erzet
23.07.10,07:27
Kam zaradiť, do akého chlievika, tému "Láska"? Nevedel som. Tak som ju dal sem.

Chcel by som sa spýtať "poraďakov" ako si predstavujú lásku. Nie lásku medzi rodičmi a deťmi, ale taký ten krásny vzťah medzi zamilovanými. Neskromne by som chcel dodať, že si to nepredstavujem ako spor, kde sa budeme hašteriť, že pre mňa tamto je láska, pre mňa tamto nie je láska. Iba takú predstavu jednotlivcov na tento krásny vzťah. Možno aj to, čo už láska nie je, čo je teror, otrava, "znásilňovanie" toho druhého. Dajte svoj názor čo najväčší počet. V kvantite bude aj kvalita.
Stina
23.07.10,06:13
Láska…poznáme ju všetci. Každý z nás raz miloval i bol milovaný, všetci sme raz zablúdili pohľadom na toho, kto sa nám páči. Lež, čo je láska?
Človek potrebuje lásku k životu. Keby nebola, nežili by sme ani my, ani naši starí rodičia, ani ich prarodičia. Nežil by nik ani nič.
Láska má chuť čokolády. Raz je sladká a priam sa vám rozpúšťa na jazyku, inokedy tvrdá a horká, že si na nej idete zuby vylámať. Aj tá najtvrdšia čokoláda však raz zmäkne a všetci ju budú chcieť.
No je dnes ešte láska vzácna? Tá pravá áno. Je mnoho falošných, ktoré nestoja ani za deravý groš, ale tá skutočná je vzácnejšia ako zlato, ako všetky poklady tohto sveta dohromady. Nedá sa kúpiť ani predať, nemožno ju vyhrať v žiadnej lotérii. Ona sama je totiž lotériou. Jej koleso sa denno-denne roztáča nad nami všetkými a určuje tých, ktorí sa budú mať radi a budú ju šíriť ďalej. Láska je totiž nákazlivá. Nik sa jej neubráni…
Láska bola a je tá najkrajšia vec ktorú môžeme dať druhému. Láska predstavuje najvyšší cit, ktorého sú ľudia schopný. Pocit že sme milovaný nás spája.
sysula
23.07.10,06:35
Láska je ... jednoducho láska. Je to ten najcennejší pocit, ktorý vám dá chuť žiť a zdolávať aj tie najväčšie prekážky. Ak človek miluje a je milovaný, je ochotný pre druhého obetovať všetko, znášať dobré aj zlé. Nepotrebuje slová, stačia gestá, úsmev či mimika a ten druhý vie, na čo práve myslíte. Láska je aj v objatí milovaného, keď vás zo spánku hľadá vedľa seba, aby Vás pohladil. Láska je aj obeta,obetujete sa, keď chcete niekoho urobiť šťastným viac, ako seba. :)
danushka
23.07.10,07:12
Pre mňa je láska rovnocennosť, tolerancia, rovnaké vlnové dĺžky, umenie komunikácie, dopĺňanie, umenie otvárať a zatvárať ústa a je to určite aj sloboda.

Láska nám otvára množstvo dverí.
Myslela som si dávnejšie, že ošiaľ sa minie a že láska má vo vzťahu nejaký bod, ktorý je hraničný, ale mýlila som sa. Láska je ako vesmír, nekonečná, rozpínavá a s vekom naberá rôzne podoby, ktoré sú neskutočne krásne.
Láska má v sbe aj štipku hnevu a žiarlivosti, lenivosti a pochabosti, ale to sú len také maličké zanedbateľné drobnôstky oproti jej veľkorysosti, rešpektu.

Amor est vitae essentia...
ludmilla
23.07.10,07:29
Láska je pocit, ktorý je ťažké opísať, citiš túžbu po niekom, nieje to len túžba, ale zároveň strach, že ho stratíš, človek má pocit, že bez toho druhého nedokáže existovať.
Bohužiaľ média nám ju prezentujú veľmi romanticky, kto chce zažiť lásku aká je vo filmoch, môže byť veľmi sklamaný. Pretože láska je podľa mňa ako rastlinka, ktorú treba pestovať, starať sa o ňu, aby sa mohla rozvíjať, aby rástla. Lásku je veľmi ťažké opísať, tú cítiš ….
Pre mňa najkrajším opisom lásky sú slová svätého apoštola Pavla z Tarzu:
List sv. Pavla Korinťanom, kap.13, verše 1-13 časť

Keby som hovoril jazykmi ľudskými aj anjelskými a lásky by som nemal, bol by som ako cvendžiaci kov a zuniaci cimbal.

A keby som mal dar proroctva a poznal všetky tajomstvá a všetku vedu a keby som mal takú silnú vieru, že by som hory prenášal a lásky by som nemal, ničím by som nebol.

A keby som rozdal celý svoj majetok ako almužnu a keby som obetoval svoje telo, aby som bol slávny a lásky by som nemal, nič by mi to neosožilo.

Láska je trpezlivá, láska je dobrotivá, nezávidí, nevypína sa, nevystatuje sa, nie je nehanebná, nie je sebecká, nerozčuľuje sa, nemyslí na zle, neteší sa z nepravosti ale raduje sa z pravdy. Všetko znáša, všetko verí, všetko dúfa, všetko pretrpí. Láska nikdy nezanikne. .....................
danushka
23.07.10,07:29
Inak musím povedať, že je to nádherná témička. Roberto nám trošku opozdil, už to tu v máji mohlo byť :)
ludmilla
23.07.10,07:36
... je veľmi milé, že tému založil práve muž, nečakala som to :)
susann2
23.07.10,07:42
Láska znamená proces dávania a prijímania, tieto dva procesy sú v neustálom pohybe. Životná energia prúdi dvoma pólmi a človek vyrovnávaním týchto pólov nachádza svoj stred. Len v protikladoch môžeme vedome vnímať, myslieť a citiť. Aj láska môže žiť len ked sa vysporiada so svojim protipólom, hnevom a nenávisťou. Láska je zrealizovaná, ked nie je jednosmerná. Lásku potrebujú poznať čo najviac deti, pretože ak ju nedostali, nevedia ju dať. Jedno čínske príslovieho hovori "Láska je ako bumerang, vždy sa navracia k darcovi".
Lídia
23.07.10,07:47
Láska odpúšťa, zahladzuje, ospravedlňuje, robí divi s človekom, dokáže to najlepšie čo v ňom skrýva vyrvať na povrch.
Láska je úžasná.
lenkak
23.07.10,07:55
láska - medzi mužom a ženou. :) Keď ľúbim, tak celým srdcom, ale človeka takého aký je. Žiadne ilúzie, lietanie v oblakoch, človek nech je aký je, žiadna pretvárka, alebo snaha prerobiť podľa svojich predstáv. Dokážem robiť kompromisy, tolerovať určité veci, prispôsobiť sa, ale len dovtedy keď cítim, že má ma rád. Keby som cítila, že nemá záujem, že radšej by chcel inú, dá sa zabojovať, ale len určitý čas, keď nevidno výsledok, tak sa nevnucujem.
O lásku sa treba starať, aby nezabudla, že je v srdciach, lebo láska dokáže robiť divy, v mojom prípade aj "hory prenášať". :)
buchač
23.07.10,11:56
Hm ....
erzet
23.07.10,12:08
nejak si sa rozkecal
rodina1
23.07.10,12:24
Jedno príslovie hovorí: "Stará láska nehrdzavie". Ale to musí byť tá pravá, naozajstná láska. Ak niekoho milujeme a nemôžeme ho mať, hľadáme lásku u niekoho iného. Možno si myslíme, že sme nahradili stratenú lásku. Ale po nejakom čase si začíname uvedomovať, že vo vnútri nám nejaký hlas našepkáva, že to čo prežívame, nie je to pravé, orechové. A tak sa stále v svojich myšlienkach vraciame k tej prvej, naozajstnej láske. A tak veľmi po nej začíname túžiť, až sa nám napokon podarí sa s ňou stretnúť a v tom momente si uvedomíme, že už bez toho druhého nedokážeme žiť. A tento pocit je o to silnejší, keď cítite, že ten druhý je na tom tak ako vy. A pretože každý sme iný, každý máme svoje priority, svoje dobré aj zlé stránky, len od pevnosti lásky závisí, ako sa s týmito vecami dokážeme vyrovnať. A tu nastáva ten moment, že aj napriek tomu, že sme každý osobnosť, dokážeme zo svojho "ja" upustiť, dokážeme sa pre toho druhého obetovať. Ľúbiť toho druhého znamená ľúbiť ho so všetkými jeho dobrými aj zlými stránkami. Nesnažiť sa za každú cenu prerobiť ho podľa seba. Pretože už by sme neľúbili toho istého človeka, ale úplne niekoho iného. Ľúbiť znamená predovšetkým robiť druhého šťastným, obdarovávať ho!
veronikasad
23.07.10,12:27
Dovolím si "požičať" text pesničky, ktorú naspieval Miro Žbirka :

Miro Žbirka - Jesenná láska (text)
Láska je strašne bohatá
Láska, tá všetko sľúbi
no ten, čo ľúbil, sklamal sa
a ten, čo sklamal, ľúbi
Prach dlhých, smutných, letných dní
na staré lístie padá, poznala príliš
neskoro, ako ho mala rada.

Tak každoročne v jeseni svetlá sa stratia
z duše a človek, koník túlavý od srdca k srdcu
kluše a pre každé chce zomierať, žiť nechce
pre nijaké, chcel by mať jedno pre seba,
je mu to jedno, aké.

Možno obrázok a možno tôňu iba
No pred cieľom sa zastaví, komu zas srdce
chýba ? Zo všetkých mojich obrázkov
mámivý ošiaľ stúpa bola to láska, sklamanie
Aj láska bola hlúpa.
erzet
23.07.10,12:32
Prepáč, to si si požičala od Miroslava Válka. Žbirka to iba zaspieval.
Danila
23.07.10,12:33
To erzet, toto je len a len pre Teba:). Nie sommimotemy,slovíčko láska tam nájdeš.

PLATEN:

Vytrvalejšie ako láska je skutočné priateľstvo.....;).
veronikasad
23.07.10,12:35
nenapísala som, že textár je Miro Žbirka...
erzet
23.07.10,14:07
Prepáč
alla66
23.07.10,14:55
Kam zaradiť, do akého chlievika, tému "Láska"? Nevedel som. Tak som ju dal sem.

Chcel by som sa spýtať "poraďakov" ako si predstavujú lásku. Nie lásku medzi rodičmi a deťmi, ale taký ten krásny vzťah medzi zamilovanými. Neskromne by som chcel dodať, že si to nepredstavujem ako spor, kde sa budeme hašteriť, že pre mňa tamto je láska, pre mňa tamto nie je láska. Iba takú predstavu jednotlivcov na tento krásny vzťah. Možno aj to, čo už láska nie je, čo je teror, otrava, "znásilňovanie" toho druhého. Dajte svoj názor čo najväčší počet. V kvantite bude aj kvalita.

Definícia lásky♥

Láska sa nedá definovať slovami ale činmi............... nie je to ten pocit, kedy musíte chodiť, akoby z donútenia za osobou, o ktorej si myslíte, že ju ľúbite. Láska to nie je nosenie kvetov, darov, ale naopak. Nie sú to šaty, ktoré nosíme preto, aby sme dobre vypadali, nie je to prsteň, ktorý dáme milovanej osobe. Láska je najkrajší pocit na tomto svete. Je to byť s milovanou osobou, držanie sa za ruky, ale hlavne byť pri nej, keď to najviac potrebuje a podržať ju v tej najťažšej chvíli. Slovo láska nevyjadruje len vnútorný pocit, vyjadruje všetko najcennejšie čo na tomto svete existuje. Nie je to povrchná krása, aj keď to k tomu patrí, je to hlavne vnútorná krása. Na čo je človeku pekný partner, keď zvnútra je strašne škaredý. Láska sa dá porovnať s jedným citátom:Láska to je ako keď sa "pocikám", každý to vidí a čuduje sa, ale len ja to cítim a viem aké to je....., je ako lupeň kvetu, ktorý ukazuje svoju krásu, je ako sen, ktorý snívame každý večer a na ktorý nikdy nezabúdame. Je to ten pocit keď prídeme za našou láskou, pozrieme sa do očí, a nevieme čo máme povedať, lebo nám vyschlo v hrdle.

Nebojíme sa, že niečo povieme zle, lebo slová, ktoré v tej chvíli použijeme vychádzajú zo srdca. Sú to slová výnimočné, krásne. Ako sa hovorí:" Láska aj hory prenáša!!! Pre lásku sme schopní obetovať všetko: kamarátov, rodinu, školu,prácu, ale to nie je dobré, pretože keď raz pominie, a nebudeme vedieť nájsť východisko zo situácie, do ktorej snme sa dostali, sú to práve oni, ktorí nám v tom všetkom pomôžu a postavia na nohy. Preto si treba vážiť aj kamarátov, rodinu a osobu, ktorú milujeme, pretože láska niekedy bolí, a bolí veľmi. Nevieme povedať, kde máme lásku hľadať, to sa nedá. Vieme len povedať, že keď ju raz nájdeme, budeme najšťastnejší človiečikovia na svete. Nebude to ľahké, ale príde to v tej najneočakánejšej chvíli. V tej chvíli sa svet zastaví , strach pominie a všetko bude dokonalé.

Netreba sa ponáhľať, všetko má svoj čas.. a láska potrebuje veľa času. Hovorí sa, že najkrajšia láska je tá najkratšia. Láska je krásna sama o sebe.... .Vyznať lásku milovanej osobe je veľmi ťažké. Azda najťažšie je povedať tie dve najkrajšie znejúce slová a to:" Ľúbim ťa!" Potom, keď ich vyslovíme, všetko sa zmení, ale musíme ich venovať osobe, ktorá nám tieto slová opätuje. Lebo ak nie, sklameme sa.. A sklamanie v láske bolí najviac. Láska niekedy vie pekne potešiť, ale niekedy vie aj poriadne zavariť... Azda najkrajšie na láske je prvý bozk. Čakáme naň od prvej chvíle keď sme vyslovili tie dve najkrajšie znejúce slová.. V tej chvíli sa telo zachveje a budeme si vychutnávať ten sladučký pôžitok bozku. Ako sa hovorí na prvý bozk sa nikdy nezabúda, lebo prvý bozk je ten najkrajší a z najčistejšej lásky.

Tento bozk, to nie je spojenie dvoch pier v jedno, je to niečo výnimočné a zároveň záhadné. Nad bozkami netreba uvažovať, bozky treba opakovať a precvičovať. Samozrejme aj ostatné bozky sú strašne pekné, ale iba jeden je ten "top". Je ťažké opisovať lásku slovami, pretože vo svojom vnútri nevieme nájsť tie správne slová, nenájdeme ich ani v odbornom slovníku...Lásku sa dá definovať ako nádherný ľudský pud, ktorému sa človek nemôže ubrániť, nech sa snaží akokoľvek. Treba cítiť a prežiť, netreba o tom hovoriť .http://www.youtube.com/watch?v=J__Zm-2XOAA
ondrejvla
23.07.10,16:24
Zobúdzanie i zaspávanie, úsmev i plač, láskanie i hnev, novorodeniatko i dcéra v závoji pred oltárom, pohladenie i kŕč úsmevu, ráno i noc, šepot i krik, slová, čo vedia len dvaja a iný nik,
bozky, vášnivé, i hanblivé, tam, kde sú dvaja, tam je láska.
Rozochvenie tiel v mladosti, ukradnuté dotyky tiel, oči, v ktorých ťa spaľuje žiar, v ktorých ťa hladí neha, na tvári opustená peha, zabudnutá slza obáv, večný spaľovač tela, jeho plameň, i to je láska.
Obavy pri kolíske detí, horúčkou spaľované telíčka, či detský úsmev na líčkach, aj prvé krôčiky istoty, som to ja a si to ty i to je láska.
Roky sa s rokmi stretajú, vlasy nám obom belejú, na stole malá kytička, obrus, čo farbu má nevesty, ruky zovreté do pästí, i to je láska.
Zabudnuté slová, otvorená kniha života, moja túžba i moja clivota, pohľad do dávna mladosti, nájdené kľúče radostí, v poličkách čas je nájomník, škatuľky liekov, čo poznáš len ty a ja, sme obrazom rokov obaja, obavy o ráno, či bude opäť, aj to je láska.
Zabudnuté spomienky zviazané stuhou času, myšlienky na budúcnosť ? Kiež by aj zajtra boli spomienkami, medzi všetkými lesklými kamienkami hrejem si v dlani čas, nemusí mať len farbu krás, nemusí mať farbu našich očí, ja v ňom túžbu nášho veku zočím, aj to je láska.
Hlas sa mi trasie obavami, či zajtra budem, budeš, či tu bude s nami, nevadí mi žiadna v tvári vráska, viem, že aj to je láska.

Poruchy života, pozná ich každý, opraviť, polátať sa dá všetko, i čas, i radosť, i plač či bolesť, no nesmú mať veľké záplaty, láska nepozná opraty, láska nepozná bič a kliatby, láska sú dvaja pred i za dverami v ktorých žije láska...
Tweety
23.07.10,16:29
Nezabúdajme, že láska bez skutkov, je len slovom.
Johannes Mario Simmel: Láska je len slovo.
janka67
23.07.10,16:35
Láááááska, Bože, láááááska, kde ťa ľudia berúúúúú ... ;):)
Tweety
23.07.10,16:55
♥ Pre Teba ♥
Spím, snívam,
zavretými očami sa na svet dívam.
Sedím, ležím?
No neviem,
ale asi ležím,
keď spím.
Spím a sníva sa mi krásny sen,
júúúúj ten sen je o Tebe len.
V tom sne si ma chytil za ruku
a bozkával ma od krku až k uchu.
Potom si ma krásne objal
a vánok ma vtedy ovial.
Pusinku si mi dal na líčko
a zabúchalo mi moje srdiečko.
Zabúchalo preto, lebo aj ono ľúbi Teba,
v ňom je totiž miesto iba len pre Teba.
Keby si mi nedal pusinku na líčko
ono by prestalo zrazu biť.
A to by znamenalo,
že ani mne by sa už nechcelo
na tomto svete ďalej žiť.
erzet
23.07.10,17:30
Definícia lásky♥

Láska sa nedá definovať slovami ale činmi............... nie je to ten pocit, kedy musíte chodiť, akoby z donútenia za osobou, o ktorej si myslíte, že ju ľúbite. Láska to nie je nosenie kvetov, darov, ale naopak. Nie sú to šaty, ktoré nosíme preto, aby sme dobre vypadali, nie je to prsteň, ktorý dáme milovanej osobe. Láska je najkrajší pocit na tomto svete. Je to byť s milovanou osobou, držanie sa za ruky, ale hlavne byť pri nej, keď to najviac potrebuje a podržať ju v tej najťažšej chvíli. Slovo láska nevyjadruje len vnútorný pocit, vyjadruje všetko najcennejšie čo na tomto svete existuje. Nie je to povrchná krása, aj keď to k tomu patrí, je to hlavne vnútorná krása. Na čo je človeku pekný partner, keď zvnútra je strašne škaredý. Láska sa dá porovnať s jedným citátom:Láska to je ako keď sa "pocikám", každý to vidí a čuduje sa, ale len ja to cítim a viem aké to je....., je ako lupeň kvetu, ktorý ukazuje svoju krásu, je ako sen, ktorý snívame každý večer a na ktorý nikdy nezabúdame. Je to ten pocit keď prídeme za našou láskou, pozrieme sa do očí, a nevieme čo máme povedať, lebo nám vyschlo v hrdle.

Nebojíme sa, že niečo povieme zle, lebo slová, ktoré v tej chvíli použijeme vychádzajú zo srdca. Sú to slová výnimočné, krásne. Ako sa hovorí:" Láska aj hory prenáša!!! Pre lásku sme schopní obetovať všetko: kamarátov, rodinu, školu,prácu, ale to nie je dobré, pretože keď raz pominie, a nebudeme vedieť nájsť východisko zo situácie, do ktorej snme sa dostali, sú to práve oni, ktorí nám v tom všetkom pomôžu a postavia na nohy. Preto si treba vážiť aj kamarátov, rodinu a osobu, ktorú milujeme, pretože láska niekedy bolí, a bolí veľmi. Nevieme povedať, kde máme lásku hľadať, to sa nedá. Vieme len povedať, že keď ju raz nájdeme, budeme najšťastnejší človiečikovia na svete. Nebude to ľahké, ale príde to v tej najneočakánejšej chvíli. V tej chvíli sa svet zastaví , strach pominie a všetko bude dokonalé.

Netreba sa ponáhľať, všetko má svoj čas.. a láska potrebuje veľa času. Hovorí sa, že najkrajšia láska je tá najkratšia. Láska je krásna sama o sebe.... .Vyznať lásku milovanej osobe je veľmi ťažké. Azda najťažšie je povedať tie dve najkrajšie znejúce slová a to:" Ľúbim ťa!" Potom, keď ich vyslovíme, všetko sa zmení, ale musíme ich venovať osobe, ktorá nám tieto slová opätuje. Lebo ak nie, sklameme sa.. A sklamanie v láske bolí najviac. Láska niekedy vie pekne potešiť, ale niekedy vie aj poriadne zavariť... Azda najkrajšie na láske je prvý bozk. Čakáme naň od prvej chvíle keď sme vyslovili tie dve najkrajšie znejúce slová.. V tej chvíli sa telo zachveje a budeme si vychutnávať ten sladučký pôžitok bozku. Ako sa hovorí na prvý bozk sa nikdy nezabúda, lebo prvý bozk je ten najkrajší a z najčistejšej lásky.

Tento bozk, to nie je spojenie dvoch pier v jedno, je to niečo výnimočné a zároveň záhadné. Nad bozkami netreba uvažovať, bozky treba opakovať a precvičovať. Samozrejme aj ostatné bozky sú strašne pekné, ale iba jeden je ten "top". Je ťažké opisovať lásku slovami, pretože vo svojom vnútri nevieme nájsť tie správne slová, nenájdeme ich ani v odbornom slovníku...Lásku sa dá definovať ako nádherný ľudský pud, ktorému sa človek nemôže ubrániť, nech sa snaží akokoľvek. Treba cítiť a prežiť, netreba o tom hovoriť .http://www.youtube.com/watch?v=J__Zm-2XOAA
Mohol by som poprosíť niečo Tvoje
alla66
23.07.10,17:36
Mohol by som poprosíť niečo Tvoje
Dnes som ti v RP napísala: láska je.... keď vidím sedemdesiat ročných manželov sa držať za ruky.:)..alebo ....viem,že ma niekto ľúbi a môžem byť s ním, keď mi je ťažko. papahttp://image049.mylivepage.com/chunk49/1757268/1690/laska.gif
erzet
23.07.10,17:44
OK
lenkak
23.07.10,20:08
Veru láska má viacero podôb, nemusí byť zrovna tá slovná. Nie každý sa vie vyjadriť. Stačí pohľad, mimika, gesto, objatie, držať sa za ruky, dať si pusu, pohladiť, podporiť, a hlavne úsmev vie pohladiť dušu. Musí nielen prijímať, ale aj dávať. :)
Prešli sme všeličím, ale stále stojíme vedľa seba, nie ako bábky, ale ľudské bytosti, hľadajúce aj niečo trošku pekného, na to sú ale vždy dvaja.
cloe
23.07.10,20:58
Mohol by som poprosíť niečo Tvoje

erzet, veď to je práve to. Dokážeme o láske povedať niečo "svoje"? Keď som chcela začať písať niečo na tému "láska", tak som si uvedomila, že všetko už bolo povedané a napísané...
Rozmýšľam, či je láska to, že sme dnes z maželom zažili neuveriteľne pekný deň, aj keď sme spolu už celú večnosť...:) A pritom viem, že možno zajtra ma niečim tak vytočí, že by som ho najradšej prizabila...
Ale asi potrebujem to zvláštne napätie, aby to mohlo fungovať.

Pre mňa osobne je "milovať" viac než "byť milovaný". Som šťastný človek, keď viem, že som schopná toho citu a dokázala som milovať tak, že to bolelo.
Asi je to trochu masochistické, ale veľká láska musí bolieť, inak by nevznikli všetky tie krásne veci, tie krásne básne atď.

A všetko, čo som napísala mi pripadá otrepané...:)
ludmilla
23.07.10,21:05
Zobúdzanie i zaspávanie, úsmev i plač, láskanie i hnev, novorodeniatko i dcéra v závoji pred oltárom, pohladenie i kŕč úsmevu, ráno i noc, šepot i krik, slová, čo vedia len dvaja a iný nik,
bozky, vášnivé, i hanblivé, tam, kde sú dvaja, tam je láska.



Ďakujem Vlasti, mala som normálne zimomriavky, úžasné ...
Ešli
24.07.10,09:19
Myslím, že človek, ktorý má v sebe dobrotu a empatiu dáva najviac lásky všetkým naokolo, hoci tí si ju možno ani neuvedomujú. Zamilovanosť je krásny stav tela aj duše, ale nie je stály.
Ajuška
24.07.10,09:28
...zamilovanosť je na hony vzdialená od skutočnej lásky... hoci často máva prvé "slovo"... len maaalokomu sa však chce "prerobiť" k trvalým hodnotám...
danushka
24.07.10,10:06
Myslím, že človek, ktorý má v sebe dobrotu a empatiu dáva najviac lásky všetkým naokolo, hoci tí si ju možno ani neuvedomujú. Zamilovanosť je krásny stav tela aj duše, ale nie je stály.

Zamilovanosť je prvým stupňom lásky, potom dvaja majú možnosť postupovať do vyšších levelov nekonečnej lásky. Ak sú dobrí hráči, v tejto hre môžu zotrvať celý život.

Bojím sa smrti nie tej svojej, bojím sa smrti toho druhého.
Dúfam, že sa dožijeme plnohodnotnej staroby vo dvojici a budeme rozprávať našim vnúčatám o živote s láskou. Nielen o láske medzi mužom a ženou, ale o láske k životu, o úcte k človeku, o význame hodnôt, o veciach, ktoré sa nedajú kúpiť za peniaze o takých, ktoré sú zadarmo a majú nevyčísliteľnú hodnotu.
Ajuška
24.07.10,10:12
...Dúfam, že sa dožijeme plnohodnotnej staroby vo dvojici a budeme rozprávať našim vnúčatám o živote s láskou. Nielen o láske medzi mužom a ženou, ale o láske k životu, o úcte k človeku, o význame hodnôt, o veciach, ktoré sa nedajú kúpiť za peniaze o takých, ktoré sú zadarmo a majú nevyčísliteľnú hodnotu.
...len pri tom dúfaní netreba zabúdať... že žijeme dnes... namiesto dúfania v budúcnosť... pochopiť... pohladiť... úsmev pridať... nezištne a bezodkladne... "potom" už môže byť neskoro................;)...
marjankaj
24.07.10,15:24
Kam zaradiť, do akého chlievika, tému "Láska"? Nevedel som. Tak som ju dal sem.

Chcel by som sa spýtať "poraďakov" ako si predstavujú lásku. Nie lásku medzi rodičmi a deťmi, ale taký ten krásny vzťah medzi zamilovanými. Neskromne by som chcel dodať, že si to nepredstavujem ako spor, kde sa budeme hašteriť, že pre mňa tamto je láska, pre mňa tamto nie je láska. Iba takú predstavu jednotlivcov na tento krásny vzťah. Možno aj to, čo už láska nie je, čo je teror, otrava, "znásilňovanie" toho druhého. Dajte svoj názor čo najväčší počet. V kvantite bude aj kvalita.

Nebude to niečo, ako si rozprávali dvaja dedkovia?

Pamätáš si ako sme behávali za dievčatami?
Pamätám, pamätám, len si neviem spomenúť, prečo sme za nimi behali.
Ajuška
24.07.10,15:25
...sa nebodaj už dostávaš do toho štádia...;):---...
marjankaj
24.07.10,15:30
No zatiaľ si ešte niečo zapamätám.
Ale jeden nevie, kedy ho navštívi ten nemec. Ako sa to len volá? Ujo Alzheimer?
Ajuška
24.07.10,15:32
...dobrá správa znie... že sa ešte aj čo-to môžeš podučiť... (trebárs aj to zabudnuté)...:D:D:D...
marjankaj
24.07.10,15:36
Už sa teším na ďalšiu prvú lásku.:D
Ten Alzheimer nie je až tak na zahodenie.:---
pepsikova
24.07.10,20:33
..láska, bože láska...rezonuje vo mne pri čítaní nadpisu témy stará, ľudová pieseň..a kde ťa ľudia berú, keď ani nerastieš, ani ťa nesejú...
..nuž, často stačí pohľad do očí a hneď je láska...alebo podáme ruku cudziemu človeku a vznikne priateľstvo, ktoré prerastie do lásky..alebo ju dedíme po rodičoch a dávame svojim deťom, bez ohľadu na to, či ju sami máme a či jej máme dosť...
...predčasom som videla v telke šot o dvoch starčekoch, ktorí si, žijúc svoju starobu v domove dôchodcov, spečatili svoju lásku prstienkami..každý z nich prežil iný život, s iným partnerom, potom osamel, dával svoju lásku deťom a keď už nezostalo miesto pri vianočnom stole pre nich, dali svoje prebytky citov jeden druhému..to je láska, povedala som si vtedy..starčekovia už nevyužívajú pôžitky lásky,tak, ako my mladší a aj celkom mladí, ktorí si myslia, že láska je sex,trocha citu a je to na celý život..majú lásku v podobe, akú si sami vytvorili, je len pre nich a je im s ňou dobre..a stačilo pri tom iba málo, podať si ruku..a bolo to!..
..moja skorovnučka, štrnásťročná, vzdychne:.."booože, láska!..no čo ešte?..len otrava je s ňou.."..sčasti má aj pravdu, keď sme zamilovaní, rozhádžeme si celý život, padajú pevné predsavzatia,robíme ústupky voči milovanému, lebo milujeme..máme lásku, fantázia lieta a chceme ju mať čo najkrajšiu, najlepšiu, úplne in!...kdeže!......"všade je láska"...pamätám sa, ako som milovala Joža za túto pieseň a myslela som si, že tá moja bude na furt..časom som prehodnotila moju lásku i to, čo som dostávala, Joža už nemilujem.. a dnes je to love,anglicky to vraj znie krajšie, lieta si nie tak, ako kedysi, popísaná v papierikoch cez lavice, ale v sekunde preletí cez fejsbúk na druhý koniec sveta.,alebo do vedľajšieho činžáku, v esemeskách do druhej lavice prevrčí a miluje,rozdáva sa, sľubuje, tá naša moderná láska,ktorá má toľko podôb, že keď ju nemáme, snívame o tom, čo by sme jej dali,ako by sme ju milovali, keď ju máme, niekedy nám nieje dosť, dakedy až nechutne natískavá znásilňuje naše city a raní nás tak, že ju nechceme...
..tento erzet vždy vymyslí takú tému, že núti rozmýšľať...ale keby sme tu mali popísať všetky podoby našej prežitej lásky, padla by porada, o horších čítame takmer denne..je to v nás a o nás..len a len o nás, ako a čo dáme..lebo podľa toho dostaneme..i keď aj to nie je vždy pravda...
pepsikova
24.07.10,20:50
..no veru neviem, či láska nebude zaradená do novodobých chorôb..s následkami prechádzajúcimi až do trvalej invalidity..keď ju erzet hodil do "zdravia"..))))))))))
marjankaj
24.07.10,22:13
Pepsiková, napísala si to veľmi pekne.:)
Ale je láska bez sexu ešte láska? Aký je rozdiel medzi takouto láskou a priateľstvom? Koľké(koľkí) z vás by sa uspokojili s takouto láskou?
ludmilla
25.07.10,07:46
Láska má mnoho podôb a jeden taký krásny prejav lásky som zažila pri jednej pacientke. Mladá žena 28 ročná po chemoterapii, keď bola u nás na 3. cykle jej vypadali vlásky, bola z toho nešťastná, plakala, trápila sa ako ju prijme manžel a syn (5r.) takú holohlavú.
Bola som v izbe, keď sa otvorili dvere, najpr vošli ruže a potom sa zjavila hlava jej manžela vyholená úplne nahladkoa a pod jeho hlavou sa zjavila i ďalšia malá vyholená hlavička, ona otvorila oči v nemom úžase a začala sa nahlas smiať.
Láska má naozaj mnoho podôb a dávať lásku je to najkrajšie a najšľachetnejšie.
Tweety
25.07.10,08:22
Mne od dojatia pri čítaní vyhrkli slzičky.
2009
25.07.10,08:25
Hm láska asi nie je iba slovo mimotemy. Sorry Robi je to mimo témy ale..

http://www.youtube.com/watch?v=sM8LcOTPh9o

Vieš mnohý si lásku mýlia so zamilovanosťou. To prvé čo Ťa stretne je zamilovanosť /je to krásny stav prežil to každý skôr narodený/ a asi sa tu na mňa vrhnete ale ja to považujem naozaj iba za chémiu. Proste príroda to tak zariadila aby sme sa mali od čoho odraziť. Po nejakom čase.. dávam 3-7 rokov je to už o tolerancii a prispôsobení sa. Nemyslím si, že je to horší stav. Dokonca môže byť aj lepší... Je to iba na tých dvoch ako prejdú životom.
2009
25.07.10,08:34
Hups reagujem aj na to čo napísal Marjankaj. Sex by tam mal byť. Teda v tej partnerskej láske :---:---:---:---
pepsikova
25.07.10,09:28
Pepsiková, napísala si to veľmi pekne.:)
Ale je láska bez sexu ešte láska? Aký je rozdiel medzi takouto láskou a priateľstvom? Koľké(koľkí) z vás by sa uspokojili s takouto láskou?..

..ťažko povedať, či sex je podmienkou lásky, alebo nie..to určite závisí od dvoch ľudí, ktorí sú zamilovaní..lebo určite v takej zdravej láske je sex dôležitý, ako voda a vzduch..ale aj v láske bez sexu sa dá žiť naplno, pretože človek, ktorého milujeme a nemôže mať sex z akýchkoľvek príčin,nie je predsa vhodný do "šrotu" (hlúpe prirovnanie, ale nič iné ma nenapadlo)..môže nám dať lásku v inej podobe a to je dôležité - ten pocit, že ťa niekto miluje..preto hovoríme, že láska má mnoho tvárí a podôb a je na nás, akú tvár má tá naša láska...tak si to myslím ja...
..a máš pravdu,je veľa ľudí, čo by uvítali aj lásku bez sexu..lebo láska, potvora jedna protivná, nám dáva zmysel žiť a žije sa s ňou ľahšie..tak..
Zdenka 0705
25.07.10,09:33
Láska má mnoho podôb a jeden taký krásny prejav lásky som zažila pri jednej pacientke. Mladá žena 28 ročná po chemoterapii, keď bola u nás na 3. cykle jej vypadali vlásky, bola z toho nešťastná, plakala, trápila sa ako ju prijme manžel a syn (5r.) takú holohlavú.
Bola som v izbe, keď sa otvorili dvere, najpr vošli ruže a potom sa zjavila hlava jej manžela vyholená úplne nahladkoa a pod jeho hlavou sa zjavila i ďalšia malá vyholená hlavička, ona otvorila oči v nemom úžase a začala sa nahlas smiať.
Láska má naozaj mnoho podôb a dávať lásku je to najkrajšie a najšľachetnejšie.
Tvoj príspevok mi vohnal slzy do očí a zimomriavky po celom tele. Krásny prejav lásky, viac slov netreba.
pepsikova
25.07.10,09:39
Hm láska asi nie je iba slovo mimotemy. Sorry Robi je to mimo témy ale..

http://www.youtube.com/watch?v=sM8LcOTPh9o

Vieš mnohý si lásku mýlia so zamilovanosťou. To prvé čo Ťa stretne je zamilovanosť /je to krásny stav prežil to každý skôr narodený/ a asi sa tu na mňa vrhnete ale ja to považujem naozaj iba za chémiu. Proste príroda to tak zariadila aby sme sa mali od čoho odraziť. Po nejakom čase.. dávam 3-7 rokov je to už o tolerancii a prispôsobení sa. Nemyslím si, že je to horší stav. Dokonca môže byť aj lepší... Je to iba na tých dvoch ako prejdú životom.
..
mimotemy
...každá choroba je sviňa..sorry za výraz, ja si myslím, že choroby by nemali byť..a stretajú práve ľudí, ktorých najviac milujeme a veru nie každý má dosť síl pozerať sa na holú hlávku svojho partnera, ktorý nemal to šťastie a choroba ho našla..niekto to nezvládne a zavrie za láskou dvere..ale preto sa mi páči ten sľub -v zdraví i chorobe..a to je len na nás, akí sme silní a koľko síl dokážeme milovanému človeku dať..a aj tomu nemilovanému, cudziemu, keď dávame peniažky pre choré detičky, dospelých, ktorých sme nikdy nevideli, lebo aj to je jedna podoba našej lásky- tá láska k človeku..
danushka
25.07.10,09:39
...aj mňa akosi stislo pri ludmillkinom príspevku...
Áno, láska je aj o tom, že delí bolesť. Keby svoju bolesť mal človek len sám prežívať, bolela by viac, ale s láskou sa tá bolesť delí....
Ajuška
25.07.10,09:44
Pepsiková, napísala si to veľmi pekne.:)
Ale je láska bez sexu ešte láska? Aký je rozdiel medzi takouto láskou a priateľstvom? Koľké(koľkí) z vás by sa uspokojili s takouto láskou?
...hodil si relatívne ťažkú úvahu...:---... ak by som si mala vybrať či sex bez lásky... alebo skutočnú lásku bez sexu... moja voľba je jasná... ;) ...napriek tomu, že som labužník... :cool::D ...
2009
25.07.10,09:46
..
mimotemy
...každá choroba je sviňa..sorry za výraz, ja si myslím, že choroby by nemali byť..a stretajú práve ľudí, ktorých najviac milujeme a veru nie každý má dosť síl pozerať sa na holú hlávku svojho partnera, ktorý nemal to šťastie a choroba ho našla..niekto to nezvládne a zavrie za láskou dvere..ale preto sa mi páči ten sľub -v zdraví i chorobe..a to je len na nás, akí sme silní a koľko síl dokážeme milovanému človeku dať..a aj tomu nemilovanému, cudziemu, keď dávame peniažky pre choré detičky, dospelých, ktorých sme nikdy nevideli, lebo aj to je jedna podoba našej lásky- tá láska k človeku..

Ale to je iná láska. Nie taká o ktorej chcel písať erzet, Tá láska asi vznikla inak sorry- Preto som to dala mimo témy
marjankaj
25.07.10,10:33
Chcel by som sa spýtať "poraďakov" ako si predstavujú lásku. Nie lásku medzi rodičmi a deťmi, ale taký ten krásny vzťah medzi zamilovanými.


...hodil si relatívne ťažkú úvahu...:---... ak by som si mala vybrať či sex bez lásky... alebo skutočnú lásku bez sexu... moja voľba je jasná... ;) ...napriek tomu, že som labužník... :cool::D ...

No ja som reagoval vlastne na zadávateľa. Nemyslel som na ostatné formy.


A vybrať z oboch možností by sa dali obe. Myslím, že sa to až tak nevylučuje.:--- Ale nie každý má taký výber.:confused:



Přátelství, to je někdy víc než láska

Hudba: Pavel Žák
Text: Pavel Žák
Zpívá Petr Rezek

Přátelství, to je někdy víc než láska.
Je to víra v to, že ruka svírá
pevně jinou dlaň.
Přátelství, to je plachá něžná kráska,
která mává na toho, co dává
víc než citů daň.

Přátelství, to jsou slova, která platí
stejně v tónech písní,
jako v dešti střel.
Přátelství je ozvěnou, co vrátí
tvoje touhy, sny a přání, vyznání a pousmání.
To je přátelství, pravé přátelství.

Přátelství, to jsou stejné cíle v dálce.
Je to síla křehká jako víla,
přesto největší.
Přátelství neustoupí ani válce.
Ani v poušti silné neopouští
slabé přesvědčí.

Přátelství, to jsou světy plné lidí,
kde se zapomíná, jak se říká - sám.
Přátelství jsou oči, které vidí,
zná své cesty jako ptáci, jako slunce teplo vrací
lidem přátelství, pravé přátelství.

Rec: Je jenom několik takových slov.
Jsou prostá, vzácná a nezbytná.
Někdy je vyslovujeme příliš často
a pak se nám zdají být všední a obyčejná.
Ale ten, kdo aspoň jednou poznal jejich pravou cenu
jim už nikdy neukřivdí, neboť jejich cena
je cenou a smyslem našeho života.

Přátelství je stiskem teplých dlaní.
Je to bílá přímka krásných setkání.
Přátelství je tím, co lidé chrání
jménem svým i lidí příštích,
vždyť už dávno zkázu tříští
právě přátelství, pevné přátelství.

Přátelství, to je někdy víc než láska.
Je to víra v to, že ruka svírá
pevně jinou dlaň.
Ajuška
25.07.10,11:15
...A vybrať z oboch možností by sa dali obe. Myslím, že sa to až tak nevylučuje.:--- Ale nie každý má taký výber.:confused:
...:rolleyes:...myslel si súuučasnee??...;):D...
marjankaj
25.07.10,11:47
Aj to by išlo?:---
Ajuška
25.07.10,11:50
...geometricky vzato aj aano... haadam aj bežnaa prax u podaktorých... :D ...
marjankaj
25.07.10,11:51
Vidím, že sa budem musieť ešte niečomu priučiť.:---:---:---
rodina1
25.07.10,12:55
Kam zaradiť, do akého chlievika, tému "Láska"? Nevedel som. Tak som ju dal sem.

Chcel by som sa spýtať "poraďakov" ako si predstavujú lásku. Nie lásku medzi rodičmi a deťmi, ale taký ten krásny vzťah medzi zamilovanými. Neskromne by som chcel dodať, že si to nepredstavujem ako spor, kde sa budeme hašteriť, že pre mňa tamto je láska, pre mňa tamto nie je láska. Iba takú predstavu jednotlivcov na tento krásny vzťah. Možno aj to, čo už láska nie je, čo je teror, otrava, "znásilňovanie" toho druhého. Dajte svoj názor čo najväčší počet. V kvantite bude aj kvalita.
Robert, ty nám nenapíšeš svoj pohľad na lásku? :)
marjankaj
25.07.10,13:53
..

..ťažko povedať, či sex je podmienkou lásky, alebo nie..to určite závisí od dvoch ľudí, ktorí sú zamilovaní..lebo určite v takej zdravej láske je sex dôležitý, ako voda a vzduch..ale aj v láske bez sexu sa dá žiť naplno, pretože človek, ktorého milujeme a nemôže mať sex z akýchkoľvek príčin,nie je predsa vhodný do "šrotu" (hlúpe prirovnanie, ale nič iné ma nenapadlo)..môže nám dať lásku v inej podobe a to je dôležité - ten pocit, že ťa niekto miluje..preto hovoríme, že láska má mnoho tvárí a podôb a je na nás, akú tvár má tá naša láska...tak si to myslím ja...
..a máš pravdu,je veľa ľudí, čo by uvítali aj lásku bez sexu..lebo láska, potvora jedna protivná, nám dáva zmysel žiť a žije sa s ňou ľahšie..tak..

Ak človek nemôže mať sex, má právo vyžadovať na partnerovi, aby sa sexu vzdal? Alebo má tolerovať prípadnú(alebo občasnú) neveru? Je to v oboch prípadoch láska? Alebo ako by to malo byť?
Tweety
25.07.10,13:56
Ak človek nemôže mať sex, má právo vyžadovať na partnerovi, aby sa sexu vzdal? Alebo má tolerovať prípadnú(alebo občasnú) neveru? Je to v oboch prípadoch láska? Alebo ako by to malo byť?
Tak na toto Ti neodpoviem, ale jedno viem, bez sexu si život vieme predstaviť, (na to ešte nikto neumrel) ale bez lásky nie.:)
marjankaj
25.07.10,14:02
Zamilovala by si sa do niekoho, keď vieš, že by to bolo "neúplné"? A fungovalo by to?
Ajuška
25.07.10,14:04
Ak človek nemôže mať sex, má právo vyžadovať na partnerovi, aby sa sexu vzdal? Alebo má tolerovať prípadnú(alebo občasnú) neveru? Je to v oboch prípadoch láska? Alebo ako by to malo byť?
...o práve vyžadovať si spoluabstinenciu by som asi nehovorila... myslím si... že v tom pravom vzťahu ak nastane (zrejme zo zdravotných dôvodov) takáto situácia, nie je to z hodiny na hodinu... ani zo dňa na deň... a obaja sa postupne sžívajú s realitou... primerané riešenia idú ruka v ruke tam, kde je naozajstná súhra... a takéto zradné situácie ustoja len zrelí jedinci, ktorí vedia spolu nielen komunikovať... ale aj sa naozaj počúvať... ;) ...o tom je sila vzťahu...
marjankaj
25.07.10,14:11
Veď tá situácia môže nastať už pred vznikom vzťahu.
Ajuška
25.07.10,14:12
pre marjankaj... Zamilovala by si sa do niekoho, keď vieš, že by to bolo "neúplné"? A fungovalo by to?... áno... myslím si (a viem prečo) že by ma to neodradilo... ak si rozumieme inak...
marjankaj
25.07.10,14:15
Pýtal som sa tweety.
Ajuška
25.07.10,14:17
...zase sa tlačím kde ma nesťuuuu... sa zabijem?? :D
Tweety
25.07.10,14:23
Pre marjankaj: určite, veď keď sa do niekoho zamilujeme, ešte predsa nevieme, či to bude, alebo nebude, alebo aké vôbec bude, ale ak po zamilovanosti, príde skutočná láska, tak ani tam nevidím žiaden problém.
marjankaj
25.07.10,14:25
Pre Ajušku: Normálne som na rozpakoch.:--- A ja som nič nezbadal?:D
marjankaj
25.07.10,14:34
Že som ja radšej nešiel na pivo.:rolleyes::---:D

A ešte aj DPH mi stojí:eek:
Tweety
25.07.10,14:36
Myslíš namiesto šesť?, no to mohol, niekedy je lepšie dobré pivo, ako zlých šesť.
marjankaj
25.07.10,14:36
No neviem, čo je to šesť.:---
Tweety
25.07.10,14:37
Nefieš nemecky?
marjankaj
25.07.10,14:39
Fiem, pifo je toprá fec.
Ajuška
25.07.10,14:41
...blé to priznanie... ale aj mne stojí... :D ...(dph)
marjankaj
25.07.10,14:44
Ajuška. Ešte že si to upresnila. Nebol som si istý, či mám závidieť alebo...:eek:
marjankaj
25.07.10,14:50
Pre Tweety:
Ty si myslela sechs? Aj to toprá fec, ale fianoce zase fiac často.
danushka
25.07.10,14:53
Nuž popravde, keď stojí DPH, to je problém a automaticky iné nepostojí, však psychika v čudu :D...
Chúďatká manželky, priateľky účtovníkov, dookola opakujúci sa jav v čase DPH, tie čo sú manželkami účtovníkov kvartálnych plátcov, sú predsa len vo výhode ;)
marjankaj
25.07.10,14:57
Danushka, našťastie ma tu upokojili, manželke bude stačiť láska ;)
danushka
25.07.10,14:59
...a sme doma, milenka by taká tolerantná a skromná nebola ;)
marjankaj
25.07.10,15:05
Danushka, konečne jeden súhlas od teba.;)
Takže to čo som písal, nebolo tak celkom mimo.:D
pepsikova
25.07.10,18:38
..tuším, že láska- to sú aj dane, dph,stĺpce a riadky, alfa i omega, ľavá a pravá strana téčka..dobre je to vymyslené...
rodina1
25.07.10,18:44
pepsikova Dnes, 09:38 PM

..tuším, že láska- to sú aj dane, dph,stĺpce a riadky, alfa i omega, ľavá a pravá strana téčka..dobre je to vymyslené...

... veru ... láska má rôzne podoby ... :)
danushka
25.07.10,19:07
veru veru, napríklad ja vám veľmi ľúbim aj taký vyprážaný rezeň so zemiakovým šalátom :D, keď toto spomínané pripraví niekto iný ako ja, tak to už potom aj milujem :D
rodina1
25.07.10,19:17
... v takúto pokročilú hodinu ... o jedle? :(
danushka
25.07.10,19:20
pokiaľ je to v štádiu rozprávania, tak sa nič nedeje;)
Apropó, Robert nás vyťahá za uši, trošku sme mu to tu zamrníkovali...
rodina1
25.07.10,19:22
Robert tu mal byť ... Nie nás tu nechal celý víkend samé :( ... založí tému a potom ... :)
danushka
25.07.10,19:23
...presne tak...a aj tak sa k svojmu ponímaniu lásky ešte nevyjadril...
rodina1
25.07.10,19:25
... máš pravdu ... vyzvala som ho na "súboj" ... uvidíme ... my sme sa tu rozpísali a on nič :(
adi11
25.07.10,19:26
Jarmilka, u nas sa prave dopiekla pecena paprika so syrom..to vnuk uz treti raz veceria..no jak som rada, ze mu smakuje..az ho milujem..
rodina1
25.07.10,19:29
... ach, s vami sa nedá komunikovať :) ... ja najneskôr večeriam (ak vôbec večeriam) o 17.00 hod. a vy mi tu robíte samé chúťky ... i keď pečenú papriku so syrom som ešte nejedla :( ...
hodíš recept?
rodina1
25.07.10,19:30
v pondelok nám Robert dá "nevhodné" ... sme mimotémy :) ... no ale veď aj láska prechádza žalúdkom :D
adi11
25.07.10,19:34
to je taka rychlovka, nepoznas ? vyrezes z papriky jadernik, das do nej lyzicku vegetya dva makke syrceky a das smazit na olej, prikryte pod pokrievkou to trva asi pat minut
rodina1
25.07.10,19:37
... ďakujem, vyskúšam ...
marjankaj
25.07.10,19:39
Veď napísal "Dajte svoj názor čo najväčší počet". Tak nech si to preberie. A mimo témy to nie je, veď láska prechádza žalúdkom.:D
rodina1
25.07.10,19:41
:):):)
ubka
25.07.10,20:22
Tiež mimotemy založenej pôvodne...
Ja zvyknem plniť papriku aj kúskom pečeňovej paštéty a kúskom syra, vtedy "nevegetujem" a na olej pred koncom pokrájam na plátky strúčik cesnaku.
Robím to tiež na grile,opekám po každej strane, ale vtedy nevyberám jaderníky, po opečení poukladám do misy, zakryjem, paprika sa sparí, ľahko sa šúpe a nakladám je do oleja ochuteného cesnakom a soľou, vegetou -chvíľu, kým sa griluje mäso nechám v oleji a potom konzumujeme spolu s grilovaným mäsom.
danushka
25.07.10,20:23
Presne tak ako píšete, láska ide cez žalúdok. Mojej špeci držkovici moja polovička hovorí ,,orga.mus v hrnci " :D .
A toto Roberto určite pochopí, veď denne prispieva do témy ,,čo dnes na obed", takže o jednej jeho láske už vieme :)
marjankaj
25.07.10,20:26
Ale akosi sa tejto vyhýba a angažuje sa iba tam.:---
ubka
25.07.10,20:29
Kam zaradiť, do akého chlievika, tému "Láska"? Nevedel som. Tak som ju dal sem.

Chcel by som sa spýtať "poraďakov" ako si predstavujú lásku. Nie lásku medzi rodičmi a deťmi, ale taký ten krásny vzťah medzi zamilovanými. Neskromne by som chcel dodať, že si to nepredstavujem ako spor, kde sa budeme hašteriť, že pre mňa tamto je láska, pre mňa tamto nie je láska. Iba takú predstavu jednotlivcov na tento krásny vzťah. Možno aj to, čo už láska nie je, čo je teror, otrava, "znásilňovanie" toho druhého. Dajte svoj názor čo najväčší počet. V kvantite bude aj kvalita.

Erzet, kto nerozumie jednému pohľadu, nepochopí ani dlhé vysvetľovanie/príslovie/
Láska je jediné bohatstvo, ktoré sa nedá ukradnúť.
"Miluj ma a budeš trpieť najviac, až uvidíš ako zomieram"- to si myslím, že je skutočná láska.
marjankaj
25.07.10,20:31
Ubka, prečo práve teba?:---
Cítim sa diskriminovaný. Načo som sa tu potom angažoval? A také dobroty vymýšľa v téme vedľa.:---
pepsikova
25.07.10,21:12
...žííííš, mamííí, to čo vy tu riešite?...(to je prosím, otázka môjho synka, ktorý si prečítal úvod v téme a pár príspevkov v závere)...no a ďalej sem nemôžem napísať, bolo by to komplet mimo témy...
marjankaj
25.07.10,21:19
No radšej sa ty nekompromituj a buď slušná. :---
alla66
25.07.10,21:26
Láska sa prejavuje aj tým, že by ste mali byť v túto hodinu so svojou polovičkou v posteli, plniť si manželské povinnosti a nekecať s cudzími:)
marjankaj
25.07.10,21:30
Alenka, po preštudovaní tejto rozsiahlej témy by si zistila, že k láske netreba sex.:eek::rolleyes::confused::mee:
Ajuška
25.07.10,21:32
narážaš na niečo konkrétnee?? :D
marjankaj
25.07.10,21:35
Ajuška na teba práve nie.
Ajuška
25.07.10,21:41
nevju... nevju... ja som "to" obhajovala prvaa... :D ...alebo zase zavadziam??
marjankaj
25.07.10,21:41
Alenka, to nebol "ten", ale "tá", "tá" a zase "tá". Teda vlastne "tie":confused:
Ja som tu ako piate kolo u voza.:rolleyes:
Ako si vôbec objavila túto tému?:---
pepsikova
25.07.10,21:42
..nemôžem si plniť nijaké povinnosti, lebo na mojej posteli je rozvalený pepsikolák...lebo aj on patrí medzi moje lásky, je na prvom fleku..
pepsikova
25.07.10,21:44
...marjankaj, ty si tu ako ruža medzi tŕňmi...
marjankaj
25.07.10,21:44
Ajuška veď ty si jediná z tohto "feministického" spolku, čo ma trochu podporila. :)Akoby som ťa mohol vyháňať.;)
pepsikova
25.07.10,21:44
..a vôbec, koniec lásky,zas vás budem mať rada až ráno..po káve...
marjankaj
25.07.10,21:46
Pepsiková, nechcem ti stúpať do svedomia, ale slovo "povinnosti" mi veľmi nereže.

A ružovučká je celkom fajn, no nie?;)
marjankaj
25.07.10,21:48
Ajuška a myslíš, že toto tu by jeden zvládol? Tuším je načase hodiť uterák do ringu.:eek:
Ani Robo sem radšej nenakúkne.:---
marjankaj
25.07.10,21:57
Ajuška ale asi budem musieť. Veď vieš, že mi stojí:rolleyes: tá DPH.:---
Ajuška
25.07.10,21:57
Robo nás namotal do témy o predstavách... a on zatiaľ mapuje praktickú stránku "veci"........ :D
marjankaj
25.07.10,21:58
Ajuška, že by zase niečo varil? :--- Teraz v noci?:D
Ajuška
25.07.10,21:59
uuurčite zajtra založí novú tému........ ako si predstavujete najlepší sex....... :D
marjankaj
25.07.10,22:06
Myslíš ten 8. března před dvadseti lety?
No vidíš jak ti to uvízlo v paměti.:D:---
erzet
26.07.10,03:34
Ale kukám, čítam, dokonca si to kopírujem do wordu, ale som mlčiaca väčšina, aby ma niekto neobvinil že sa robím "matka predstavená". Je to všetko také krásne, ako život, s jeho zatáčkami, farebnosťou, peknotou. Poďakujem na záver.
erzet
26.07.10,03:46
Nedám Vám mimotemy. pusu by som Vám všetkým dal.
hnedoočka
26.07.10,04:43
erzet
26.07.10,06:13
Si z toho robíte srandu. Niekto, niekde, tu v tejto téme.
erzet
26.07.10,06:16
Na vysvetlenie. V sobotu som ol u syna na byte, ktorý prerábame, v nedeľu som bol v rodnej dedine a vrátil som sa až včera večer.
Ale, asi niektorých rozsadím.
Ajuška
26.07.10,06:19
Si z toho robíte srandu. Niekto, niekde, tu v tejto téme.
...idem Ti prudko oponovať...;)... to by si nikto nedovolil... :--- ...leeen Ty pekne trpezlivo pokračuj v čítaní... aby Ti neunikli súvislosti... :rolleyes: ...ja osobne som zvedavá na cieľ... ktorý si touto témou sledoval... prezradíš?? neprezradíš??? ...:D...

P.S... nepáčila sa mi výzva o predstave... skôr som si myslela, že realita môže byť pre Teba zaujímavejšia... dáš aj tú svoju???
bobino38
26.07.10,06:28
...Erzet sa netrafil, ved je to tu samá 17ka, tie vedia prd, čo je láska:-)
Ajuška
26.07.10,06:31
...Erzet sa netrafil, ved je to tu samá 17ka, tie vedia prd, čo je láska:-)
...100bodová trefa... ;) ...rátaš s efektom pobúchania na úľ... ??? ...:D...
2009
26.07.10,06:34
Hi vyzerá to tak :)
bobino38
26.07.10,06:41
..ja v láske už nerátam s ničím:-)
2009
26.07.10,06:44
A to už prečo? Ja osobne sa nechám prekvapiť ;):rolleyes:
bobino38
26.07.10,06:46
Nepotrebujem tu prekvapovať nikoho:cool:
2009
26.07.10,06:50
Nerozumeli sme si. To prvé bola otázka na Teba a druhá veta bola skonštatovanie, že sa nechám prekvapiť ale nie Tebou. Vieš? :)
bobino38
26.07.10,06:55
...tak nech sa ti darí:-)
marjankaj
26.07.10,07:17
Asi to nemáš jednoduché.
erzet
26.07.10,07:20
a kto to má?
bobino38
26.07.10,07:39
...jednoduché to má ten, čo vie čo chce.
buchač
26.07.10,08:17
bobino38...myslíš ???
Ja viem , čo som chcel , chcem a budem chcieť...
A jednoduché to veru nebolo , nie je a ani nebude ...či ....?
marjankaj
26.07.10,08:24
Juraj, to vieš, keď nič nechce, tak to má naozaj jednoduché.:rolleyes:
erzet
26.07.10,08:30
Bobino, tak to teda nem pravda
Ajuška
26.07.10,08:44
...chlapci... nerada Vám ruším pánsku jazdu... :--- ...nedalo mi nepriznať, že ma príjemne prekvapujete svojími vstupmi do debaty... ;) ...nieeee je to s Vami aaaž také zleee... ako vidím... tiež ste si čo-to "vyžrali"... :D ...
Lenka1979
26.07.10,09:32
Erzet-Robko, v prvom rade všetká čest a chvála, že si založil túto veľmi - i pre mňa užitočnú tému... v niektorých príspevkovch sa cítim ako s Rosamunde Pilcherovou,či Danielle Steelovou ... ale super pocit, fakt..;):) .. človek príde ako do ríše rozprávok a i keď si možno myslí,že už ma na tomto svete nikto nemiluje... tak tu má práve opačný pocit - i ja som milovaná/ý...
Tiež by ma tak trošičku zaujímalo... či je nejaký cieľ alebo "happy end" tejto témy... možno si tu prečítame aj nejaký veľký príbeh lásky .... :) Určite tu nie som sama, koho táto téma zaujíma ... a tak si idem dočítať svoju načatú "kapitolu"... pekné čítanie.. papa..:);)
pepsikova
26.07.10,09:41
marjankaj Dnes, 12:46 AM
Pepsiková, nechcem ti stúpať do svedomia, ale slovo "povinnosti" mi veľmi nereže.

A ružovučká je celkom fajn, no nie?..


..a ty čo mňa hrešíš?..však to alla66 písala o povinnostiach niekde inde!...ja som iba reagovalaaaaa...bééééééééé..a ružovú nemusím..vôbec..nikdyyyy...
Oliwa
26.07.10,09:47
Láska…poznáme ju všetci. Každý z nás raz miloval i bol milovaný, všetci sme raz zablúdili pohľadom na toho, kto sa nám páči. Lež, čo je láska?
Človek potrebuje lásku k životu. Keby nebola, nežili by sme ani my, ani naši starí rodičia, ani ich prarodičia. Nežil by nik ani nič.
Láska má chuť čokolády. Raz je sladká a priam sa vám rozpúšťa na jazyku, inokedy tvrdá a horká, že si na nej idete zuby vylámať. Aj tá najtvrdšia čokoláda však raz zmäkne a všetci ju budú chcieť.
No je dnes ešte láska vzácna? Tá pravá áno. Je mnoho falošných, ktoré nestoja ani za deravý groš, ale tá skutočná je vzácnejšia ako zlato, ako všetky poklady tohto sveta dohromady. Nedá sa kúpiť ani predať, nemožno ju vyhrať v žiadnej lotérii. Ona sama je totiž lotériou. Jej koleso sa denno-denne roztáča nad nami všetkými a určuje tých, ktorí sa budú mať radi a budú ju šíriť ďalej. Láska je totiž nákazlivá. Nik sa jej neubráni…
Láska bola a je tá najkrajšia vec ktorú môžeme dať druhému. Láska predstavuje najvyšší cit, ktorého sú ľudia schopný. Pocit že sme milovaný nás spája.
Čo s tými, ktorí majú na čokoládu alergiu?
Žiaľ, sú aj takí...
pepsikova
26.07.10,09:49
Áno, trochu som myslel asi tak, ako je napísané "pobúchanie na úľ", ale nechcel som pred včeličkami utiecť. Založil som tému, a viacerý sa ma pýtali či mám problém. Keď som tému zakladal tak som ho už zasa nemal. Baví ma čítať názory ľudí na danú tému, vnímať ich uhly pohľadu. Siahať si dovnútra, aj v mojich rokoch, a spýtať sa samého seba, či idem správnou cestou. U mňa neplatí, mám šesťdesiat a už som zjedol všetku múdrosť sveta.
Keď si chce chlap nájsť alebo si nájde priateľku a chce aby si rozumeli tak potrebuje poznať jej dušu, jej túžby, pocity a kde sa ich dozvie? Odpoviem si sám. Nie v krčme pri pive s chlapmi, hoci... Niečo podobné je opačnom garde. Priateľka by tiež mala poznať dušu partnera jeho túžby, pocity, očakávania.
Nie robiť sochu - predmet nášho záujmu, podľa seba, ale nech on stojí pre mňa ako model. A keď ma má rád tak bude robiť to iste a tam sa pozná či ma má alebo nemá rada. Láska nie je že si rozumieme, keď si ťaháme medové motúzy pod nos, ale aj keď ten motúz je, sem, tam poprášený štipľavou paprikou.
Je tu veľa vecí pod ktoré sa podpisujem, a mohol by som ich dať za svoje, ale pretože som to neurobil v úvode, tak už by to plagiátorstvo.
Bez lásky sa žije ťažko, ale láska bolí...

..no teda sorry..toto je tvoje vyjadrenie k tejto téme?..teba baví čítať názory ľudí..a týmto im odpovieš?..podľa mňa dosť plytko..a je mi úplne jedno, ako si to kto vysvetlí, od zadávateľa takejto témy by som čakala viac...
alla66
26.07.10,09:52
avatar pepsikova Dnes, 12:41 PM
marjankaj Dnes, 12:46 AM
Pepsiková, nechcem ti stúpať do svedomia, ale slovo "povinnosti" mi veľmi nereže.

A ružovučká je celkom fajn, no nie?..



..a ty čo mňa hrešíš?..však to alla66 písala o povinnostiach niekde inde!...ja som iba reagovalaaaaa...bééééééééé..a ružovú nemusím..vôbec..nikdyyyy...
písala:D, nakoniec zdeletovala:---....... aby som zbytočne nerýpala do osieho hniezda:)
marjankaj
26.07.10,10:11
Pepsiková, ty si písala o ruži.

A čo sa povinnosti týka.
Manžel se náhle vrátí ze služební cesty a přistihne manželku se sousedem.
Já se vám divím pane Novák, já musím, ale kdo vás přinutil?:---
Zdenka 0705
26.07.10,10:13
....niečo na odľahčenie, možno mimotemy - ktovie?http://www.jezci.com/jokes/sexuolog.jpg
erzet
26.07.10,10:36
..

..no teda sorry..toto je tvoje vyjadrenie k tejto téme?..teba baví čítať názory ľudí..a týmto im odpovieš?..podľa mňa dosť plytko..a je mi úplne jedno, ako si to kto vysvetlí, od zadávateľa takejto témy by som čakala viac...
Zadávateľ témy nemusí zjesť všetku múdrosť sveta a možno preto som tému otvoril, ale vravíš iba o prvom odsek.
marjankaj
26.07.10,10:41
Robo nebuď prehnane skromný. Tvoj problém si aj tak musíš sám vyriešiť podľa konkrétnej situácie.
pepsikova
26.07.10,10:46
marjankaj Dnes, 01:11 PM
Pepsiková, ty si písala o ruži.


..ja som písala o ruži?..prosím teba, vráť ma do reality, lebo ja o tom neviem...
erzet
26.07.10,10:47
ja viem. Toto, ale nie je téma, kde by som niekoho žiadal o radu, ako v niektorých iných témach. Mal som pripravenú ďalšiu tému, tak teda nie.
marjankaj
26.07.10,10:49
No možno to ešte prehodnotíš.
Veď to tu "frčalo".
Ajuška
26.07.10,10:51
a možno poradíš Ty nám... (Robo)
marjankaj
26.07.10,11:07
Zitka, že by to bolo až také? :eek:Vlastné skúsenosti?:---
Ajuška
26.07.10,11:11
Zituuš... o všedné radosti svetské... a láska kvitne predsa v každom veku... :)
marjankaj
26.07.10,11:11
Zitka, hlavné je, že to vie Robo.;) Nie všetko sa tu dá napísať.:confused:
rodina1
26.07.10,11:23
Nesúhlasím so Zitkou v tom, že zaláskovaný šesťdesiatnik - hotová pohroma :(
Môj priateľ má šesťdesiatpäť rokov, a ešte som s ním nebola nešťastná. Záleží na tom, ako sa človek k tomu druhému postaví. Či ako rovnocenný partner, alebo ... Láska naozaj kvitne v každom veku! Ten šesťdesiatnik nemá právo milovať a byť milovaný?
Môj priateľ mi vždy vraví, že spolu nesúperíme, ale sme si rovnocenní ...
alla66
26.07.10,11:36
Zaláskovaný šesťdesiatnik hotová pohroma ))) Prečo? Nemyslím si !:)


Zita5 Dnes, 02:08 PM
Nie, nie vlastné skúsenosti(ja našťastie sa nemám na čo sťažovať ) , len nechápem o čo Robovi ide )))

Niekto za celý svoj život nestretne svoju pravú lásku. A keď už neverí, že ho zasiahne Amorov šíp a o pár rôčikov neskôr cíti vo svojom srdiečku, že TOTO je tá pravá.....chce sa so svojím šťastím podeliť s okolím, s blízkymi ľuďmi.:)
Zita5
26.07.10,11:39
Ďakujem za reakcie na môj príspevok , ale zasa na druhej strane , neberte ma tak vážne :);)


O.S. Svoje príspevky som vymazala, aby niekoho zbytočne nedráždili . To bolo skôr na odľahčenie ,ja som nevedela , že je tu tak vážna diskusia .
alla66
26.07.10,11:44
Zaláskovaný šesťdesiatnik hotová pohroma )))

súhlasím iba v tom prípade, keď je dotyčný pán ženatý a chytá druhý dych.:rolleyes: Vtedy treba malý dvor a veľký bič!:D
buchač
26.07.10,11:47
súhlasím iba v tom prípade, keď je dotyčný pán ženatý a chytá druhý dych.:rolleyes: Vtedy treba malý dvor a veľký bič!:D
Hm ...
marjankaj
26.07.10,11:48
Ďakujem za reakcie na môj príspevok , ale zasa na druhej strane , neberte ma tak vážne :);)


O.S. Svoje príspevky som vymazala, aby niekoho zbytočne nedráždili . To bolo skôr na odľahčenie ,ja som nevedela , že je tu tak vážna diskusia .

Zitka a to prečo vymazávaš?
Robo to možno vydá aj knižne, mohli by z toho kvapnúť aj nejaké honoráre.:---
Lilka 1
26.07.10,11:58
Láska je krásna v akomkoľvek veku, v láske vek nehrá žiadnu úlohu. Iné je, keď sa šesť alebo päťdesiatnik zamiluje do 20-30 ročnej ženy a opantaný jej krásou a mladosťou nechá doma opustenú milujúcu manželku, s ktorou si už čo-to odskákali. To už nie je láska, ale poblúznenie mysle.
Ajuška
26.07.10,12:01
Láska je krásna v akomkoľvek veku, v láske vek nehrá žiadnu úlohu. Iné je, keď sa šesť alebo päťdesiatnik zamiluje do 20-30 ročnej ženy a opantaný jej krásou a mladosťou nechá doma opustenú milujúcu manželku, s ktorou si už čo-to odskákali. To už nie je láska, ale poblúznenie mysle.
...zákon relativity ani tu nezaostáva...;)...všetko je "uhlie" pohľadu a nie je nič horšie ako hodnotiť to, čo človek neskúsil na vlastnej koži... pos(t)ranný pohľad býva často zraaadnyy......:rolleyes:...
Zita5
26.07.10,12:13
Zitka a to prečo vymazávaš?
Robo to možno vydá aj knižne, mohli by z toho kvapnúť aj nejaké honoráre.:---

No pekne , tak mne zasa nekvapne nič , ale tak mi treba :---:D Ale ak by Robo chcel vydať knižne , tak ja mu zasa poradím :--- ako a kde :D
ubka
26.07.10,13:46
Láska je krásna v akomkoľvek veku, v láske vek nehrá žiadnu úlohu. Iné je, keď sa šesť alebo päťdesiatnik zamiluje do 20-30 ročnej ženy a opantaný jej krásou a mladosťou nechá doma opustenú milujúcu manželku, s ktorou si už čo-to odskákali. To už nie je láska, ale poblúznenie mysle.

Lilka, ale toho 50-60-tnika tá mladá miluje do poslednej koruny :) :D
Ten vtip, že keď sa chlap sústredí na vec pod pásom, rozum sa dištancuje od riadenia mysle- má asi práve v tomto pôvod
marjankaj
26.07.10,13:56
Lilka, ale toho 50-60-tnika tá mladá miluje do poslednej koruny :) :D
Ten vtip, že keď sa chlap sústredí na vec pod pásom, rozum sa dištancuje od riadenia mysle- má asi práve v tomto pôvod

A prečo si myslíš, že iba chlap?:eek:
pepsikova
26.07.10,14:02
erzet (http://www.porada.sk/member.php?u=37436) Dnes, 01:36 PM
Citát:


Zadávateľ témy nemusí zjesť všetku múdrosť sveta a možno preto som tému otvoril, ale vravíš iba o prvom odsek...


..nie, nemusíš zjesť všetku múdrosť..ale mal by si byť pripravený vo svojej téme vyjadriť svoj názor, skúsenosť,čo by si urobil, čo neurobil...a nie tu stvoriť pár fráz a potom si cudzie skopírovať pre seba..


vi..a akože, mne je to jedno,ale od teba som čakala niečo iné..
buchač
26.07.10,14:58
Necitujem nikoho ...radšej ...

Len si zasa , to svoje obligátne , v tejto téme ......hm , hm ....zahmkám ...

Že prečo ?????

Radšej nechcite vedieť ...

Ale len tak na okraj , téma sa zvrhla , o niektorých príspevkoch by som si dovolil tvrdiť , že boli doslova a do písmena ....vyvrhnuté ...
susann2
26.07.10,16:36
Napriek tomu si myslím, že táto téma prispela k relaxácii a odreagovaniu sa od dennodených iných starostí /aspoň u mňa/. Nič sme neriešili, k ničomu novému sme nedospeli, láska tu bola a bude, či s nami, či bez nás. Môže nás zastihnúť v ktoromkoľvek veku, či sa to niekomu bude páčiť a či nie.
Aankaa
26.07.10,16:47
LÁSKA?

.... DÝCHAM TVOJE DÝCHANIE...
Deganova
26.07.10,17:08
Pre mňa bola láska rukami, na ktorých som mohla plakať... istotou, že ak zídem z cesty, niekto mi pošepne správny smer...nádejou, že keď padám na dno, bude mi hodené záchranné lano... úsmevom, ktorý hrial a poháňal vpred...darom... pokáním...ale i prekliatím...
Oliwa
26.07.10,18:01
Domov sú ruky, na ktorých smieš plakať... nie je to náhodou Válek? Žeby to bola asociácia?
erzet
26.07.10,18:18
Je mi ľúto že som Vás sklamal.
Spýtam sa. Bola to zlá téma?
Ja som sa poučil.
Poučili sa aj iný? Aspoň jeden?
Tak táto téma splnila účel.
ondrejvla
26.07.10,18:34
Áno, je to Válek. Škoda, že nie vlastné slová...

Domov je chladná voda v zarosenom džbáne.
Domov sú ruky, položené na stole v nedeľnom tichu, po práci, prázdne a čakajúce, rozhodujúce, jediné, ktoré vytvárajú dejiny.
Domov sú ruky, na ktorých smieš plakať.
Skryjú tvoju tvár, vlhkú od potu a od sĺz.
Môžu pritúliť, zachrániť a zohriať.
korela
26.07.10,18:48
O láske môžu básniť poeti.
O láske sa môžu písať príbehy.

Láska sú predovšetkým pocity.

Neviem kto sa cíti ju popisovať alebo definovať.
Aj preto lebo má veľa podôb.
.
Z rozhovoroch v médiách najkrajšie o svojom partnerskom vzťahu, v tomto prípade celoživotnom od svojich trinástich (?) rokov, rozprával pán Prof. Švejcar. Láska až za hrob. Úcta až sa hrob.

Podľa Jána Pravdu dnes žije v pravej láske možno 5% ľudí. Ľudia nevedia čo je to láska.
Darina1234
26.07.10,19:32
Je mi ľúto že som Vás sklamal.
Spýtam sa. Bola to zlá téma?
Ja som sa poučil.
Poučili sa aj iný? Aspoň jeden?
Tak táto téma splnila účel.

pre mna užitočna, lebo som sa zamyslela nad svojou laskou.
ubka
26.07.10,20:34
A prečo si myslíš, že iba chlap?:eek:
..ja si nič nemyslím, citovala som vtip:D
danushka
26.07.10,20:45
Láska je aj o odpúšťaní...
Nejeden z nás v partnerskom živote spraví chyby, veľa chýb menších, väčších a aj takých, ktoré sa ťažko odpúšťajú.
Ak ide o lásku pravú, ktorou otrasie pohroma a tí dvaja sa zamyslia, čo ju spôsobilo, zistia, že život bez toho druhého by bol len hľadaním šťastia, ktoré naveky odišlo a už sa nevráti - zotrvajú pri sebe a nájdu sa opäť, svoju lásku povýšia nad nevraživosť a bolesť, ktorú si spôsobili.
Aj to sa stáva, málokedy, ale predsa ...aj šťastné návraty existujú....

Ak niet cesty späť, ostáva trpkosť v duši, ďaľší nešťastní, spálené mosty, horkosť.
Naša rôznorodosť, mnohorakosť v prežívaní pocitov viny a neviny, pohľadu na slobodu, na to čo sa smie, či nesmie vo vzťahu nás alebo spútava, ale nám dáva krídla ako v láske a vo fungujúcom vzťahu, tak aj v neláske a po nej.
Naša pýcha - nepýcha, ješitnosť -neješitnosť určuje ako vzťah vyzerá za trvania lásky, či po jej skončení.

Ale sme ľudia, potrebujeme ľúbiť a byť ľúbení. Niektorí máme šťastie, že stretneme zas niekoho a už naveky a poučení z predchádzajúceho vzťahu vieme, že láska nie je len o prvotnom lietaní motýlikov v brušku, ale o obete, odriekaní, veľkej tolerancii, odpúšťaní, chápaní.

Je to súhra slabších a silnejších. Muži majú silné stránky na ochranu slabších stránok žien. Sila ženy dopĺňa slabiny muža.
Nech to tak aj naďalej ostane s láskou a jej rôznorodými podobami a premenami.
pepsikova
27.07.10,07:56
..keď mám povedať tak naozaj, táto téma mi nič nedala..teda nič nové..nad láskou vo všetkých možných podobách sa zamýšľam denne,možno niekedy len okrajovo, alebo nevedomky, ale denne..takže nič nové..páčili sa mi niektoré vyjadrenia,ale tiež to nebolo to, čo by som už nečítala, alebo nepočula, alebo nezamýšlala sa nad tým..možno ma posilnilo ,že iní prispievatelia vnímajú tak, ako ja lásku v jednej z jej podôb, že v určitých názoroch sme jednotní a vnímame lásku ako súčasť denného života..už som niekde napísala, že od tejto témy a od zadávateľa som čakala niečo viac a nie len všeobecne pozbierané informácie o láske..asi to vnímam inak a určite inak rozmýšľam..veď denne prehodnocujeme svoju lásku voči niekomu a snažíme sa byť lepší voči sebe aj voči okoliu..asi tak..
31Jankal
27.07.10,08:11
Láska je niečo, čím sa ľahšie prechádza životom, všetko je krajšie, veselšie, problémy sú jednoduchšie. Stačia len objatia, ktoré sú liečivé alebo stisk ruky a vtedy pocítite, že vám to dodáva odvahu a silu. Pretože ked je láska je aj zdravie aj peniaze a samozrejme ked nájdete toho pravého, s ktorým vám to iskrí tak máte samozrejme aj šťastie.
buchač
27.07.10,08:21
Láska je niečo, čím sa ľahšie prechádza životom, všetko je krajšie, veselšie, problémy sú jednoduchšie. Stačia len objatia, ktoré sú liečivé alebo stisk ruky a vtedy pocítite, že vám to dodáva odvahu a silu. Pretože ked je láska je aj zdravie aj peniaze a samozrejme ked nájdete toho pravého, s ktorým vám to iskrí tak máte samozrejme aj šťastie.

Nezostáva mi nič iné ....;)

Hm , hm , hm .....

P.S.:
Nápoveda ...
31Jankal - porozmýšľaj o príspevku , o slovách .......a hlavne ....o súvislostiach ....
To slovíčko " AJ " medzi tými ostatnými mi vadí , zavadzia , nehodí sa , proste to nie je ten správny výraz ...
Ančika
27.07.10,09:00
Prebehla som túto tému a pri tom som premýšľala čo je pre mňa láska a napadlo mi spomienka na pichľavý biely rolák, horúce dlane a pery mojej prvej lásky a tichý povzdych, keď zbieram špinavé ponožky svojho manžela (po 40 spoločných rokoch), vedľa ktorého rada večer zaspávam aj sa ráno prebúdzam. To medzi tým je o bezmedznej vzájomnej tolerancii a dôvere, ktorú občas poleje dáždik sĺz a vzápätí krásne vysuší slniečko ľúbenia. :)
31Jankal
30.07.10,07:15
Nezostáva mi nič iné ....;)

Hm , hm , hm .....

P.S.:
Nápoveda ...
31Jankal - porozmýšľaj o príspevku , o slovách .......a hlavne ....o súvislostiach ....
To slovíčko " AJ " medzi tými ostatnými mi vadí , zavadzia , nehodí sa , proste to nie je ten správny výraz ...
áno máš pravdu, to aj sa tam nehodí.
borisno
31.08.10,08:21
Láska je niečo, čím sa ľahšie prechádza životom, všetko je krajšie, veselšie, problémy sú jednoduchšie. Stačia len objatia, ktoré sú liečivé alebo stisk ruky a vtedy pocítite, že vám to dodáva odvahu a silu. Pretože ked je láska je aj zdravie aj peniaze a samozrejme ked nájdete toho pravého, s ktorým vám to iskrí tak máte samozrejme aj šťastie.


To Ti JankaL môžeme len závidieť asi si veľmi zamilovaná, však?
31Jankal
31.08.10,09:19
Ale prosím len v dobrom mi závidte, a prajem to všetkým dobrým ľudom.
2009
31.08.10,09:34
Ale prosím len v dobrom mi závidte, a prajem to všetkým dobrým ľudom.

Všetci Ti to prajeme. Ak je človek šťastný podvedome to šťastie prenáša ďalej. Takže :) :) :) :)
borisno
01.09.10,17:37
ved pravdaže len v dobrom a ja to tiež prajem všetkým aj ked ja momentálne len hľadám... čítal som od Teba JankaL niektoré príspevky a chcem Ti povedať, že obdivujem ako si vzládla rozchod po toľkých rokoch spolužitia.. ja to prežívam teraz.. hm hádam aj mne sa podarí opäť nájsť spriaznenú dušu..
JankaII
01.09.10,18:42
prajem ti to...
jackguelina
02.09.10,05:28
láska - medzi mužom a ženou. :) Keď ľúbim, tak celým srdcom, ale človeka takého aký je. Žiadne ilúzie, lietanie v oblakoch, človek nech je aký je, žiadna pretvárka, alebo snaha prerobiť podľa svojich predstáv. Dokážem robiť kompromisy, tolerovať určité veci, prispôsobiť sa, ale len dovtedy keď cítim, že má ma rád. Keby som cítila, že nemá záujem, že radšej by chcel inú, dá sa zabojovať, ale len určitý čas, keď nevidno výsledok, tak sa nevnucujem.
O lásku sa treba starať, aby nezabudla, že je v srdciach, lebo láska dokáže robiť divy, v mojom prípade aj "hory prenášať". :)

Chcela som napísať svoj názor o láske,ale keď som tu našla tieto tvoje slová,asi by som to krajšie nenapísala. Hovoríš mi úplne z duše.Zmýšľam rovnako.
lenkak
02.09.10,06:46
jackguelina
ďakujem. :)
erzet
06.09.10,07:01
JankaII
06.09.10,12:02
ja som už svoju lásku vykričala v erzetovej téme a dúfam ,že mi prepáči ak to použijem aj tu ,je to venované všetkým ,ktorý na lásku veria



http://img-dafo.tym.sk/files/2oix2ejcri6ldplmx0zl.gif



Láska

Keď postretne Ťa láska,
zastav sa a počúvaj.
Srdiečko bije Ti
a chveješ sa ako ľaň

Láska je krásny cit,
život Ti premení.
Keď už si nechcel žiť,
s láskou máš znovu sny.

S láskou sa usína
jak v mäkkom páperí.
S láskou sa prebúdza
s úsmevom na tvári

Láska Ťa pohľadí
jak pierko vtáčika.
Láska Ťa poblázni
a na nič sa nepýta.

Láska je kvietok ,
čo rozkvitol na púšti.
Láska je motýľ,
čo zaletel do húštin.

Láska je dúha ,
čo oblohu pretína.
Láska je vánok,
čo lístočky pohýňa.

Láska je krásny cit,
chráň ju a pozor daj,
aby naň nešliapol nik
a nezničil ten vzácny dar.

Ak láska ŤA opustí,
život sa zastaví.
Už nemáš krásne sny
a nič Ťa už nebaví.

V noci už nesnívaš,
ráno si zúfalý.
Celý deň prevzdycháš
a žiť Ťa už nebaví.

Ale raz príde deň,
keď mraky sa rozplynú.
S tváre Ti zmizne tieň,
zas pocítiš lásky chuť.

Preto sa netráp
a nádej nestrácaj.
Ešte raz príde deň,
keď uvidíš čo je raj.
Lilka 1
06.09.10,12:23
Janka, vynikajúce, ty si umelec :):):).
JankaII
06.09.10,12:25
dík Lili...teším:)
Lilka 1
06.09.10,12:49
mali by sme sa dať dokopy, ty budeš písať, ja vytvorím k tomu obrázok a bude z toho pekné dielko
JankaII
06.09.10,12:51
dalo by sa
jackguelina
06.09.10,13:04
ja som už svoju lásku vykričala v erzetovej téme a dúfam ,že mi prepáči ak to použijem aj tu ,je to venované všetkým ,ktorý na lásku veria



http://img-dafo.tym.sk/files/2oix2ejcri6ldplmx0zl.gif



Láska

Keď postretne Ťa láska,
zastav sa a počúvaj.
Srdiečko bije Ti
a chveješ sa ako ľaň

Láska je krásny cit,
život Ti premení.
Keď už si nechcel žiť,
s láskou máš znovu sny.

S láskou sa usína
jak v mäkkom páperí.
S láskou sa prebúdza
s úsmevom na tvári

Láska Ťa pohľadí
jak pierko vtáčika.
Láska Ťa poblázni
a na nič sa nepýta.

Láska je kvietok ,
čo rozkvitol na púšti.
Láska je motýľ,
čo zaletel do húštin.

Láska je dúha ,
čo oblohu pretína.
Láska je vánok,
čo lístočky pohýňa.

Láska je krásny cit,
chráň ju a pozor daj,
aby naň nešliapol nik
a nezničil ten vzácny dar.

Ak láska ŤA opustí,
život sa zastaví.
Už nemáš krásne sny
a nič Ťa už nebaví.

V noci už nesnívaš,
ráno si zúfalý.
Celý deň prevzdycháš
a žiť Ťa už nebaví.

Ale raz príde deň,
keď mraky sa rozplynú.
S tváre Ti zmizne tieň,
zas pocítiš lásky chuť.

Preto sa netráp
a nádej nestrácaj.
Ešte raz príde deň,
keď uvidíš čo je raj.



No teda Jani,klobúk dole.
JankaII
06.09.10,13:07
som rada,že sa ti páči:)
lenkak
06.09.10,15:10
prispejem aj ja jednou, neviem už, či su ju nepridala aj do Nekonečnej básni.
Vnímam

Vnímam Ťa ako kvet, čo zem ohrieva,
vnímam Ťa ako slnko, ktoré ráno privíta,
vnímam Ťa ako strom, čo krásne vonia,
vnímam Ťa ako mráčky, čo kvapky ronia.

Vnímam Ťa ako loďku, ktorá životom preváža,
vnímam Ťa ako zem, ktorá naše kroky vníma,
vnímam Ťa ako nebo, ktoré svojou krásou poteší,
vnímam Ťa ako niekoho, kto vždy podporí.

Vnímam Ťa ako človeka, čo radosť daruje,
vnímam Ťa ako ruku, ktorá slzy zotrie,
vnímam Ťa ako vílu, ktorá sny sprevádza,
vnímam Ťa ako anjela, čo dôveru dáva.
jackguelina
06.09.10,15:27
prispejem aj ja jednou, neviem už, či su ju nepridala aj do Nekonečnej básni.
Vnímam

Vnímam Ťa ako kvet, čo zem ohrieva,
vnímam Ťa ako slnko, ktoré ráno privíta,
vnímam Ťa ako strom, čo krásne vonia,
vnímam Ťa ako mráčky, čo kvapky ronia.

Vnímam Ťa ako loďku, ktorá životom preváža,
vnímam Ťa ako zem, ktorá naše kroky vníma,
vnímam Ťa ako nebo, ktoré svojou krásou poteší,
vnímam Ťa ako niekoho, kto vždy podporí.

Vnímam Ťa ako človeka, čo radosť daruje,
vnímam Ťa ako ruku, ktorá slzy zotrie,
vnímam Ťa ako vílu, ktorá sny sprevádza,
vnímam Ťa ako anjela, čo dôveru dáva.



Znovu krásna báseň.
jackguelina
06.09.10,15:29
lenkak
06.09.10,19:17
Laco-monter
06.09.10,19:22
.láska je v prvom rade určitá chémia, túžba, naplňovanie túžby ako keď smädný človek sa napije chladnej čistej vody, neskor je to o charaktere , vernosti, ocenení kvalít ktoré na prvý pohĺad nevidno
študentkavs
15.09.10,08:52
láska....Spája dvoch ľudí...
Je to láska, čo spája dvoch ľudí, láska, čo hreje ťa pri srdci. Je to láska, čo k tebe cítim, láska, to som ja a ty.
pepsikova
15.09.10,13:50
.láska je v prvom rade určitá chémia, túžba, naplňovanie túžby ako keď smädný človek sa napije chladnej čistej vody, neskor je to o charaktere , vernosti, ocenení kvalít ktoré na prvý pohĺad nevidno


....mimotemy..laco, som sa skoro zadrhla kávou pri čítaní tvojich písmeniek...som nevedela, že aj takéto poznáš...
tetrisss
15.09.10,14:26
No teda, tato tema je taka rozporuplna a predsa...laska je prvy cit, ktory tento svet stvoril, laska je vsade pritomna, nadherna a bez nej nie je ziadne stastie. Vsetci ju chceme a predsa je jej tak malo, aj ked je o nej more pesniciek a filmov, aj ked sa nou kade kto ohana, zijeme len pre nu, co aj na kratucky okamih jej teplo stoji za to. Nie, laska v ziadnom pripade nemoze byt gyc. Je uzasna, objimajuca, zivotodarna, skratka...laska.
oriesok
29.09.10,13:01
LÁSKA JE CIT, KTORÝ NEMOŽNO NIČÍM NAHRADIŤ.