armor1
23.07.10,11:27
Čaute poraďáci. Do excelu som si naimportoval veci z externého programu. Došlo ale k nejakej chybe a problem je v tom že miesto ť tam dáva nejaký znak a rovnako pre niektore iné písmena.
Dalo by sa nejako v exceli vyriešiť aby mi napr. makro, takéto písmena vyhľadalo a zmenilo na správne písmeno?

Moje dáta:

'0', 'Nezadaná');
'01', 'VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÁ POISOVÒA');
'04', 'SPOLOÈNÁ ZDRAVOTNÁ POISOVÒA');
'1000', 'Sociálny fond');
'101', 'VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÁ POISOVÒA,
'104', 'SPOLOÈNÁ ZDRAVOTNÁ POISOVÒA, a.s.');

Ďakujem veľmi pekne
Chobot
23.07.10,10:44
Čaute poraďáci. Do excelu som si naimportoval veci z externého programu. Došlo ale k nejakej chybe a problem je v tom že miesto ť tam dáva nejaký znak a rovnako pre niektore iné písmena.
Dalo by sa nejako v exceli vyriešiť aby mi napr. makro, takéto písmena vyhľadalo a zmenilo na správne písmeno?

Moje dáta:

'0', 'Nezadaná');
'01', 'VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÁ POIS�OVÒA');
'04', 'SPOLOÈNÁ ZDRAVOTNÁ POIS�OVÒA');
'1000', 'Sociálny fond');
'101', 'VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÁ POIS�OVÒA,
'104', 'SPOLOÈNÁ ZDRAVOTNÁ POIS�OVÒA, a.s.');

Ďakujem veľmi pekne

Nepotrebuješ na to makro, v exceli existuje možnosť (podobne ako vyhľadať Ctrl+F) nahradiť - Ctrl+H. Tam napíšeš, aké písmeno alebo znak chceš nahradiť akým a to ti urobí v celom hárku.
MySpace
23.07.10,10:55
Nepotrebuješ na to makro, v exceli existuje možnosť (podobne ako vyhľadať Ctrl+F) nahradiť - Ctrl+H. Tam napíšeš, aké písmeno alebo znak chceš nahradiť akým a to ti urobí v celom hárku.

Suhlasim s tym zamenenim pismen. Len pozri, ci za tym nemoze byt aj zly fond pismen. Napr. ze je to typ pisma, kde je len anglicka klavesnica. Ked je tomu tak, zmen este styl pisma... ;)
armor1
26.07.10,05:07
Áno to CTRL+F a nahradiť funguje. Ďakujem. Aj tak ale by som chcel vedieť ako by sa to dalo robiť cez makro, pretože ak podobné dokumenty otváram niekoľko krát denne a sú tam stále tie isté problémy tak to by som tú istú robotu musel robiť niekoľko krát denne. Tym makrom by sa to dalo poriešiť raz a navždy. Cely problem prečo my ten program dava take vystupy je to anglicky text z SQL. Skušal som meniť typ aj štýl, ale stále to dáva takýto výstup.
Stefan2005
26.07.10,05:55
... prečo my ten program dava take vystupy je to anglicky text z SQL. Skušal som meniť typ aj štýl, ale stále to dáva takýto výstup.

... skús sa ešte pozrieť na proces exportu a importu - teda na kódovú stránku.
armor1
28.07.10,06:06
no nepodarilo sa mi odstrániť tento problém, aj preto by som bol rád ak by mi niekto poradil s napr. makrom pre riešenie tohto problému.
armor1
29.07.10,06:18
Neviete mi niekto pomôcť s takým makrom?:)
Charon
29.07.10,06:32
Nerozumiem. Ako je možné, že sa Ti to nepodarilo?
Ak dáš nahradiť znak � písmenom Ť, tak Ti to MUSÍ ísť. Prečo "nepodarilo". Prosím, vysvetli
armor1
04.08.10,05:17
Nepodarilo sa mi odstrániť tento problém pri importe, tak ako to spomínal Stefan2005 v #5. Áno to CTRL+F a nahradiť funguje, ale ak je to pravidelne niekoľko krát denne, tak ma to strašne rozčuľuje, preto hľadám spôsob ako to inak riešiť. Napr. aj makrom. Ďakujem
2009
04.08.10,05:32
Čaute poraďáci. Do excelu som si naimportoval veci z externého programu. Došlo ale k nejakej chybe a problem je v tom že miesto ť tam dáva nejaký znak a rovnako pre niektore iné písmena.
Dalo by sa nejako v exceli vyriešiť aby mi napr. makro, takéto písmena vyhľadalo a zmenilo na správne písmeno?

Moje dáta:

'0', 'Nezadaná');
'01', 'VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÁ POISOVÒA');
'04', 'SPOLOÈNÁ ZDRAVOTNÁ POISOVÒA');
'1000', 'Sociálny fond');
'101', 'VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÁ POISOVÒA,
'104', 'SPOLOÈNÁ ZDRAVOTNÁ POISOVÒA, a.s.');

Ďakujem veľmi pekne

Ahoj.. Čo nazývaš externý program? Lebo podľa môjho názoru musíš nastaviť fonty v ňom. Príklad v prílohe.
2009
04.08.10,05:45
Pozor aj na číslice. Oddeľovač desatinných miest musíš mať nastavený ako vo Windowsoch. Inak tam budeš mať podstatne závažnejšie chyby ako je diakritika ;)
armor1
04.08.10,07:50
Problém je v tom, že ja si tie údaje neťahám sám, ja ich dostávam, preto ich potom potrebujem upraviť. Ak by som ich aj ťahal, tak by sa to dalo spraviť ako navrhuje 2009. Ďakuje