Chippa
22.07.10,07:12
Zisťujem,že nás je veľa,čo sme pomohli finančne ľuďom,ktorí to v danej chvíli potrebovali a keď sme na dne my - nám nemá kto pomôcť ani formou vracania poskytnutej pôžičky,neviem kam z konopí,ako na to,aby som dostala peniaze späť,poraďte prosím,mailom som oslovila niekoľko firiem,ktoré vymáhajú pohľadávky,ale odpoveď som nedostala ani jednu,mám z toho hlavu v smútku a trvá to už od decembra 2008,keď ho oslovím jediná odpoveď - teraz nemám.
Dáša_
22.07.10,05:25
Máš zmluvy o pôžičke? Alebo iné dokumenty?
Stanislav 1975
22.07.10,05:33
Zisťujem,že nás je veľa,čo sme pomohli finančne ľuďom,ktorí to v danej chvíli potrebovali a keď sme na dne my - nám nemá kto pomôcť ani formou vracania poskytnutej pôžičky,neviem kam z konopí,ako na to,aby som dostala peniaze späť,poraďte prosím,mailom som oslovila niekoľko firiem,ktoré vymáhajú pohľadávky,ale odpoveď som nedostala ani jednu,mám z toho hlavu v smútku a trvá to už od decembra 2008,keď ho oslovím jediná odpoveď - teraz nemám.

ja po nejakých životných skúsenostiach, by som už nepožičial peniaze asi nikomu- možnože ani sám sebe...:cool::cool::cool: a už vobec nie rodine, radšej cudziemu,ale rodine nikdy...
Chobot
22.07.10,07:32
Zisťujem,že nás je veľa,čo sme pomohli finančne ľuďom,ktorí to v danej chvíli potrebovali a keď sme na dne my - nám nemá kto pomôcť ani formou vracania poskytnutej pôžičky,neviem kam z konopí,ako na to,aby som dostala peniaze späť,poraďte prosím,mailom som oslovila niekoľko firiem,ktoré vymáhajú pohľadávky,ale odpoveď som nedostala ani jednu,mám z toho hlavu v smútku a trvá to už od decembra 2008,keď ho oslovím jediná odpoveď - teraz nemám.

Spoločnosti, čo vymáhajú dlhy málokedy spolupracujú s individuálnymi fyzickými osobami, je to pre nich nezaujímavý kšeft. Jedine že by išlo o skutočne vysokú sumu, ale nejakých 1000-2000 EUR je pre nich nič.

Nepíšeš nič bližšie o dlžnej sume, ani o tom, či máš k tomu nejaké doklady (zmluvu o pôžičke, dlžný úpis, zmenku) ani o výške pôžičky. Dôležité je tiež vedieť, či dlžník má nejaký majetok, z čoho by bolo možné tvoju pohľadávku uspokojiť.

Ak máš jednoznačný dôkaz o pôžičke a že už bola splatná, treba to riešiť prostredníctvom súdu formou platobného rozkazu. Ak platobný rozkaz nadobudne právoplatnosť, môžeš osloviť exekútora, aby vykonal exekúciu na majetku dlžníka a tým uspokojil tvoje (aj jeho) finančné požiadavky.

Alebo ak ide o vyššiu sumu, tak skús nájsť 2-3 ochotných hlavohruďov, či by nemohli priateľsky navštíviť toho dlžníka.

A nabudúce nikomu nič nepožičiavaj.;) Nech si požičajú z banky.
Chippa
23.07.10,15:43
veru nemám
Chippa
23.07.10,15:46
Veď teraz už ani ja,drahé ponaučenie,najhoršie je,že sa jedná o veľa bubačkov
Chippa
23.07.10,15:56
Keby sa jednalo len o 2 000 - 3000 € tak nebudem taká rozzúrená,poviem ťapa sprostá,tak Ti treba, aj keď aj to je slušný obnos,ktorý by mi pomohol,vieš čo ma rozčuluje najviac?Že denne ho vidím a smeje sa mi do papuli,teda nie doslovne ale tak povediac
Chippa
23.07.10,20:27
Ahoj,bola som dnes za hlavohruďasmi,pýtajú za takú priateľskú návštevu 1 000 € a to nezaručujú úspech,mojich 6 638,78 € je v nedohľadne a taký istý obnos je dĺžny ešte jednému pánovi,osobne som s ním rozprávala a tiež to nevidí ružovo.