Lucifer89
23.07.10,08:34
Ahojte

Potrebovala by som informáciu kam a ako môžem podať návrh na prešetrenie, či je osoba (bývalý-policajt) oprávnený držať streľnú zbran z dôvodu vyhrážania sa mi....
arizona
23.07.10,07:20
Ahojte

Potrebovala by som informáciu kam a ako môžem podať návrh na prešetrenie, či je osoba (bývalý-policajt) oprávnený držať streľnú zbran z dôvodu vyhrážania sa mi....
Daj trestné oznámenie na políciu na osobu xy za vyhrážanie sa strelnou zbrańou. Aj keď má niekto zbraň v legálnej držbe, neoprávňuje ho to niekomu sa vyhrážať ...
Lucifer89
23.07.10,07:27
No to ja viem, ale ja by som chcela, aby mu boli spravené psycho testy, alebo niečo čím by sa prešetrilo to, či je vôbec spôsobilí na držanie zbrane, pretože on sa mi nevyhráža priamo tým, že ju použije... No a je to celé náročné... ja sa ťahám s ním po súdoch, exekučne konanie prebieha za výživné na našu dcéru, chcem podať trestné oznámenie za neplatenie výživného a ako by už toho aj tak nebolo dosť, tak ešte toto... Len neviem či takéto veci rieši polícia, keď je policajt, alebo to mám riešiť priamo s jeho nadriadeným...
arizona
23.07.10,08:17
No to ja viem, ale ja by som chcela, aby mu boli spravené psycho testy, alebo niečo čím by sa prešetrilo to, či je vôbec spôsobilí na držanie zbrane, pretože on sa mi nevyhráža priamo tým, že ju použije... No a je to celé náročné... ja sa ťahám s ním po súdoch, exekučne konanie prebieha za výživné na našu dcéru, chcem podať trestné oznámenie za neplatenie výživného a ako by už toho aj tak nebolo dosť, tak ešte toto... Len neviem či takéto veci rieši polícia, keď je policajt, alebo to mám riešiť priamo s jeho nadriadeným...
Žiaden policajt nesmie prekračovať svoje právomoci. Na podnet občanov sú príslušné orgány (nadriadení, prokuratúra, Inšpekcia ministerstva vnútra, primátor/starosta, náčelník mestskej polície) povinné prešetrovať činnosť štátnych alebo mestských policajtov a občanov vyrozumieť o vybavení veci. VIAC TU : http://portal.gov.sk/Portal/sk/Default.aspx?CatID=17&etype=1&eventid=1719
Lucifer89
23.07.10,08:23
no a myslíš, že by aj anonymne podanú sťažnosť na prešetrenie dotyčného riešili? A neviem rozmýšlam kam by som to asi poslala a ako to má vyzerať, keď to chcem poslať anonymne...

Asi to pošlem na Prokuratúru mne príslušú....
buchač
23.07.10,13:33
Ahojte

Potrebovala by som informáciu kam a ako môžem podať návrh na prešetrenie, či je osoba (bývalý-policajt) oprávnený držať streľnú zbran z dôvodu vyhrážania sa mi....


No to ja viem, ale ja by som chcela, aby mu boli spravené psycho testy, alebo niečo čím by sa prešetrilo to, či je vôbec spôsobilí na držanie zbrane, pretože on sa mi nevyhráža priamo tým, že ju použije... No a je to celé náročné... ja sa ťahám s ním po súdoch, exekučne konanie prebieha za výživné na našu dcéru, chcem podať trestné oznámenie za neplatenie výživného a ako by už toho aj tak nebolo dosť, tak ešte toto... Len neviem či takéto veci rieši polícia, keď je policajt, alebo to mám riešiť priamo s jeho nadriadeným...


no a myslíš, že by aj anonymne podanú sťažnosť na prešetrenie dotyčného riešili? A neviem rozmýšlam kam by som to asi poslala a ako to má vyzerať, keď to chcem poslať anonymne...

Asi to pošlem na Prokuratúru mne príslušú....

Ach jaj ....tá naša slovenčina ...jedna pomlčka čo dokáže ...skoro ma pomýlila ...
Bývalý manžel / druh , priateľ .../ je policajt ...
Horúco je , pripečený som ...:D:D:D

Neviem síce presne , ale mám za to , že s anonymom sa babrať nebudú ...


Oznámenie o protiprávnom konaní príslušníka PZ

Tento formulár je nástroj na komunikáciu inšpekčnej služby s verejnosťou pri spolupráci v boji proti trestnej činnosti páchanej príslušníkmi Policajného zboru. Týmto spôsobom chceme získať od občanov relavantné a cenné informácie o páchaní, resp. o podozreniach z páchania trestnej činnosti príslušníkmi PZ. Tieto informácie nám pomôžu v našej každodennej práci, ktorou je očisťovanie Policajného zboru od osôb, ktoré vedome porušujú zákon.
http://www.minv.sk/?oznamenie-o-protipravnom-konani-prislusnika-pz
JankaII
25.07.10,11:03
Ach jaj ....tá naša slovenčina ...jedna pomlčka čo dokáže ...skoro ma pomýlila ...
Bývalý manžel / druh , priateľ .../ je policajt ...
Horúco je , pripečený som ...:D:D:D

Neviem síce presne , ale mám za to , že s anonymom sa babrať nebudú ...


http://www.minv.sk/?oznamenie-o-protipravnom-konani-prislusnika-pz
ale budú
Ice dive
25.07.10,11:31
ale budú
no neviem či to bude 2x anonymné, keď niekto anonymne pošle na prokuratúru, že policajt xy sa vyhráža zbraňou Luciferovi89... nakoľko policajtovi xy bude hneď jasné, odkiaľ vietor fúka, a taktiež Lucifer89 bude predvolaný na výsluch kde bude musieť podať vysvetlenie, či to je alebo nie je pravda...

ak to poda anonymne sposobom policajt xy sa vyhraza na verejnosti zbraňou... a neuvedie kde komu a kedy tak sa ho spytaju čo si o tom myslí, že došlo na neho takéto oznámenie, a on povie že je to vymysel a riešiť sa to nebude... nakoľko to nebude mať kto dosvedčiť... povie že sa mu chce len niekto pomstiť, koho riešil v ramci svojej pracovnej činnosti...

Takže to podaj rovno oficiálne, keď už podávaš oznámenie za neplatenie výživného...
JankaII
25.07.10,11:44
tiež pravda...v tomto prípade ...l:rolleyes::rolleyes::rolleyes:


no neviem či to bude 2x anonymné, keď niekto anonymne pošle na prokuratúru, že policajt xy sa vyhráža zbraňou Luciferovi89... nakoľko policajtovi xy bude hneď jasné, odkiaľ vietor fúka, a taktiež Lucifer89 bude predvolaný na výsluch kde bude musieť podať vysvetlenie, či to je alebo nie je pravda...

ak to poda anonymne sposobom policajt xy sa vyhraza na verejnosti zbraňou... a neuvedie kde komu a kedy tak sa ho spytaju čo si o tom myslí, že došlo na neho takéto oznámenie, a on povie že je to vymysel a riešiť sa to nebude... nakoľko to nebude mať kto dosvedčiť... povie že sa mu chce len niekto pomstiť, koho riešil v ramci svojej pracovnej činnosti...

Takže to podaj rovno oficiálne, keď už podávaš oznámenie za neplatenie výživného...
JankaII
25.07.10,11:47
ale budú


myslela som to tak,že sa zaoberajú aj anonymom
Lucifer89
26.07.10,03:48
no ďakujem Búchač... tvoj príspevok mi fakt pomohol... :--- No a keď sme pri tých ostatných... to ale ja nechcem podať sťažnosť ani trestné oznámenie za vyhrážanie sa strelnou zbraňou, bo on sa mi nevyhrážal priamo zbraňou a keby ju nemal, tak toto tu ani neriešim, ja chcem len aby ho prešetrili, či by vôbec mal byť držiteľom streľnej zbrane, pretože čo ho ľudia poznajú, tak je nervák od kosti (psychopat) a čo si budeme rozprávať, nejeden policajný príslušník v takomto stave vystrielal celú svoju rodinu... Toto neviem ako mám spraviť, ale asi aj toto môžem riešiť cez ten formulár, ale potom neviem čo by som tam napísala... toto skorej vidím na predbežné opatrenie... do kelu, ja neviem....:(
JankaII
18.08.10,04:42
No ,čo je nové???Ako si dopadla na súde??