wasko
24.07.10,08:13
Pekný deň,

chcela by som sa opýtať, či si môže s.r.o., ktorá sa zaoberá predajom a nákupom tovaru a poskytuje aj služby dať do nákladov do spotreby na 501... bločky za časopisy, noviny a knihy, ktoré má v kancelárii aby si ich klienti mohli prečítať. Alebo ide to na 513? Môže si odpočítať DPH?

ďakujem vopred za radu
durisovad
24.07.10,06:24
Ak su to casopisy a knihy, ktore suvisia s predmetom cinnosti spolocnosti, je to regularny danovy naklad. Ale ak su to casopisy zabavneho charakteru ako napr. Zivot, Markiza a pod, tak je to treba uctovat na 513.
Rozalka
24.07.10,18:15
V čakárni u kaderníčky a taktiež na recepcii hotela by som uznala aj Život, Markíza atď.
wasko
26.07.10,11:03
Ďakujem pekne za Vaše názory.
Betina2
12.08.10,23:29
V čakárni u kaderníčky a taktiež na recepcii hotela by som uznala aj Život, Markíza atď.

Ja nie. Iba ak odborné časopisy o kaderníckych trendoch, strihoch, farbách, procedúrach a pod. napr. HAIR - tie bývajú aj tak dosť drahé, ale bežný bulvár určite nie.
Braňo
13.08.10,04:04
Ja nie. Iba ak odborné časopisy o kaderníckych trendoch, strihoch, farbách, procedúrach a pod. napr. HAIR - tie bývajú aj tak dosť drahé, ale bežný bulvár určite nie.

Betina, práve ľudia čakajúci na strihanie čítajú najviac bulvár.
Betina2
13.08.10,08:33
Betina, práve ľudia čakajúci na strihanie čítajú najviac bulvár.

Áno, ale čítajú ho aj doma vo svojom osobnom čase, takže ho kludne môžu priniesť, v čakárni prečítať a nechať tam....neviem, ale práve ten bulvár mojej kamarátke pri DK povyhadzovali, odborné bolo v poriadku. Onop v čase pre ženy asi nie je veľa popísaného o kaderníckych trendoch, možno tak 1-2x do roka...ale aj tak si myslím, že pri cenách najviac kupovaného bulváru sa neoplaqtí veľmi riskovať. Nakoniec to kamarátka príležitostne prinesie z domu, niečo pinesú kamarátky a niečo samotné zákaz níčky...ved vôbec nevadí, že to nie je najnovšie číslo. Je to niečo ako ked príde klient ku mne na konzultáciu, ponúknem mu kávu alebo čaj, minerálku... a tiež to musím účtovať ao repre a neuznať za daňový náklad :(:(:( Ono to síce môže (ale aj nemusí) prispieť k dosiahnutiu príjmu, ale pre tento účel to nie je nevyhnutné. Ak si ná kaderníčka zostaviť fotalbum (alebo vytlačiť fotoknihu) so svojimi výtvormi na základe snímok účesov klientiek, tiež ho môže vyložiť v čakárni, klienti si ho prezrú a tu by nebol problém s uznaním ako daňoého nákladu :)
Stefan2005
13.08.10,09:47
Ja nie. Iba ak odborné časopisy ...

ja si zase na rozdiel myslím, že vybavenie dennou tlačou, prípadne niekoľkými časopismi patrí k základnému štandardu prevádzok poskytujúcich služby - či sú to recepcie, kaviarne, ale i prevádzky služieb, v ktorých zákazník trávi viac hodín času, teda i prevádzky HaK (trvalá určite nie je niekoľko minútová záležitosť)...
Betina2
13.08.10,09:57
ja si zase na rozdiel myslím, že vybavenie dennou tlačou, prípadne niekoľkými časopismi patrí k základnému štandardu prevádzok poskytujúcich služby - či sú to recepcie, kaviarne, ale i prevádzky služieb, v ktorých zákazník trávi viac hodín času, teda i prevádzky HaK (trvalá určite nie je niekoľko minútová záležitosť)...

Ja si to tiež myslím, a rada by som bola, keby to bez problémov uznávali, ale kamarátke to kontrolóri neuznali...asi žial závisí od konkrétneho kontrolóra a aj schopnosti obhájiť pred ním daný daňový náklad.