ajuska
23.07.10,09:30
Dobry den,

mam otazku. Po skonceni strednej skoly som bola vedena 1 rok na urade prace. Potom som nastupila do zamestnania do jednej firmy. U tejto v firmy som z urcitych dovodov pocas 4 rokov mala 3 pracovne zmluvy. Pomedzi tie pracovne zmluvy som bola evidovana na urade prace. Teraz potrebujem od tej firmy zapocet, podla mna by mi ho mala firma vystavit s tym, ze do neho uvedie trvanie poslednej pracovnej zmluvy, ktora bola v trvani cca 2 mesiace na dobu urcitu, ale sucasne mi zapocita cele predosle obdobie, cize od prvej evidencie na urade prace, cize viac ako 4 roky. Zamestnavatel sa vsak brani, ze sa boji kontroly a ze mi vystavi len 3 samostatne zapoctove listy za tie 3 pracovne zmluvy. Ja som vsak medzi tym u ineho zamestnavatela nebola, bolo to cisto len urad prace, dany zamestnavatel, urad prace, dany zamestnavatel, urad prace a naposledy dany zamestnavatel. Pytam sa teda, je povinny mi urobit zapoctovy list s trvanim poslednej zmluvy a zapocitanim celeho obdobia alebo moze odmietnut a vystavit mi len 3 zapocty a ja novemu zamestnavatelovi dolozim k tym zapoctom potvrdenia z uradu prace? Dakujem za radu
ivka70
23.07.10,07:37
Nie je povinny ti urobit jeden sumarny zapocet.
dokonca tie 2 prve zapoctove listy si uz mala mat doma.
Zamestnavatelia sa s tym ani velmi nechcu hrat, aby ti zapocitali aj odobia mimi zamestnania (skolu, evidenciu na UP, matersku a pod.).

Kludne si zober tie 3 zapoctove listy a k nim potvrdenia z uradu prace a skus poziadat v novom zamestnani, aby ti to naratali dokopy.
danushka
23.07.10,07:38
Pokiaľ bol 3x pracovný pomer prerušovaný s odhlasovaním a prihlasovaním, Tvoj zamestnávateľ Ti naozaj môže vystaviť 3 zápočtové listy a v každom jednom bude započítaný na kalendárny deň presne počet odpracovaných dní vo firme.
Zamestnávateľ postupuje správne.