habib
22.07.10,14:25
Zdravím,len kontrolne by som sa potreboval dozvediet,či správne rozumiem postupu.Takže:
-mám 4kg Primalex a chcem natierat v 2 vrstvách,takže mám si najprv rozdelit objem na 2 a 2kg?
-potom ako návod píše,na prvú vrstvu rozriedit 1diel farby:0,1-0,3dielom vody (takže na každý liter/kilo farby 1 až 3dcl vody?)
-a druhu polovicu(2kg) farby rozriedit už len 1diel farby:0,1-0,2dielom vody (takže 1dcl až 2dcl na 1kilo farby).

Je to tak?Už som čo to vymaloval ale vždy som rozriedoval len tak od oka,tak ma to zaujíma,či to zbytočne nenalievam vodou,prípadne či nenechávam farbu zbytočne hustu a tak natriem menej......Vďaka.
Luky89
22.07.10,14:17
Nejake divné pomery aký primalex používaš? Nejako málo H2O. Obvykle je 1:0,75 prvá vrstva a druhá 1:0,5 pre Bonus
habib
22.07.10,15:30
Nejake divné pomery aký primalex používaš? Nejako málo H2O. Obvykle je 1:0,75 prvá vrstva a druhá 1:0,5 pre Bonus

....je to Primalex Polar a návod presne toto píše.Tak neviem
Luky89
22.07.10,18:44
....je to Primalex Polar a návod presne toto píše.Tak neviem

Tak to potom vysvetľuje ten pomer miešania lebo polar má najvyššiu belosť hotového náteru čiže musí aj dokonale kryť. Ak sa nechystáte premaľovať hnedú izbu na snehovo bielu tak podľa mňa by ste mohli použiť aj redšiu farbu ale nie veľmi.
habib
22.07.10,20:56
Tak to potom vysvetľuje ten pomer miešania lebo polar má najvyššiu belosť hotového náteru čiže musí aj dokonale kryť. Ak sa nechystáte premaľovať hnedú izbu na snehovo bielu tak podľa mňa by ste mohli použiť aj redšiu farbu ale nie veľmi.

....izba je nová,myslím steny a bola napenetrovaná a natretá na bielo,je to pár mesiacov.Teraz to potrebujem dokončit,zvolit farby a tak a ten Polar má byt len na strop....
Takže ten pomer v prvom príspevku je správny?Najprv rozdelit a potom každu čast rozriedit tak ako som písal?THX
220870
23.07.10,03:50
Pomer je správny farba musí byť hustá ako smotana nie ako "voda Tesco mlieko".