Johny 5
22.07.10,06:37
Dobry den,
tento mesiac mi konci trojmesacna vypovedna lehota zo strany zamestnavatela ktory zrusil prevadzku. Chcem sa spytat do akeho terminu je mi povinny vyplatit dvojmesacne odstupne aj s poslednym platom a ak tak nespravy ako mam dalej postupovat.
Dakujem.
Tweety
22.07.10,04:58
Dobry den,
tento mesiac mi konci trojmesacna vypovedna lehota zo strany zamestnavatela ktory zrusil prevadzku. Chcem sa spytat do akeho terminu je mi povinny vyplatit dvojmesacne odstupne aj s poslednym platom a ak tak nespravy ako mam dalej postupovat.
Dakujem.
Je ho povinný vyplatiť v termíne s poslednou mzdou.
Johny 5
22.07.10,05:06
dakujem
Johny 5
22.07.10,05:12
a v pripade ze tak neurobi, ako mam dalej postupovat?
Tweety
22.07.10,05:17
a v pripade ze tak neurobi, ako mam dalej postupovat?
A prečo by neurobil? Prečo hneď myslieť negatívne?
Johny 5
22.07.10,05:21
vzdy vsetko vyplacal na viac krat...
Tweety
22.07.10,05:49
vzdy vsetko vyplacal na viac krat...
Tak ak má takéto problémy, potom sa dohodnite na splátkovom kalendári v nejakom krátkom časovom rozhraní. Lepšie po splátkách, ako žiadne odstupné. Ak nepomôže ani to, potom už ostáva len súdna cesta.
veronikasad
22.07.10,06:19
Dobry den,
tento mesiac mi konci trojmesacna vypovedna lehota zo strany zamestnavatela ktory zrusil prevadzku. Chcem sa spytat do akeho terminu je mi povinny vyplatit dvojmesacne odstupne aj s poslednym platom a ak tak nespravy ako mam dalej postupovat.
Dakujem.

§ 129
Splatnosť mzdy
Na začiatok (http://www.porada.sk/#hore)

(1) Mzda je splatná pozadu za mesačné obdobie, a to najneskôr do konca nasledujúceho kalendárneho mesiaca, ak sa v kolektívnej zmluve alebo v pracovnej zmluve nedohodlo inak.

(2) Na žiadosť zamestnanca musí mu byť mzda splatná počas dovolenky vyplatená pred nastúpením dovolenky.

(3) Pri skončení zamestnania vyplatí zamestnávateľ zamestnancovi mzdu splatnú za mesačné obdobie v deň skončenia pracovného pomeru, ak sa nedohodli inak ,najneskôr však v najbližšom výplatnom termíne nasledujúcom po dni skončenia pracovného pomeru.

.......
Trvaj na vyplatení zálohy v deň skončenia prac.pomeru - nemôže sa vyhovárať, že nemá spracované výplaty - na spracovanie zálohy nepotrebuje mzdový SW