katulienka2000
23.07.10,10:31
Dobrý deň,prosím mohol by mi niekto poradiť?
Som už viac ako 2 roky na materskej dovolenke.Tento rok mi pri zmene zákona nevyplatili materskú za január, pretože som bola vedená na bytovom družstve ako domovník. Zrušila som to a materskú mi platia naďalej. Chcem sa opýtať, či sa v tomto smere niečo zmenilo, pretože mám možnosť si popri materskej privyrobiť, ale bojím sa, že opäť prídem o materský príspevok. Pretože teraz je to pokiaľ viem nemožné- nesmiem byť nikde ani nahlásená a nie to ešte porať aj iný príjem ako materskú.
Ďakujem za odpoveď.
katulienka2000
23.07.10,08:33
Asi som to zaradila do zlej témy.Prepáčte, som tu nová.
Timka1
23.07.10,08:38
Dobrý deň,prosím mohol by mi niekto poradiť?
Som už viac ako 2 roky na materskej dovolenke.Tento rok mi pri zmene zákona nevyplatili materskú za január, pretože som bola vedená na bytovom družstve ako domovník. Zrušila som to a materskú mi platia naďalej. Chcem sa opýtať, či sa v tomto smere niečo zmenilo, pretože mám možnosť si popri materskej privyrobiť, ale bojím sa, že opäť prídem o materský príspevok. Pretože teraz je to pokiaľ viem nemožné- nesmiem byť nikde ani nahlásená a nie to ešte porať aj iný príjem ako materskú.
Ďakujem za odpoveď.

poberáš rodičovský príspevok a v tomto roku sú už prísnejšie podmienky na poberanie rodičáku, nemôžeš pracovať na pracovnú zmluvu alebo dohodu či už o vykonaní práce alebo o pracovnej činnosti, ale je možné pracovať napr. na Zmluvu o dielo § 631 OZ, Príkaznú zmluvu § 724 OZ alebo na tzv. Nepomenovanú zmluvu podľa § 51 Občianskeho zákonníka, treba dať však pozor, aby práca nemala znaky závislej činnosti, aby zamestnávateľovi nepreklasifikoval Daňový úrad pri kontrole túto zmluvu na závislú činnosť.

Avšak dalo by sa ešte pracovať na DoPČ alebo o DoVP, avšak nie celý mesiac, ale len časť mesiaca, pretože ak splňaš podmienky nároku na rodičák čo i len 1 deň v mesiaci, máš nárok na vyplatenie rodičáku v plnej mesačnej výške