Viťa
23.07.10,09:28
Ďakujem.
piccolino
25.07.10,18:54
Dakujem za radu.
Mam len jednu brigadnicku, inych zamestnancom nemam.
Mala som to prvykrat v I casti - preddavky na dan, potom pri druhom odovzdavani mi pani na podatelni /u nas sa na podatelni striedaju pracovnicky/ povedala, ze si to mam dat ako dan vyberanu zrazkou. Naposledy ma potom uz upozornila pracovnicka DU , pod ktoru patrim, ze to ma byt v I casti - Preddavky na dan, ale ze nemam pisat datum.
Teda v casti I - Preddavky na dan -Do tretieho stlpca dam obdobie 6 /len vtedy u mna pracovala brigadnicka /, datum 30.6. a pod to dam nulu?
VieraPopluharova
25.07.10,19:00
Dakujem za radu.
Mam len jednu brigadnicku, inych zamestnancom nemam.
Mala som to prvykrat v I casti - preddavky na dan, potom pri druhom odovzdavani mi pani na podatelni /u nas sa na podatelni striedaju pracovnicky/ povedala, ze si to mam dat ako dan vyberanu zrazkou. Naposledy ma potom uz upozornila pracovnicka DU , pod ktoru patrim, ze to ma byt v I casti - Preddavky na dan, ale ze nemam pisat datum.
Teda v casti I - Preddavky na dan -Do tretieho stlpca dam obdobie 6 /len vtedy u mna pracovala brigadnicka /, datum 30.6. a pod to dam nulu?

Ano.
rodina1
25.07.10,19:03
Dakujem za radu.
Mam len jednu brigadnicku, inych zamestnancom nemam.
Mala som to prvykrat v I casti - preddavky na dan, potom pri druhom odovzdavani mi pani na podatelni /u nas sa na podatelni striedaju pracovnicky/ povedala, ze si to mam dat ako dan vyberanu zrazkou. Naposledy ma potom uz upozornila pracovnicka DU , pod ktoru patrim, ze to ma byt v I casti - Preddavky na dan, ale ze nemam pisat datum.
Teda v casti I - Preddavky na dan -Do tretieho stlpca dam obdobie 6 /len vtedy u mna pracovala brigadnicka /, datum 30.6. a pod to dam nulu?
Ak brigádnička nemala podpísané vyhlásenie ... a jej mesačná odmena nepresiahla sumu 165,97 Eur, ide o zrážkovú daň. Píšeš, že táto brigádnička pracovala u teba do 30.6. (len tento jeden mesiac?). Odmenu si jej určite vyplatil v mesiaci júl? Ak áno, tak táto daň pôjde až do prehľadu za III. Q 2010.
Ak si na DÚ prihlásenie na platenie zrážkovej dane, musíš odovzdať Prehľad za II. Q s nulovými hodnotami.
Ak som to nepochopila správne, napíš presne.
Ingrid G.
26.07.10,11:23
Dakujem za radu.
Mam len jednu brigadnicku, inych zamestnancom nemam.
Mala som to prvykrat v I casti - preddavky na dan, potom pri druhom odovzdavani mi pani na podatelni /u nas sa na podatelni striedaju pracovnicky/ povedala, ze si to mam dat ako dan vyberanu zrazkou. Naposledy ma potom uz upozornila pracovnicka DU , pod ktoru patrim, ze to ma byt v I casti - Preddavky na dan, ale ze nemam pisat datum.
Teda v casti I - Preddavky na dan -Do tretieho stlpca dam obdobie 6 /len vtedy u mna pracovala brigadnicka /, datum 30.6. a pod to dam nulu?

Keďže si pri zadaní svojej pôvodnej otázky uviedla, že má táto brigádnička podnísané daňové vyhlásenie, ako som Ti už odpovedala skôr, musí sa i pri tak nízkej odmene (50-60 €) uplatňovať preddavková daň. Nesmie sa použiť daň zrážková.
Keďže táto odmena bola vyplatená za obdobie jún a bola použitá preddavková daň - do prehľadu to uvedieš v časti I. - Preddavky na daň do obdobia mesiac jún 2010. Dátum odvodu preddavkov nepíš - nakoľko bola daň nulová.
piccolino
28.07.10,12:45
Dakujem velmi pekne za rady, uz v tom mam konecne uplne jasno.
nedielka
16.11.10,07:06
Prosim Vas pekne, dnes som sa stretla prvykrat s tlacivom Prehlad o zrazenych a odved.preddavkoch.. Prislo nam upozornenie z danoveho uradu,ze na ucte 523 uctujeme a ziadne prehlady sme nedodali. Na 523 samozrejme uctujem odmenu konatela, o tom,ze mam poslat ten prehlad som nevedela. Skuste mi to vysvetlit, ved on je konatel,nema pracovnu zmluvu,odmenu ma kazdy mesiac ,ale ja predsa neodvadzam ziadne preddavky na dan. Takze mam v tom mix,co mam vyplnit v tom tlacive,napr. do riadku 6 odvodova povinnost??? co som zanedbala???dakujem Vam pekne.
nedielka
16.11.10,07:50
Prosim,prosim.poradte.
kompozit
16.11.10,08:36
Ja som mal s daňovým úradom podobný problém: Vo firme sú zamestnanci zdaňovaní preddavkovo i zrážkovou daňou. Navyše niektorí poberajú daňový bonus. Mzdy za mesiac 06/2010 boli vyplatené v júli, vtedy bola odvedená aj preddavková i zrážková daň. Ale upravená odpočítaním daňového bonusu. Otázka: do ktorých stĺpcov prehľadu treba uviesť jednotlivé sumy
- preddavkovú daň (06/2010)
- zrážkovú daň (07/2010-teda až v 3Q/2010),
- daňový bonus (06/2010).
Ako som to robil ja je uvedené v zátvorke. Problém je v tom, že pri úhrade som od bonusu už odpočítal zrážkovú daň 07/2010 (čo sa na tlačive nedá zachytiť) a teda som nežiadal o vrátenie bonusu (čo sa pracovníčkam DÚ nepáčilo!!!). Na daňovom úrade mi nevedeli uspokojivo poradiť a skončilo to živou diskusiou troch pracovníčok DÚ ...
Odpovie mi niekto?