tinkas
22.07.10,08:49
potrebujem súrne pomoc.....namiesto 01.03.2010 som vyplnila RLFO od 01.01.2010 a zároven ho mám aj v mesacnom výkaze za mesiac 02/2010 s nulovými odvodmi....RLFO som uz poslala do SP opravený, teda nanovo vypísaný a elektornicky odovzdaný a teraz chcem poslať aj opravný výkaz bez toho jedného zamestnanca ale napíse mi po odoslaní výkazu "Neakceptovaný – chyby registrácie", konkrétne je tá chyba o tom: V prílohe mesačného výkazu sú uvedené RČ, ktoré sa v rovnakom počte nenachádzajú v registri SP alebo v registri SP sa nachádzajú RČ, ktoré nie sú v rovnakom počte uvedené v prílohe mesačného výkazu:
lenže ja už som poslala nový RLFO tak ako to mám spraviť?
J+K
22.07.10,07:01
Ak išlo o prihlášku, tak myslím, že treba to pôvodné prihlásenie zrušiť, potom so správnym dátumom prihlásiť nanovo . Do nejakých dvoch dní by to malo prejsť spracovaním a malo by to byť v EZU vidno.

Prípadne sa to dá urýchliť /ak budú zamestnanci na pobočke soc.poisťovne ústretoví/ telefonátom so zamestnancom sociálky, ktorý túto opravu dokáže ručne urobiť.

Takže stornovať tento opravný výkaz, počkať , kým prebehne v registri oprava, potom poslať opravný výkaz znovu, už by mal byť potom akceptovaný.