jeltur
22.07.10,08:23
prosím, poradte mi: mám údaje v exelovskej tabulke, ktoré potrebujem naimportovať do iného programu. Viem, že sa to dá tak že zmením súbor s koncovkou .xls na .csv a potom na .xml. Prosím, poradte mi, ak to niekto vie. Ďakujem.
Chobot
22.07.10,07:18
prosím, poradte mi: mám údaje v exelovskej tabulke, ktoré potrebujem naimportovať do iného programu. Viem, že sa to dá tak že zmením súbor s koncovkou .xls na .csv a potom na .xml. Prosím, poradte mi, ak to niekto vie. Ďakujem.

Prečo chceš meniť koncovku? Ak zmeníš koncovku len obyčajným prepísaním, tak formát súboru nezmeníš, stále zostane .xls. To je ako keby si na fľašu s minerálkou nalepil vignetu z vína. Tým z toho nespravíš víno, vnútri zostane stále minerálka.

Excel sám ti predsa ponúka možnosť uložiť otvorený súbor v rôznych formátoch, medzi nimi je aj .csv a aj .xml. Stačí, ak pri otvorenom súbore klikneš na "Uložiť ako..." a z možností vyberieš formát .csv alebo .xml. Potom takto uložený súbor môžeš exportovať do príslušnej aplikácie.
jeltur
22.07.10,09:58
Ano, len práve to som potrebovala vedieť, že aký formát si mám vybrať, aby som dostala koncovku csv a xml. prosím o odpoveď.
Stefan2005
22.07.10,10:11
Ano, len práve to som potrebovala vedieť, že aký formát si mám vybrať, aby som dostala koncovku csv a xml. prosím o odpoveď.

Keby si ešte prezradila verziu Excel, bol by som presnejší.
Takže v Excel 2007 je postup:

Tlačidlo Office
Uložiť ako
Ďalšie formaty

a tam si vyberieš - xml, csv, alebo aký potrebuješ...
Chobot
22.07.10,10:50
Ano, len práve to som potrebovala vedieť, že aký formát si mám vybrať, aby som dostala koncovku csv a xml. prosím o odpoveď.

Tak buď nechápem ja, alebo ty, ale veď ak dáš možnosť "Uložiť ako..." v Exceli, tak v ukladacom dialógovom okne si vyberáš formáty a tam máš jasne napísané, aké možnosti výberu máš! JE tam .csv al .xml.

Pozri priložený súbor.