amundsen
22.07.10,13:17
Chcela by som poziadala o radu. - jednoduche uctovnictvo

Vystavila som zakaznikovi proforma fakturu na tovar. Vystavena bola 1,7,2010. Uhradu od zakaznika som obdzala 3,7,2010. Tovar, ktory som chcela predat mi prisiel na sklad 10,7,2010. Dna 12,7,2010 som tovar predala. Aky datum vystavenia ma byt na ostrej fakture a aky datum zdanitelneho plnenia. Ma byt datum zdanitelneho plnenia datum prijatia zalohy teda 3,7,?

Ak je mozne poprosim o odpoved, ktore zahrna vsetky varianty, nakolko situacia so zalohovymi fakturami mi teraz bude vznikat castejsie a nemam skusenosti s ich uctovanim.

Dakujem velmi pekne za odpoved.
macula
22.07.10,11:33
§19 zákona o DPH odst.(4) Ak je platba prijatá pred dodaním tovaru alebo služby, vzniká daňová povinnosť z prijatej platby dňom prijatia platby.
Tweety
22.07.10,11:39
Chcela by som poziadala o radu. - jednoduche uctovnictvo

Vystavila som zakaznikovi proforma fakturu na tovar. Vystavena bola 1,7,2010. Uhradu od zakaznika som obdzala 3,7,2010. Tovar, ktory som chcela predat mi prisiel na sklad 10,7,2010. Dna 12,7,2010 som tovar predala. Aky datum vystavenia ma byt na ostrej fakture a aky datum zdanitelneho plnenia. Ma byt datum zdanitelneho plnenia datum prijatia zalohy teda 3,7,? Dátum vystavenia: ak si platiteľom dph, do 15 dní od dátumu dodania, ten je v tomto prípade 3.7.

Ak je mozne poprosim o odpoved, ktore zahrna vsetky varianty, nakolko situacia so zalohovymi fakturami mi teraz bude vznikat castejsie a nemam skusenosti s ich uctovanim.

Dakujem velmi pekne za odpoved.
OdpoveĎ v texte.