Dana7
22.07.10,07:22
Prosím o radu, ak zamestnanec dá zamestnávateľovi výpoveď a má celú minuloročnú dovolenku + 19 dní za tento rok, čo celkom činí 44 dní dovolenky.
Ak vo výpovedi uvedie, že počas výpovednej doby chce čerpať dovolenku môže mu to zamestnávateľ zrušiť a požadovať, aby chodil do práce aj počas výpovednej doby.
Celý minulý rok dovolenku nečerpal, ale nárok na ňu mu vznikol, pretože súd rozhodol o neplatnosti výpovede.
Keďže už má inú prácu a na pôvodné miesto nemôže nastúpiť po správoplatnení rozsudku podal výpoveď sám z vlastnej vôle a chce si vyčerpať dovolenku počas plynutia výpovednej doby.
Musí zamestnávateľ zamestnancovi, o ktorom vie, že končí pracovný pomer a má nevyčerpanú dovolenku a žiada o túto dovolenku, umožniť čerpanie tejto dovolenky?

Ďakujem
VERONIKA6
22.07.10,05:29
O čerpaní dovolenky rozhoduje zamestnávateľ. Pokiaľ zamestnancovi čerpanie neodsúhlasil, zamestnanec by mal rešpektovať túto skutočnosť. Netreba zakladať dve témy na tú istú otázku. Už Ti odpovedali v téme:
Re: Neplatná výpoveď a nárok na dovolenku
Dana7
22.07.10,05:34
Veronika ospravedlňujem sa, ale riešim to v takom strese, že už som aj zabudla, že včera som sa na to isté už v jednej téme pýtala, lebo už som písala okrem porady aj na iné portály a už v tom sama strácam prehľad.
Ešte raz sa ospravedlňujem všetkým poraďákom.