bacikovaz
22.07.10,16:04
Ahojte poradaci,

mam na vas taku otazocku.

Mame vo firme CZK pokladnu, fyzicky mam v pokladni cca 12 000,-- CZK, ale v uctovnictve mam zostatok cca 2000,-- CZK... Ani netusim kde sa stala chyba, kolegyna po ktorej som to zdedila mi hovorila, ze takyto rozdiel bol uz ked to ona prebrala cca pred 4 rokmi a nedohladavala to. Viete mi poradit, ako by som dokazala v ucte dorovnat ten stav, aby mi sedel na skutocnu hotovost? Vzdy musim bezat do banky po peniaze, preto, ze idem v ucte v pokladni do minusu a pritom mam este 10 tis. CZK. Prosim, ak mate nejaky tip, tak napiste mi ho a tiez, ako sa to zauctuje, aby to bolo ,, OK " ;) Dakujem
Jozef I
22.07.10,14:27
Toto je ešte tel lepší prípad a nevidím dôvod na paniku. Pekne vybrať 10 tis. CZK fyzicky a urobiť malú celofiremnú večeru alebo malé darčeky pre zamestnancov. A pokladňa je vyrovnaná.
Alebo urobiť inventarizáciu a prebytok hotovosti na kase zaúčtovať v rámci toho. Môžeš si vybrať. :) Inak tá sa má robiť fyzicky 4x do roka.
bacikovaz
23.07.10,07:59
nasla som si niekde na nete, ze prebytok pokladne zauctujem 211/688 .... asi to takto spravim. a bude pokoj
KEJKA
23.07.10,08:14
ale 688 sa už nepoužíva.
Niekto tie peniaze kedysi vložil, alebo nedostal, pričom výdavky sa zaúčtovali.
Najčastejšie je to spoločník, konateľ, ktorému sa nevyplatí, nevráti niečo čo do firmy dal. /alebo naopak, ale u teba je to lepší prípad/.
Takže urob radšej príjem do POK 211/365, alebo pozri či nemáte staré neidentifikované pohľadávky 335, 355,...378, s čím by si to mohla vyrovnať.
Zvýšiš si účtovne CZK pokladnicu a možno vyriešiš staré resty.
Tweety
23.07.10,08:18
nasla som si niekde na nete, ze prebytok pokladne zauctujem 211/688 .... asi to takto spravim. a bude pokoj
Prebytok pokl. hotovosti: 211/668.
zk24
23.07.10,08:23
ak by islo trebars o jednoosobovu sro s jednym konatelom, a bol by prebytok v kase, tak by som to nedavala zbytocne do vynosov ako inventarizacny rozdiel, ale ak by som evidovala nieco na pohladavkach voci spolocnikovi tak by som mu znizila pohladavku.

trebars 211/355.

Mam taku malicku firmu, a vsetky prevody su robene konatelom, ak vlozil do kasy omylom viac penazi trebars, tak mu o to ponizim jeho zavazok voci jeho firme (firemna pohladavka), kedze ja vzdy mam nieco na 355 a 365 uctoch.
bacikovaz
23.07.10,09:26
myslela som samozrejme predkonaciu 211/668 ... bol to preklep.

a keby som to zuctovala so starymi ( napr. neidentifikovatelnymi ) pohladavky na uctoch 33... netreba to nejako podlozit. napr. mam zostatok z min. rokov na ucte 378 cca 20 tis. eur a ked z toho zuctujem 370 eur ( 10tis.CZk ) s pokladnou, nebude z toho problem? ze to nemam nicim podlozene?
KEJKA
23.07.10,11:32
a vieš z čoho sa skladá ten zostatok na 378? A z akého je obdobia?