stanicko
23.07.10,08:08
dobry den
chcel by som sa opytat ako mam postupovat pri nevyplateny mzdy za mesiac jun.
pracujem ako kuchar a do dnesneho dna mi zamestnavatel nevyplatim mzdu za odpracovany mesiac.
Nekomunikuje so mnou tefonicky a odmieta sa so mnou osobne stretnut.
prosim kde sa mam a na koho obratit.
Preto som sa rozhodol podat vypoved.
Do dnesneho dna nemam ziadnu odpoved zo strany zamestnavatela co sa tyka vypovede, započtove ho listu a mzdy..
Zial nie som jediny jediny zamestnanec ktoremu sa to stalo, pretoze to tu je na dennom poriadku.
dakujem
ivka70
23.07.10,06:57
Otazka je, kedy mate definovany vyplatna termin.
AK nemate definovany ziadny, tak vyplatnym terminom je posledny den nasledujuceho mesiaca - co je za mesiac jun posledny den jula ..a teda ma zamestnavatel este cas vyplatu poslat.

Ak termin na vyplatu mate napr. 10. v mesiaci a este 15 dni od tohoto termínu nemate peniaze (teda 25.7.), tak je to dovod na danie okamziteho skoncenia pracovneho pomeru , pri ktorom je narok aj na 2 mesacnu nahradu mzdy.

Ak si dal riadnu vypoved tento mesiac, tak ti vypovedna doba zacne bezat 1.8. a tvoj PP skonci 30.9.
K vypovedi sa zamestnavatel nemusi vyjadrovat, musi ju zobrat na vedomie. Mal by si mat podklad, ze si mu vypoved dorucil.

Zamestnavatel sa musi vyjadrit jedine v pripade, ked si nedal vypoved ,ale ked si poziadal o ukoncenie PP dohodou k nejakemu konkretmnemu datumu.
Ak sa vsak zamestnavatel nevyjadri, dohoda nie je platna a tvoj PP nadalej pokracuje.
stanicko
23.07.10,09:33
Ano,
vypoved som mu poslal doporučene poštou na jeho meno 15.Mája 2010.
ktoru si prevzal.
Vyplatni termin mam pisany aj zmluve k 20 dnu mesiaca
ivka70
25.07.10,19:41
Ano,
vypoved som mu poslal doporučene poštou na jeho meno 15.Mája 2010.
ktoru si prevzal.
Vyplatni termin mam pisany aj zmluve k 20 dnu mesiaca

Ak on vypoved prevzal este v maji, tak ti bezi riadna vypovedna doba a 31.7. je tvoj posledny pracovny den.
Zamestnavatel sa k tomu nemusi vyjadrit, akurat po ukonceni PP ti musi dat vsetky pisomnosti k tomu.
armor1
26.07.10,05:22
Plati to aj ak je človek ešte v skúšobnej dobe?
ivka70
26.07.10,05:40
Plati to aj ak je človek ešte v skúšobnej dobe?

Ak si v skusobnej doe, staci dat oznamenie o ukonceni PP v skusobnej dobe dnes a zajtra uz nepracujes.
V skusobnej dobe mze ktorakolvek strana (ty alebo zamestnavate) ukoncit PP bez udania dovodu vlastne okamzite.
Odporucene je oznamit to druhej strane 3 dni vopred ,ale nie je nariadene tento termin dodrzat, takze ako pisem dnes ukoncis PP po zmene a zajtra uz nepracujes.
armor1
26.07.10,06:05
Narážal som na odstupné. Chápem že vzťah môžem zrušiť okamžite, išlo mi skôr o to či nejak za to bude trpieť zamestnávateľ.
ludmilla
26.07.10,06:20
Narážal som na odstupné. Chápem že vzťah môžem zrušiť okamžite, išlo mi skôr o to či nejak za to bude trpieť zamestnávateľ.

V skúšobnej dobe nemáš nárok na odstupné. Skončenie pracovného pomeru v skúšobnej dobe nie je výpoveďou, ani zo strany zamestnávateľa ani zo strany zamestnanca. Je to skončenie PP v skúšobnej dobe.
veronikasad
26.07.10,06:23
Narážal som na odstupné. Chápem že vzťah môžem zrušiť okamžite, išlo mi skôr o to či nejak za to bude trpieť zamestnávateľ.
Ide o nevyplatenú mzdu počas trvania prac.pomeru v skúšobnej dobe ?
armor1
26.07.10,08:59
Áno.
stanicko
26.07.10,16:06
Pisomnu vypoved prevzal 15.05.2010 ja som si plnil svoju 2 mesačnu vypovednu lehotu.
Bez vedomia ze by mi to ohlasil ze ma 15.05 odhlasil so socialnej poistone tym padom som tam pracoval na čierno.
Neskor sa asi spametal a zas ma od 01.06 2010 prihlasil na socialnu poistovnu do 30.06.2010 ma zas bez mojho vedomia odhlasil so socialnej poistovne.
Ako mam postupovat pri nahrade ?
Nevyplatil mzdu za jun, aj ked som vo vypovednej lehote do 31.07
veronikasad
26.07.10,16:38
Pisomnu vypoved prevzal 15.05.2010 ja som si plnil svoju 2 mesačnu vypovednu lehotu.
Bez vedomia ze by mi to ohlasil ze ma 15.05 odhlasil so socialnej poistone tym padom som tam pracoval na čierno.
Neskor sa asi spametal a zas ma od 01.06 2010 prihlasil na socialnu poistovnu do 30.06.2010 ma zas bez mojho vedomia odhlasil so socialnej poistovne.
Ako mam postupovat pri nahrade ?
Nevyplatil mzdu za jun, aj ked som vo vypovednej lehote do 31.07
Ako bola formulovaná výpoveď ? Uvádzal si tam konkrétny dátum ku ktorému chceš skončiť ?
terezamaria
26.07.10,17:30
dobry den
chcel by som sa opytat ako mam postupovat pri nevyplateny mzdy za mesiac jun.
pracujem ako kuchar a do dnesneho dna mi zamestnavatel nevyplatim mzdu za odpracovany mesiac.
Nekomunikuje so mnou tefonicky a odmieta sa so mnou osobne stretnut.
prosim kde sa mam a na koho obratit.
Preto som sa rozhodol podat vypoved.
Do dnesneho dna nemam ziadnu odpoved zo strany zamestnavatela co sa tyka vypovede, započtove ho listu a mzdy..
Zial nie som jediny jediny zamestnanec ktoremu sa to stalo, pretoze to tu je na dennom poriadku.
dakujem
Poslal si výpoveď 15.5.2010, takže výpovedná doba Ti začínala 1.6.2010 a končí 31.7.2010.

Výplatu si už mal mať doma, keď máš výplatný termín 20.-teho v mesiaci. Napíš zamestnávateľovi, že žiadaš vyplatiť mzdu za mesiac jún 2010. Pokiaľ nebude reagovať, pošli mu dôrazné upozornenie, že žiadaš vyplatiť mzdu do 3 dní, pokiaľ sa tak nestane, dáš celý prípad Inšpektorátu práce a taktiež ho nahlásiš na ÚPSV a R.

Ešte raz si prever, či si stále prihlásený v zdravotnej a sociálnej poisťovni, pokiaľ nie, alebo si mal pauzu, aj toto daj do oznámenia na Inšpektorát práce.
stanicko
26.07.10,19:43
-paragr. 60.z.zakonov dohoda o skonceny pracovneho pomeru.
ku dnu 15.05.2010
-vyplatny termin mam 20 dna mesiaca
zamestnavatela som vyvzal ustnou formou o vyplateny mzdi za jun
vraj to posle na ucet, nic mi neprislo a neverim ze to aj urobi.
v amoku ma vyzval aby som odisiel a uz aby som sa nevracal a vyhrazal sa mi ze si ma najde vraj vie kde byvam, nech si davam na seba pozor.
Preto s psych. alebo fizickeho natlaku tam uz nepracujem 2 tyzne aj ked mam vypovednu lehotu do 31.07
zdenka131
26.07.10,20:06
Zamestnávateľa musíš vyzvať písomne,aby Ti vyplatil mzdu.
List pošli doporučene, aby si mal o tom doklad.
vieraaaa
26.07.10,20:39
-paragr. 60.z.zakonov dohoda o skonceny pracovneho pomeru.
ku dnu 15.05.2010
-vyplatny termin mam 20 dna mesiaca
zamestnavatela som vyvzal ustnou formou o vyplateny mzdi za jun
vraj to posle na ucet, nic mi neprislo a neverim ze to aj urobi.
v amoku ma vyzval aby som odisiel a uz aby som sa nevracal a vyhrazal sa mi ze si ma najde vraj vie kde byvam, nech si davam na seba pozor.
Preto s psych. alebo fizickeho natlaku tam uz nepracujem 2 tyzne aj ked mam vypovednu lehotu do 31.07
Pokiaľ si ukončil pracovný pomer dohodou v zmysle § 6O ZP ku dňu 15.5.2010, tak nemáš nárok na výpovednú dobu. Zamestnávateľ Ti mal dať písomné stanovisko, či súhlasí s ukončením PP dohodou, a to buď listom, alebo stanoviskom na Tvojej dohode a mal Ti to doručiť.
Podľa toho, čo si napísal, zamestnávateľ asi akceptoval Tvoju dohodu o skončení pracovného pomeru, "len Ti to zabudol oznámiť". Keďže u neho stále pracuješ, pôvodná dohoda by už nemala byť platná.
terezamaria
27.07.10,06:25
-paragr. 60.z.zakonov dohoda o skonceny pracovneho pomeru.
ku dnu 15.05.2010
-vyplatny termin mam 20 dna mesiaca
zamestnavatela som vyvzal ustnou formou o vyplateny mzdi za jun
vraj to posle na ucet, nic mi neprislo a neverim ze to aj urobi.
v amoku ma vyzval aby som odisiel a uz aby som sa nevracal a vyhrazal sa mi ze si ma najde vraj vie kde byvam, nech si davam na seba pozor.
Preto s psych. alebo fizickeho natlaku tam uz nepracujem 2 tyzne aj ked mam vypovednu lehotu do 31.07

Napíš naprosto jednoducho a zrozumiteľne, ako to vlastne je. Toto čo citujem, je úplne niečo iné, ako to, čo si písal predtým. Pokiaľ sa Ti vyhrážal fyzickým útokom, netreba čakať a treba to oznámiť policajtom.

Vyštartuj za ním, opýtaj sa ho jasne, ako to vyzerá s Tvojím skončením pracovného pomeru, či Ti ho už ukončil, alebo si ešte stále vedený ako zamestnanec. Lenže v tom prípade Ti asi píše absencie, keď nechodíš do práce.

Pokiaľ ale nič nepodnikneš, tak nečakaj, že Ti prídu nejaké peniaze za jún a ďaľšie dni, ktoré si odpracoval.Viac Ti neviem poradiť, nemôžeš sedieť doma a čakať, že to niekto za Teba vybaví. Potrebuješ zápočtový list, ELDZ a ďaľšie náležitosti, ktoré budeš potrebovať, keď sa pôjdeš prihlásiť na ÚPSV a R ako nezamestnaný - mzdu pre priznanie podpory, resp.pre PN-ku.