mio001
22.07.10,08:08
Dobry den,

manzelke konci MD, resp. RD, v novembri a chcela by nastupit spat do prace tam kde aj pracovala pred tym.

Zamestnavatel jej verbalne oznamil, ze ju nepotrebuje, lebo si dorobila II.st.vysokoskol. vzdel. a aj je nadbytocna.

Nedostala ziadny papier ani oficialne stanovisko zamestnavatela.

Sla sa len spytat kedy presne moze nastupit a zamestnavatel ju takto prekvapil.

Co teraz robit?

Samozrejme pracu si hlada ale z tej povodnej prace je stale v prac. pomere.

Ma len cakat alebo sa da nieco konkretne spravit?

Dohodu? to nehrozi

Aby dala vypoved? nehrozi, pride o odstupne!

Vypoved od zamest.? musel by dat odstupne, co nerobi!

Co robit v takomto pripade.
dik za helpik
Tweety
22.07.10,06:11
Dobry den,

manzelke konci MD, resp. RD, v novembri a chcela by nastupit spat do prace tam kde aj pracovala pred tym.

Zamestnavatel jej verbalne oznamil, ze ju nepotrebuje, lebo si dorobila II.st.vysokoskol. vzdel. a aj je nadbytocna.

Nedostala ziadny papier ani oficialne stanovisko zamestnavatela.

Sla sa len spytat kedy presne moze nastupit a zamestnavatel ju takto prekvapil.

Co teraz robit?

Samozrejme pracu si hlada ale z tej povodnej prace je stale v prac. pomere.

Ma len cakat alebo sa da nieco konkretne spravit?

Dohodu? to nehrozi

Aby dala vypoved? nehrozi, pride o odstupne!

Vypoved od zamest.? musel by dat odstupne, co nerobi!

Co robit v takomto pripade.
dik za helpik

Nech počká na rozhodnutie zamestnáv., po skončení RD nech nastúpi, potom uvidí, čo urobí on, nemôže ju len tak vyhodiť. Ak bude pre neho nadbytočná, dá jej výpoveď podľa § 63 odst. 1, alebo môže skončiť PP dohodou z organiz. dôvodov, v obidvoch prípadoch bude mať nárok na odstupné.
veronikasad
22.07.10,06:13
Manželka nech písomne oznámi zamestnávatelovi, kedy jej končí RD (aj keď to zamestnávateľ vie) a chce nastúpiť do práce.

Počas rodičovskej dovolenky jej zamestnávatel nemôže dať výpoveď. Ak pre ňu po skončení rod. dovolenky nebude mať prácu, musí jej dať výpoveď v zmysle § 63 odst 1 písm. b) s nárokom na 2- alebo 3-mesačné odstupné (podľa dlžky trvania prac.pomeru). V priebehu plynutia výpovednej doby môže skončiť prac.pomer dohodou, s nárokom na odstupné.

V žiadnom prípade nech si nedáva žiadosť o skončenie prac.pomeru dohodou alebo výpoveď manželka.
mio001
22.07.10,12:11
Dakujem to bude najrozumnejsie.

Manzelka este zvazuje, ze by chcela od septembra ist do prace ale RD jej konci oficialne az v novembri, da sa nejako docielit?
veronikasad
22.07.10,12:13
Dakujem to bude najrozumnejsie.

Manzelka este zvazuje, ze by chcela od septembra ist do prace ale RD jej konci oficialne az v novembri, da sa nejako docielit?
Rodičovský príspevok začala poberať podľa starého zákona. Ak dieťa nebude umiestnené v predškolskom zariadení s príspevkom štátu, môže súčasne pracovať aj poberať rod.príspevok.

Ak však s ňou zamestnávatel nepočíta, nástupom do práce mu umožní dať výpoveď z dôvodu nadbytočnosti (už nebude v ochrannej dobe)
mio001
22.07.10,12:22
Dcera je prijata do skolky od septembra. Manzelke by vyhovovalo ist do prace od septembra, keby jej dal zamestnavatel vypoved s odstupnym, bolo by to idealne.

Ide mi o jedno, kedze RD konci az v novembri a chce ist do prace uz v septembri, ci to je z hladiska zakona pripustne aby dostala vypoved teraz a nie az v novembri. Ked jej povie zamestnavatel, ze nech nastupi az novebri, ci ma na to pravo zamestnavatel sa k veci takto postavit???

Ked vypoved tak chceme ju v septembri s odstupnym!
veronikasad
22.07.10,12:26
Dcera je prijata do skolky od septembra. Manzelke by vyhovovalo ist do prace od septembra, keby jej dal zamestnavatel vypoved s odstupnym, bolo by to idealne.

Ide mi o jedno, kedze RD konci az v novembri a chce ist do prace uz v septembri, ci to je z hladiska zakona pripustne aby dostala vypoved teraz a nie az v novembri. Ked jej povie zamestnavatel, ze nech nastupi az novebri, ci ma na to pravo zamestnavatel sa k veci takto postavit???

Ked vypoved tak chceme ju v septembri s odstupnym!
Ak manželka nastúpi do práce (aj keď jej ešte trvá rodičovská dovolenka), končí jej ochranná doba. Zamestnávatel jej môže dať výpoveď. Výpovedná doba začína plynúť od 1. dňa nasl. mesiaca. V rámci plynutia výpovednej doby môže skončiť pracovný pomer dohodou, s nárokom na odstupné.
Ak by však sama pred doručením výpovede zamestnávatela požiadala o skončenie prac.pomeru dohodou, nárok na odstupné jej nevznikne.
mio001
22.07.10,12:31
Ked manzelka oznami zamestnavatelovi, ze nastupi v septembri, nemoze ju zamestnavatel nejako odbyt?
mio001
16.08.10,19:13
Dobry večer, prosim poradte nam. Manželka sa chce od septembra zamestnat nakolko dcera (narodena v novembri) musi v septembri nastupit do skolky a strati rodicovsky prispevok. Zamestnavatel jej nedavno ustne oznamil ze s nou nepocita. Ako postupovat dalej, aby dostala k septembru vypoved s 3 mesačnou vyp. lehotou a s 3 odstupnymi platmi, pripadne so 6 odstupnymi platmi? Zamestnavatel asi nebude na jej žiadosť reagovať, pripadne natahovat cas. Ako mame postupovať v takomto pripade? A hlavne, ako pisomne sformulovať takuto žiadosť ?
veronikasad
16.08.10,19:26
Dobry večer, prosim poradte nam. Manželka sa chce od septembra zamestnat nakolko dcera (narodena v novembri) musi v septembri nastupit do skolky a strati rodicovsky prispevok. Zamestnavatel jej nedavno ustne oznamil ze s nou nepocita. Ako postupovat dalej, aby dostala k septembru vypoved s 3 mesačnou vyp. lehotou a s 3 odstupnymi platmi, pripadne so 6 odstupnymi platmi? Zamestnavatel asi nebude na jej žiadosť reagovať, pripadne natahovat cas. Ako mame postupovať v takomto pripade? A hlavne, ako pisomne sformulovať takuto žiadosť ?
Poslala manželka zamestnávatelovi pred nástupom na RD písomnú žiadosť o poskytnutie RD s uvedením presného termínu ? Ak nie, platí pre ňu aj zamestnávateľa § 166 odst. 2 ZP.

Ak by zostala na RD do novembra (dovršenia 3 rokov), zamestnávatel jej nemôže dať počas RD výpoveď.

Ak chce nastúpiť do práce od septembra, nech to písomne oznámi zamestnávatelovi s uvedením termínu nástupu. Zamestnávatel musí jej žiadosť akceptovať. Ak pre ňu nemá prácu, po nástupe do zamestnania sa na ňu už nevzťahuje zákaz výpovede - dostane výpoveď z dôvodu nadbytočnosti - s nárokom na odstupné.

§ 166
Na začiatok (http://www.porada.sk/#hore)


(2) Na prehĺbenie starostlivosti o dieťa je zamestnávateľ povinný poskytnúť žene a mužovi, ktorí o to požiadajú, rodičovskú dovolenku až do troch rokov veku dieťaťa. Ak ide o dlhodobo nepriaznivý zdravotný stav dieťaťa vyžadujúci osobitnú starostlivosť, je zamestnávateľ povinný poskytnúť žene a mužovi, ktorí o to požiadajú, rodičovskú dovolenku až do šiestich rokov veku dieťaťa. Táto dovolenka sa poskytuje v rozsahu, o aký rodič žiada, spravidla však vždy najmenej na jeden mesiac.
mio001
16.08.10,19:58
Ďakujem. A po nástupe v septembri nemá nárok na výpovednú dobu, iba na odstupné? A po nástupe po troch rokoch po RD má nárok na výpovednú lehotu?

Prosim Vás, A čo má táto žiadosť obsahovať?
veronikasad
16.08.10,20:02
Ďakujem. A po nástupe v septembri nemá nárok na výpovednú dobu, iba na odstupné? A po nástupe po troch rokoch po RD má nárok na výpovednú lehotu?

Prosim Vás, A čo má táto žiadosť obsahovať?
Neposiela zamestnávatelovi žiadosť, ale oznámenie, že končí rodičovskú dovolenku a od (uviesť dátum) nastupuje do práce a žiada o zaradenie na prácu zodpovedajúcu pracovnej zmluve.

Po nástupe do zamestnania - ak jej dá zamestnávael výpoveď, jej začína plynúť výpovedná doba od 1. dňa nasl. mesiaca, t.j. od 1.10. Výpovedná doba je podla doby trvania prac. pomeru, ak trval aspoň 5 rokov 3 mesiace, ak menej dva mesiace.

Pracovný pomer môže byť ukončený aj v priebehu plynutia výpovednej doby dohodou , nestráca nárok na odstupné. (Sama nech si nedáva žiadosť o ukončenie prac.pomeru dohodou pred doručením výpovede zamestnávatela - stratí nárok na odstupné).
mio001
17.08.10,11:48
Manželka dnes telefonovala do práce koli výpovedi, zamestnávateľ povedal že sa spojí so svojím účtovníkom a že jej dajú vedieť. Teraz píšeme oficialne oznámenie, ktoré pošleme poštou.

Môžeme uviesť ako dátum nástupu 1. 9. 2010, alebo 2.9. 2010? Alebo ešte 31. august? 2. 9. nastupuje dcera do škôlky, tým pádom sa manželka k tomuto dnu musí odhlasiť zo SP koli rodičovskému. Bojíme sa, aby to dátumovo sedelo, aby sa mohla nahlásiť na Urad práce, a pred tým si platit DPvN na jeden tyzden.
Ďakujem .
mio001
17.08.10,16:43
Prosim poradte mi...
anka_p
19.08.10,06:07
Dobrý deň, poradte mi prosím, ako je to správne: ak je dcérka prijatá do skôlky k 2.9.2010 musím sa aj ja týmto dňom odhlásiť z rodičovskej dovolenky a mala by som správne aj v tento den nastupiť do práce? Ide mi o to, že nastupiť do práce mám niekedy okolo 15.9. 2010. Neviem ešte presný termín a nechcem niečo pokaziť. Riaditeľka v škôlke je ochotná, že mi môže dátum nástupu dcérky posunúť aj na 15.9.2010, ale to je najneskorší termín, ktorý môže dať. Tak neviem ako to urobiť, lebo ak by sa mne termín nástupu náhodou posunul až napr. na 20.9.2010, tak by tam bol rozdiel 5 dní a to asi nemôže byť????? poradte mi prosím.
ivka70
19.08.10,06:27
Manželka dnes telefonovala do práce koli výpovedi, zamestnávateľ povedal že sa spojí so svojím účtovníkom a že jej dajú vedieť. Teraz píšeme oficialne oznámenie, ktoré pošleme poštou.

Môžeme uviesť ako dátum nástupu 1. 9. 2010, alebo 2.9. 2010? Alebo ešte 31. august? 2. 9. nastupuje dcera do škôlky, tým pádom sa manželka k tomuto dnu musí odhlasiť zo SP koli rodičovskému. Bojíme sa, aby to dátumovo sedelo, aby sa mohla nahlásiť na Urad práce, a pred tým si platit DPvN na jeden tyzden.
Ďakujem .

Pre nu je lepsie nastupit az 2.9. lebo tym padom ma narok na RP este za september.
ak totiz dcera nastupuje do skolky 2.9., je este 1.9. splnena podmienka starostlivosti o nu a tym padom ma narok na RP za cely mesiac.
Zuzana A.
21.08.10,09:00
Dobry den,potrebujem poradit.13.9. 2010 mi konci predlzena RD z dovodu nepriazniveho zdrav.stavu dietata, ktory nadalej pokracuje a ja budem poberat opatrovatelsky prispevok. Je mozne, ze dostanem od zamestnavatela odstupne ked mi da vypoved dohodou alebo keby mi ponukol pracu mam narok na skrateny pracovny pomer? Potrebujem vediet ako mam postupovat,ked mi da vypoved alebo ked mi ponukne miesto bez skrateneho pracovneho casu a ja ho odmietnem, pretoze sa musim starat o dieta. Dakujem.
veronikasad
21.08.10,09:46
Dobry den,potrebujem poradit.13.9. 2010 mi konci predlzena RD z dovodu nepriazniveho zdrav.stavu dietata, ktory nadalej pokracuje a ja budem poberat opatrovatelsky prispevok. Je mozne, ze dostanem od zamestnavatela odstupne ked mi da vypoved dohodou alebo keby mi ponukol pracu mam narok na skrateny pracovny pomer? Potrebujem vediet ako mam postupovat,ked mi da vypoved alebo ked mi ponukne miesto bez skrateneho pracovneho casu a ja ho odmietnem, pretoze sa musim starat o dieta. Dakujem.
Zamestnávatel je povinný po skončení rodičovskej dovolenky zaradiť ťa do práce na miesto zodpovedajúce tvojej pracovnej zmluve-nemusí to byť rovnaká "stolička", na ktorej si sedela pred odchodom na materskú. Ak také miesto nemá, môže ti ponúknuť iné. Preradenie je však možné len s tvojim súhlasom - na základe obojstranne podpísaného dodatku k pracovnej zmluve. Ak s podpisom dodatku nesúhlasíš, zamestnávatel ti dá výpoveď v zmysle § 63 odst. 1 písm. b) Zákonníka práce - s nárokom na odstupné. Pracovný pomer môže skončiť dohodou v priebehu plynutia výpovednej doby, vtedy máš nárok na odstupné.

Ak požiadaš o skončenie pracovného pomeru dohodou pred tým, ako dostaneš od zamestnávatela výpoveď, nárok na odstupné ti nevzniká.

Úpravu prac. času rieši § 164 Zákonníka práce.

Úprava pracovného času
§ 164
Na začiatok (http://www.porada.sk/#hore)

(1) Zamestnávateľ je povinný prihliadať pri zaraďovaní zamestnancov do pracovných zmien aj na potreby tehotných žien a žien a mužov starajúcich sa o deti.

(2) Ak požiada tehotná žena a žena alebo muž trvale sa starajúci o dieťa mladšie ako 15 rokov o kratší pracovný čas alebo o inú vhodnú úpravu určeného týždenného pracovného času, zamestnávateľ je povinný jej žiadosti vyhovieť, ak tomu nebránia vážne prevádzkové dôvody.

(3) Tehotná žena, žena alebo muž trvale sa starajúci o dieťa mladšie ako tri roky, osamelá žena alebo osamelý muž, ktorí sa trvale starajú o dieťa mladšie ako 15 rokov, sa môžu zamestnávať prácou nadčas len s ich súhlasom. Pracovná pohotovosť sa s nimi môže len dohodnúť.
anka_p
22.08.10,05:13
Dobrý deň, poradte mi prosím, ako je to správne: ak je dcérka prijatá do skôlky k 2.9.2010 musím sa aj ja týmto dňom odhlásiť z rodičovskej dovolenky a mala by som správne aj v tento den nastupiť do práce? Ide mi o to, že nastupiť do práce mám niekedy okolo 15.9. 2010. Neviem ešte presný termín a nechcem niečo pokaziť. Riaditeľka v škôlke je ochotná, že mi môže dátum nástupu dcérky posunúť aj na 15.9.2010, ale to je najneskorší termín, ktorý môže dať. Tak neviem ako to urobiť, lebo ak by sa mne termín nástupu náhodou posunul až napr. na 20.9.2010, tak by tam bol rozdiel 5 dní a to asi nemôže byť????? poradte mi prosím.

Aj mne, prosím, niekto poradí???
brčko
22.08.10,10:44
Dobrý deň, poradte mi prosím, ako je to správne: ak je dcérka prijatá do skôlky k 2.9.2010 musím sa aj ja týmto dňom odhlásiť z rodičovskej dovolenky a mala by som správne aj v tento den nastupiť do práce? Ide mi o to, že nastupiť do práce mám niekedy okolo 15.9. 2010. Neviem ešte presný termín a nechcem niečo pokaziť. Riaditeľka v škôlke je ochotná, že mi môže dátum nástupu dcérky posunúť aj na 15.9.2010, ale to je najneskorší termín, ktorý môže dať. Tak neviem ako to urobiť, lebo ak by sa mne termín nástupu náhodou posunul až napr. na 20.9.2010, tak by tam bol rozdiel 5 dní a to asi nemôže byť????? poradte mi prosím.

za 9/2010 máš ešte nárok na RP, ktorý ti odnímu od 1.10.2010. T.j. zdravotne poistená štátom môžeš byť do konca septembra ako poberatel RP. Ale ak si zamestnaná, tak ZP riešiť ty nebudeš.

Od nástupu dieťaťa do škôlky by si mala byť odhlásená z dôch.poistenia štátom. Ak tam budeš mať 5dní medzeru, nevadí. Neviem, či SP toto nejako kontroluje, no zákon pre osobu riadne sa starajúcu o dieťa do 6rokov dôch.poistenú štátom nepripúšta návštvu škôlky ani na pár hodín (ak ide o zdravé dieťa a rodičov).
Zuzana A.
26.08.10,15:29
Dobry den, chcela by som sa este opytat k mojmu prispevku, ci by bolo vhodne mojmu zamestnavatelovi pisomne oznamit, ze mi konci RD a ze by som chcela nastupit so skratenym pracovnym casom. Co by malo taketo oznamenie obsahovat alebo je lepsia forma telefonicka popripade osobna. Dakujem
terezamaria
26.08.10,17:08
Dobry den, chcela by som sa este opytat k mojmu prispevku, ci by bolo vhodne mojmu zamestnavatelovi pisomne oznamit, ze mi konci RD a ze by som chcela nastupit so skratenym pracovnym casom. Co by malo taketo oznamenie obsahovat alebo je lepsia forma telefonicka popripade osobna. Dakujem

Rozhodne by som riešila osobnú komunikáciu, kde sa hneď dozvieš, či zamestnávateľ súhlasí so skrátením pracovného úväzku.Pokiaľ aj bude súhlasiť, možno bude trvať, aby si si žiadosť dala, aby mal doklad, na základe čoho Ti zníži úväzok.
dobrava
27.08.10,11:10
Dobrý deň, môže mi niekto "odobriť" tento príspevok:
Manželka by mala nastúpiť do zamestnania od 1.novembra 2010 /kedy dcéra dovŕši 3 roky/. Dcéra má však prihlášku do MŠ - ešte presne nevieme termín, dúfame, že sa bude dať dohodnúť s riaditeľkou na neskoršom nástupe do MŠ. Ak sa však nedohodne o neskoršom nástupe /najlepšie od decembra 2010/ a dieťa nastúpi od 09/2010 do MŠ:
1.manželka môže byť ešte na rodič.príspevku do dovŕšenia 3 rokov veku dieťaťa, ale stráca nárok na rodič.príspevok?
2. musí sa v tomto prípade odhlásiť na SP ako poistenec štátu od vtedy, ako dieťa nastúpi do MŠ /aj keď by bola ešte na rodič.príspevku/?
3. ako dlho môže trvať "adaptačný" proces dieťaťa - je to nejako stanovené, alebo je to individuálne a záleží od MŠ?
4. môže počas tohto adapt.procesu poberať rodič.príspevok?
5. ak by sa manželka zamestnala ešte pred dovŕšením 3 roku veku dieťaťa, a rodič.príspevok poberá podľa "starého" zákona, môže naďalej poberať rodič.príspevok a aj byť zamestnaná?
Dúfam, že uvedenými otázkami a odpoveďami urobíme jasno mnohým mamičkám, ktoré tápu v tejto problematike, ďakujeme.
dobrava
29.08.10,10:56
Prosím vie mi niekto odpovedať?
brčko
29.08.10,13:17
Dobrý deň, môže mi niekto "odobriť" tento príspevok:
Manželka by mala nastúpiť do zamestnania od 1.novembra 2010 /kedy dcéra dovŕši 3 roky/. Dcéra má však prihlášku do MŠ - ešte presne nevieme termín, dúfame, že sa bude dať dohodnúť s riaditeľkou na neskoršom nástupe do MŠ. Ak sa však nedohodne o neskoršom nástupe /najlepšie od decembra 2010/ a dieťa nastúpi od 09/2010 do MŠ:
1.manželka môže byť ešte na rodič.príspevku do dovŕšenia 3 rokov veku dieťaťa, ale stráca nárok na rodič.príspevok?
2. musí sa v tomto prípade odhlásiť na SP ako poistenec štátu od vtedy, ako dieťa nastúpi do MŠ /aj keď by bola ešte na rodič.príspevku/?
3. ako dlho môže trvať "adaptačný" proces dieťaťa - je to nejako stanovené, alebo je to individuálne a záleží od MŠ?
4. môže počas tohto adapt.procesu poberať rodič.príspevok?
5. ak by sa manželka zamestnala ešte pred dovŕšením 3 roku veku dieťaťa, a rodič.príspevok poberá podľa "starého" zákona, môže naďalej poberať rodič.príspevok a aj byť zamestnaná?
Dúfam, že uvedenými otázkami a odpoveďami urobíme jasno mnohým mamičkám, ktoré tápu v tejto problematike, ďakujeme.

1. môže čerpať rodič.dovolenku v zamestnaní do dovršenia 3rokov, no ak od 2.9.2010 je prijaté dieťa do škôlky (je jedno či ide o adaptač. pobyt) a nebude mať prerušenie dochádzky, tak jej od 1.10.2010 odnímu nárok na rodič.príspevok.

2. áno, od nástupu dieťaťa do škôlky (je jedno či na 2hodiny alebo 8hodín, tj. je jedno, či na adaptačný proces, tam výnimka v zákone nie je) nesplna podmienku riadnej starostlivosti, tj. ak nastúpi od 2.9., tak do 8dní, t.j. do 9.9. by mala dať odhlášku, kde v časti 10 uvedie dátum zániku poistenia 1.9.2010

3. to je asi v zákonoch týkajúcich sa škôlky a asi záleží na riaditelke

4. vid vyššie

5. ak by dieťa nechodilo do škôlky a ona poberá RP podla zákona z r.2008, tak môže aj pracovať na prac.pomer alebo dohodu a môže poberať RP do 3och rokov.
dobrava
03.09.10,14:58
Ďakujem za kvalifikované odpovede, ešte na otázku č. 5:
to znamená, že keď manželka nastúpi do práce na trvalý PP od 1.októbra 2010 a dieťa bude opatrovať stará mama doma, /do MŠ by išlo dieťa až po dovŕšení 3 rokov/, nepríde o RP, ale musí sa dňom nástupu do práce odhlásiť do SP ako poistenec štátu a prihlásiť na normálne poistenie? Ďakujem.
dobrava
17.09.10,10:46
Ešte mám jednu otázku: ak zamestnanec oznámi písomne k určitému dátumu, že sa vracia z RD do práce, je zamestnávateľ povinný písomne odpovedať, a ak, tak do koľko dní? Ďakujem.
monnica
21.09.10,05:47
Dobrý deň, chcem Vás poprosiť o pomoc s výpočtom dovolenky. Zamestnankyňa nastúpila do zamestnania po rodič. dovolenke.
Na materskú nastúpila 24. 03. 2008 do 05. 10. 2008 a 06. 10. 2008 do 03. 09. 2010 bola na rodičovskej dovolenke. Z roku 2008 jej zostala dovolenka 13 dní. Koľko dní má nárok na dovolenku? Chápem to správne, že z roku 2008 má nárok na tých 13 dní + časť dovolenky za rok 2010? Alebo je to inak?
Tweety
21.09.10,05:55
Dobrý deň, chcem Vás poprosiť o pomoc s výpočtom dovolenky. Zamestnankyňa nastúpila do zamestnania po rodič. dovolenke.
Na materskú nastúpila 24. 03. 2008 do 05. 10. 2008 a 06. 10. 2008 do 03. 09. 2010 bola na rodičovskej dovolenke. Z roku 2008 jej zostala dovolenka 13 dní. Koľko dní má nárok na dovolenku? Chápem to správne, že z roku 2008 má nárok na tých 13 dní + časť dovolenky za rok 2010? Alebo je to inak?
Áno, tak, D z roku 2008, za rok 2010 sa jej bude dovolenka krátiť za dni na RD. Za prvých 100 dní o 1/12, ďalších 21 tiež o 1/12.
monnica
21.09.10,05:59
Super, ďakujem pekne:)