Lubomir1
02.11.05,19:00
Už som si tu preštudoval niekoľko príspevkov ohľadom účtovania platby kreditnou kartou za nákup tovaru (služieb), ale nakoľko s podnikním (účtovaním) len začínam, rád by som niekoho poprosil o "polopatistickejší" príklad účtovania tejto operácie v PD. Napr. čo a odkiaľ pôjde ako prvé do priebežnej položky a aký doklad k tomu vystaviť apod. Ďakujem.
Zuziana
02.11.05,18:29
Ja účtujem platbu kartou na základe bankového výpisu, k tomu prikladám doklad z RP.

Správnejší sa mi zdá postup ak zaúčtuješ doklad z RP ako záväzok a na základe výpisu potom úhradu.
slovex
03.11.05,13:14
ja nákup platobnou kartou vo výpise z banky účtujem ako výdavok neovplyvňujúci základ dane a hneď si k tomu urobím ID, ktorý účtujem už ako výdavok OZD (buď prevádzková réžia, materiál...)
Zuzka
03.11.05,13:27
Pridávam môj spôsob účtovania platobnou kartou v JU:
- na bank. účte zaúčtujem výdaj z účtu cez priebežné položky
- v pokladni príjem cez priebežné položky
- v pokladni zároveň cez výdavkový doklad zaúčtujem nákup platobnou kartou prípade, úhradu faktúry, ktorú nahrám do knihy došlých faktúr.
Katija
03.11.05,14:42
Pridávam môj spôsob účtovania platobnou kartou v JU:
- na bank. účte zaúčtujem výdaj z účtu cez priebežné položky
- v pokladni príjem cez priebežné položky
- v pokladni zároveň cez výdavkový doklad zaúčtujem nákup platobnou kartou prípade, úhradu faktúry, ktorú nahrám do knihy došlých faktúr.
Ja to robím tak ako Zuzka, ale ešte by som doplnila, že v PD mi dátumovo príjem do pokladne cez priebežné položky a zároveň nákup cez výdavkový doklad predchádza výdaj z účtu cez priebežné položky, lebo obyčajne deň, dva až tri trvá, kým sa tento pohyb na výpise z účtu objaví.:):cool:
Xantypa
18.03.11,19:28
Ja zase účtujem tak ako Zuziana :-D
alusa783
12.05.11,07:45
ahojte

ja učtujem nakupi kreditkov ako 501,343/221
povedali mi že to mam robit cez 261 a pokladnicu ale další mi povedali že to môže byt aj tak ako to robím

ale chcela som sa opýtať či je potrebné tieto bločky z nákupu označovať číslom pod kotým sú zaučtované v učtovnom denníku (myslím číslo zapisu ktoré automaticky prideluje učtovnícky program)