bobino38
22.07.10,11:41
Dobrý deň.
Poraďte v ktorej banke ponúkajú najvýhodnejší účet pre začínajúceho vysokoškoláka.
Katy a R
22.07.10,09:46
makli
03.08.10,10:34
Ahoj, ked som ja zacinala na VŠ, tak som si zalozila ucet v Slovenskej sporitelni... neplatim im absolutne nic, iba ak by som chcela robit nejake transakcie priamo osobne na pobocke, ale myslim, ze student priamy kontakt s bankou nejako nevyhladava (teda aspon ja :D :D :D)... asi ho pravdepodobne budes vyuzivat na vyberanie z bankomatov nie? :)
kvalitar
03.08.10,12:06
Ja som v Tatrabanke mal balik Tatra Academic myslim ze teraz stoji 0,35€ mesacne. Vsetko zadara a ich internetbanking a spracovanie transakcii je na velmi dobre urovni. napr. platim v obchode kartou, predavacka nestihne ani kartu z terminalu vybrat a uz mi pipa SMS. (narozdiel od CSOB je to hrozne)
m.hladka
03.08.10,14:17
Momentálne moja dcéra používa výhodný, bez poplatkov študentský účet, taktiež má internetbanking a visa kartu: www.slsp.sk
alla66
04.08.10,18:02
Dobrý deň.
Poraďte v ktorej banke ponúkajú najvýhodnejší účet pre začínajúceho vysokoškoláka.
Doplň počet transakcii za mesiac ;)
http://www.financnahitparada.sk/bezne-ucty
ivka70
04.08.10,18:18
My sme zakladali v CSOB a sme maximalne spokojni ...
bobino38
05.08.10,04:15
...no syn ešte neštuduje, až od septembra, a v každej spomínanej banke chcú potvrdenie o návšteve školy, čo ešte samozrejme nemá.
pwerka
05.08.10,05:52
...no syn ešte neštuduje, až od septembra, a v každej spomínanej banke chcú potvrdenie o návšteve školy, čo ešte samozrejme nemá.
no ak ide na VS tak do 31.8. je stale studentom strednej skoly, na ktorej tento rok maturoval. takze potvrdenie o navsteve skoly ziskas tam.
potvrdenie o navsteve skoly ziskas aj na VS na ktoru syn nastupuje /pokial je prijaty a zapisany/. niektore VS mali zapis uz v juni..
m.hladka
05.08.10,06:07
...no syn ešte neštuduje, až od septembra, a v každej spomínanej banke chcú potvrdenie o návšteve školy, čo ešte samozrejme nemá.

To nie je problém, pretože sa to vybaví na počkanie.
Dcéra to má tak, že aj ja môžem s jej účtom disponovať ako spolumajiteľ účtu.
snúbenica
06.08.10,15:58
no ak ide na VS tak do 31.8. je stale studentom strednej skoly, na ktorej tento rok maturoval. takze potvrdenie o navsteve skoly ziskas tam.
potvrdenie o navsteve skoly ziskas aj na VS na ktoru syn nastupuje /pokial je prijaty a zapisany/. niektore VS mali zapis uz v juni..
Potvrdenie o návšteve STREDNEJ školy na otvorene VŠ účtu nestačí, musí byť buď index alebo potvrdenie o návšteve VŠ. A to sa potom musí predložiť každý rok po zápise, aby banka mala potvrdenie o tom že dotyčný stále je študentom VŠ. Ale v SLSP teraz cez prázdniny tuším postačuje aj doklad o prijatí na VŠ, potvrdenie o návšteve školy sa potom predloží dodatočne. Skús si to overiť v SLSP.
matej33
10.08.10,10:48
Ja mám účet v slovenskej sporiteľni, mám k tomu kartu VISA, internet banking a všetky bezhotovostné transakcie(výber z bankomatu slsp a erste v zahraničí zadarmo, ako aj platby v obchode). Účtujú si len poplatky za vklad a výber v hotovosti na pobočke. A k tomu majú najviac bankomatov na slovensku zo všetkých bank.
Luky89
10.08.10,14:26
Tak choďte do VUB keď je problém s potvrdením o návšteve školy bude platiť 30 centov mesačne a potom keď ho už bude mať nebude platiť nič. Neplatí za internet banking, neplatí za použivanie karty v obchodoch a má zadarmo 2 výbery v bankomate...

http://www.startkonto.sk/student.asp
4mato43
11.08.10,17:24
ja sam mam vub a 100% spokojnost...
priory1
16.08.10,16:29
ja mam vo vub, tam je pre studentov bezplatny, a to este studujem externe, cize mam aj pracu a vobec mesacne nic neplatim
v.v.
17.08.10,21:17
Ahoj,

mozno uz odpovedam neskoro, ale aj som jednoznacne za Slovensku sporitelnu.
Mam tam jeden studentsky ucet a ked som si chcela zalozit este jeden v inej banke (v sporitelni mozes mat len jeden studentsky) porovnavala som si podmienky ta sporitelna mi vysla vyrazne najlepsie. (aj ked bolo to uz pred nejakym casom, mozno sa to zmenilo).

Je tam totalne vsetko zadarmo, myslim vsetky transakcie a ich pocet je neobmedzeny, internetbanking zadarmo.

Okrem toho maju (este stale dufam) studentsky klub, cez ktory sa da dostat k listkom na koncerty a akcie za dobre ceny resp. zadarmo. Ja som tam, asi tak pred sto rokmi sice, ale dostala zadarmo listok na Bon Jovi vo viedni...
Odvtedy propagujem slsp kade chodim :-)