dayrkas
24.07.10,10:51
Ahojte poradaci

Mam dost nepriemny problem, pracujem u jedneho nemenovaneho advokata ako odborny pracovnik, mam skoncenu pravnicku fakultu a podarilo sa mi zohnat iba takuto robotu, ale ku problemu, pracoval som oficialne za minimalnu mzdu, ale poslednu vyplatu som dostal 1.4.2010 a od vtedy sa doktor iba vyhovaral, ze je malo pripadov hoci hned nato sa mi pochvalil co kupil zene, proste nevedel som co mam ani na to povedat, pred dvoma tyz mi uz dosla trpezlivost lebo mi do oci povedal ze ani nevie kedy vobec bude mat peniaze na moju vyplatu a stale chcel aby som mu spracovaval pripady tak som sa dal na PN. Neviem ako to mam riesit, predsa sudit sa s advokatom mi pripada smiesne, zvazoval som este ze napisem list advokatskej komore ale neviem ci je to dobry napad. Poradaci poradte
veronikasad
24.07.10,09:05
Skús ho "postrašiť" Inšpekciou práce. Listom advokátskej komore nič nevyriešiš.
Ajuška
24.07.10,09:22
Skús ho "postrašiť" Inšpekciou práce. Listom advokátskej komore nič nevyriešiš.
...že komore je prt platné, to súuuhlasím... ;) ...že inšpektorát práce je šašovská inštitúcia dnes vedia vagabundi aj bez právnického vzdelania... :cool: ...najvhodnejšie je asi zdvihnúť kotvy a ísť "vo duuum daaal"... ;) ...ber to ako príučku k zamysleniu sa... že za takých podmienok si tam vôbec nemal byť... :rolleyes: ...
dayrkas
24.07.10,10:00
nuž až smiech cez slzy
veronikasad
24.07.10,10:01
nuž až smiech cez slzy
nemáš vyplatenú "oficialnu" mzdu, alebo tu neoficialnu ?
Ajuška
24.07.10,10:06
nuž až smiech cez slzy
...Ti verím... bohužiaľ bežná realita súčasnej doby... ak máš doklady k pracovnému pomeru, odpracovanej dobe a mzdovým nárokom v poriadku... môžeš sa svojho domáhať bežnou cestou... ibaže na ďalšiu spoluprácu to ja naozaj nevidím... ;) ...tak si váž seba a svojho času... a pokúšaj šťastie inde... už máš o dôvod viacej byť opatrnejší... aj keď dnes je to ozaj lotéria, či v pracovnoprávnom... či v obchodnom vzťahu... morálne zásady proste dostávajú prudko na frak po každej línii..........
veronikasad
24.07.10,10:09
Len nechápem, ako advokát, môže zaradiť odborného pracovníka (s vysokoškolským vzdelaním) do 1. stupňa náročnosti ...
Ajuška
24.07.10,10:13
...správa sa tak, ako väčšina v jeho okolí... prečo by nešetril na odvodoch... keď mu to proťajšok umožní........
veronikasad
24.07.10,10:16
Proťajšok mu to možno umožní. Ale Zákonník práce mu nič nehovorí ? Kto ho potom má dodržiavať ?
Ajuška
24.07.10,10:19
...moožno práve svojich klientov "vysekáva" z obdobných prúserov... takže doobre ho pozná z druhej strany... mizivé % zamestnancov má dnes odvahu a prostriedky na domáhanie sa "svojho"...
dayrkas
24.07.10,15:26
praveze tu oficialnu mzdu, za tri mesiace potom som uz na pn, idem dat vypoved z dovodu nevyplatenia mzdy a tam mam narok na dvojmesacne odstupne, aj ked pochybujem ze mi ho da dobrovolne.
Stefan2005
24.07.10,17:25
...predsa sudit sa s advokatom mi pripada smiesne, ...

Prečo ? Veď si v absolútnom práve. Ak tento prípad (nevyplatenej mzdy) by si prehral, tak potom by si si fakt nezaslúžil tú mzdu :)....
zalobaba
24.07.10,17:38
Prečo ? Veď si v absolútnom práve. Ak tento prípad (nevyplatenej mzdy) by si prehral, tak potom by si si fakt nezaslúžil tú mzdu :)....


....ani mzdu, ani vlastný diplom :rolleyes:
Llívia
24.07.10,17:54
praveze tu oficialnu mzdu, za tri mesiace potom som uz na pn, idem dat vypoved z dovodu nevyplatenia mzdy a tam mam narok na dvojmesacne odstupne, aj ked pochybujem ze mi ho da dobrovolne.
Upresnenie: je to okamžité skončenie pracovného pomeru podľa § 69 ods 1 písm. b.
Nie je nárok na 2-mesačné odstupné, ale na náhradu mzdy za 2 mesiace.
§ 69 Zákonníka práce:
ods. 4: " Zamestnanec, ktorý okamžite skončil pracovný pomer, má nárok na náhradu mzdy v sume svojho priemerného mesačného zárobku za výpovednú dobu dvoch mesiacov."

Aký druh vykonávanej práce/popis činností máš uvedený v pracovnej zmluve? Ak by si sa niekedy musel súdiť aj kvôli tomu, že ti nevyplatil nejakú mzdu a náhradu mzdy za 2 mesiace pri okamžitom skončení prac. pomeru, a tvoj druh vykonávanej práce patrí do vyššieho stupňa náročnosti práce než do 1., tak si nárokuj aj doplatok rozdielu medzi 1. stupňom náročnosti práce a tým, ktorý si mal mať správne (príp. to môžeš urobiť aj tak, aj keď ti vyplatí všetko podľa prvej časti tejto vety).
Llívia
24.07.10,17:58
mimotemy "veronikasad Dnes, 01:09 PM
Len nechápem, ako advokát, môže zaradiť odborného pracovníka (s vysokoškolským vzdelaním) do 1. stupňa náročnosti ..."

Tiež som nechápala, ako toto môžu robiť účtovné kancelárie, ktoré z môjho pohľadu by prvé mali dodržiavať nejakú "štábnu kultúru". Keď som si vlani hľadala prácu, stretal som sa viackrát s tým, že mi "ponúkali" mzdu pre 2. stupeň náročnosti práce, resp. mi rovno oznámili, že časť mzdy bude oficiálne a časť na ruku. Jasné, že ta oficiálna mala byť nižšia než príslušný stupeň náročnosti práce. A ešte argument - robia to tak aj všetkým klientom (teda ich zamestnancom) :eek:
(Netvrdím, že to robia všetky účtovné kancelárie.)
dayrkas
24.07.10,18:40
tak teraz mi to prosim niekto vysvetlite, ako je to s tym zaradenim do narocnosti prace z uctovneho hladiska? ako vysokoskolak, ktory je priaty na miesto na odborneho pracovnika kde sa vyzaduje II, stupen vys. vzdelania by som mal byt kde zaradeny? bajhorsie je na tom to, ze viem, ze on si z exekucii nic nerobi, lebo nic neplati, nic nevlastni oficialne, klienti mu platia na ruku, nic nejde na ucet tak exekutor nema sancu nieco zobrat a viem ze sud by som vyhral ale ked nic oficialne nema tak ani nic mu oficialne nemoze zobrat, preto chcem napisat advokatskej komore nech ma sa aspon zahanbi, lebo velku sancu na doplatenie penazi nemam, a k tomu nevyplatenie mzdy je aj trestny cin.
zalobaba
24.07.10,18:44
tak teraz mi to prosim niekto vysvetlite, ako je to s tym zaradenim do narocnosti prace z uctovneho hladiska? ako vysokoskolak, ktory je priaty na miesto na odborneho pracovnika kde sa vyzaduje II, stupen vys. vzdelania by som mal byt kde zaradeny? bajhorsie je na tom to, ze viem, ze on si z exekucii nic nerobi, lebo nic neplati, nic nevlastni oficialne, klienti mu platia na ruku, nic nejde na ucet tak exekutor nema sancu nieco zobrat a viem ze sud by som vyhral ale ked nic oficialne nema tak ani nic mu oficialne nemoze zobrat, preto chcem napisat advokatskej komore nech ma sa aspon zahanbi, lebo velku sancu na doplatenie penazi nemam, a k tomu nevyplatenie mzdy je aj trestny cin.

mimotemy.....pokiaľ som informovaná, zo zákona o advokácii vyplýva, že advokát nemôže klienta zastupovať bez nároku na odmenu.....aspoň "nejaký doklad" v účtovníctve, týkajúci sa toho-ktorého klienta by mal byť.....
Ajuška
24.07.10,18:44
tak teraz mi to prosim niekto vysvetlite, ako je to s tym zaradenim do narocnosti prace z uctovneho hladiska? ako vysokoskolak, ktory je priaty na miesto na odborneho pracovnika kde sa vyzaduje II, stupen vys. vzdelania by som mal byt kde zaradeny? bajhorsie je na tom to, ze viem, ze on si z exekucii nic nerobi, lebo nic neplati, nic nevlastni oficialne, klienti mu platia na ruku, nic nejde na ucet tak exekutor nema sancu nieco zobrat a viem ze sud by som vyhral ale ked nic oficialne nema tak ani nic mu oficialne nemoze zobrat, preto chcem napisat advokatskej komore nech ma sa aspon zahanbi, lebo velku sancu na doplatenie penazi nemam, a k tomu nevyplatenie mzdy je aj trestny cin.
...zvýraznené by bolo iné sústo pre komoru ako nevyplatenie mzdy... ;) ...len neviem či by si to Ty rozchodil.........
Johanka
24.07.10,18:47
tak teraz mi to prosim niekto vysvetlite, ako je to s tym zaradenim do narocnosti prace z uctovneho hladiska? ako vysokoskolak, ktory je priaty na miesto na odborneho pracovnika kde sa vyzaduje II, stupen vys. vzdelania by som mal byt kde zaradeny? bajhorsie je na tom to, ze viem, ze on si z exekucii nic nerobi, lebo nic neplati, nic nevlastni oficialne, klienti mu platia na ruku, nic nejde na ucet tak exekutor nema sancu nieco zobrat a viem ze sud by som vyhral ale ked nic oficialne nema tak ani nic mu oficialne nemoze zobrat, preto chcem napisat advokatskej komore nech ma sa aspon zahanbi, lebo velku sancu na doplatenie penazi nemam, a k tomu nevyplatenie mzdy je aj trestny cin.
Stupne náročnosti prác sú zadefinované v prílohe č.1 Zákonníka práce:
Príloha č. 1
k zákonu č. 311/2001 Z.z.
CHARAKTERISTIKY STUPŇOV NÁROČNOSTI PRACOVNÝCH MIEST Pracovné miesta sú podľa miery zložitosti, zodpovednosti a namáhavosti práce zamestnanca vymedzené týmito charakteristikami:

a) pracovné miesto zodpovedajúce prvému stupňu náročnosti práce charakterizuje výkon pomocných, prípravných alebo manipulačných prác podľa presných postupov a pokynov,

b) pracovné miesto zodpovedajúce druhému stupňu náročnosti práce charakterizuje výkon ucelených obslužných rutinných prác alebo odborných rutinných kontrolovateľných prác podľa daných postupov alebo prevádzkových režimov, alebo prác spojených s hmotnou zodpovednosťou; výkon jednoduchých remeselných prác výkon sanitárnych pracovných činností v zdravotníctve;; výkon opakovaných, kontrolovateľných prác administratívnych, hospodárskosprávnych, prevádzkovo-technických alebo ekonomických podľa pokynov alebo ustanovených postupov,

c) pracovné miesto zodpovedajúce tretiemu stupňu náročnosti práce charakterizuje výkon rôznorodých odborných alebo ucelených odborných prác alebo samostatné zabezpečovanie menej zložitých agend; samostatný výkon individuálnych tvorivých remeselných prác; riadenie alebo operatívne zabezpečovanie chodu zariadení alebo prevádzkových procesov spojené so zvýšenou duševnou námahou s prípadnou zodpovednosťou za zdravie a bezpečnosť iných osôb alebo za ťažko odstrániteľné škody,

d) pracovné miesto zodpovedajúce štvrtému stupňu náročnosti práce charakterizuje samostatné zabezpečovanie odborných agend alebo výkon čiastkových koncepčných, systémových a metodických prác spojený so zvýšenou duševnou námahou poskytovanie zdravotnej starostlivosti, odborné činnosti v zdravotníctve so zodpovednosťou za zdravie ľudí;; riadenie, organizácia alebo koordinácia zložitých procesov alebo rozsiahleho súboru veľmi zložitých zariadení s prípadnou zodpovednosťou za životy a zdravie iných osôb,

e) pracovné miesto zodpovedajúce piatemu stupňu náročnosti práce charakterizuje výkon špecializovaných systémových, koncepčných, tvorivých alebo metodických prác s vysokou duševnou námahou; komplexné zabezpečovanie najzložitejších úsekov a agend s určovaním nových postupov v rámci systému;výkon odborných a špecializovaných činností v príslušnom odbore zdravotnej starostlivosti so zodpovednosťou za zdravie ľudí; riadenie, organizácia a koordinácia veľmi zložitých procesov a systémov vrátane voľby a optimalizácie postupov a spôsobov riešenia,

f) pracovné miesto zodpovedajúce šiestemu stupňu náročnosti práce charakterizuje tvorivé riešenie úloh neobvyklým spôsobom s nešpecifikovanými výstupmi s vysokou mierou zodpovednosti za škody s najširšími spoločenskými dôsledkami;výkon špecializovaných a certifikovaných činností v zdravotnej starostlivosti so zodpovednosťou za zdravie a životy ľudí; riadenie, organizácia a koordinácia najzložitejších systémov so zodpovednosťou za neodstrániteľné hmotné a morálne škody so značnými nárokmi na schopnosť riešiť zložité a konfliktné situácie spojené spravidla so všeobecným ohrozením najširšej skupiny osôb,

... podľa predchádzajúcich príspevkov predpokladám, že si koncipient - tak sa skús zaradiť;) . Dosť ma zaráža, že absolvent právnickej fakulty si nedá pozor pri podpisovaní vlastnej pracovnej zmluvy ....
Johanka
24.07.10,18:55
tak teraz mi to prosim niekto vysvetlite, ako je to s tym zaradenim do narocnosti prace z uctovneho hladiska? ako vysokoskolak, ktory je priaty na miesto na odborneho pracovnika kde sa vyzaduje II, stupen vys. vzdelania by som mal byt kde zaradeny? bajhorsie je na tom to, ze viem, ze on si z exekucii nic nerobi, lebo nic neplati, nic nevlastni oficialne, klienti mu platia na ruku, nic nejde na ucet tak exekutor nema sancu nieco zobrat a viem ze sud by som vyhral ale ked nic oficialne nema tak ani nic mu oficialne nemoze zobrat, preto chcem napisat advokatskej komore nech ma sa aspon zahanbi, lebo velku sancu na doplatenie penazi nemam, a k tomu nevyplatenie mzdy je aj trestny cin.
... hm, a na čo by potreboval niečo vlastniť ? Nebol by prvý ani posledný čo by podnikal v prenajatých priestoroch, jazdil na prenajatom aute, atď. To, že mu klienti platia v hotovosti ešte neznamená, že príjmy nezdaňuje. Ako zamestnanec si pomerne dobre informovaný o stave jeho majetku ....
Nemôžem si pomôcť, ale niečo mi tu nepasuje :rolleyes:. V niektorom zo svojich príspevkov si napísal, že ti nevyplatil "práveže tú oficiálnu mzdu". Takže existuje aj neoficiálna ? Ak dobre čítam medzi riadkami, pristúpil si na hru ma biele a čierne, tak sa nečuduj ...
dayrkas
24.07.10,19:00
Tak pozor si len zacnem davat, lebo pri podpisovani zmluvy s advokatom neratas s tym ze v profesii kde caka clovek prikladne dodrziavania zakona a zakladnych etickych principov ma byt samozrejmostou sa stretne s takymto pristupom ,len sa uz na sebe smejem kde som to nechal doist :-( smutne a stratil som vsetky iluzie o advokatskom povolani a som len zvedavy co mi odpisu z advokatskej komory, lebo chcem tam napisat uz len kvoli tej ich odpovedi.
Ajuška
24.07.10,19:03
Tak pozor si len zacnem davat, lebo pri podpisovani zmluvy s advokatom neratas s tym ze v profesii kde caka clovek prikladne dodrziavania zakona a zakladnych etickych principov ma byt samozrejmostou sa stretne s takymto pristupom ,len sa uz na sebe smejem kde som to nechal doist :-( smutne a stratil som vsetky iluzie o advokatskom povolani a som len zvedavy co mi odpisu z advokatskej komory, lebo chcem tam napisat uz len kvoli tej ich odpovedi.
...len aby si neprišiel o posledné ilúzie... keď sa tej odpovede dočkáš... ;) ...jednu na pobavenie Ti viem aj z vlastného šuplíka vytiahnuť... :cool: ...vitaj v realite......... :--- ...
dayrkas
24.07.10,19:04
tak oficialne mi platil tu minimalnu mzdu a ked som mal samostatny pripad, ktory on kompletne vyuctoval dal mi "akoze premiu" ale to bolo velmi vynimocne, a ta premia z pripadu ktory ani nepoznal bola ako sa na to spatne pozeram len symbolicka.
Johanka
24.07.10,19:08
tak oficialne mi platil tu minimalnu mzdu a ked som mal samostatny pripad, ktory on kompletne vyuctoval dal mi "akoze premiu" ale to bolo velmi vynimocne, a ta premia z pripadu ktory ani nepoznal bola ako sa na to spatne pozeram len symbolicka.
"Akože prémia" bola na výplatnej páske ?
dayrkas
24.07.10,19:16
tak jasne, ze nebola ta premia na vyplatnej paske. ale islo o sumy, a to max bolo 100€ . a to som vtedy zarobil niekolko, niekolko nasobne viac
Johanka
24.07.10,19:25
No vidíš, pred chvíľou si písal o tom, že u advokáta očakávaš príkladné dodržiavanie zákona ;). Denne sa stretávam s tým, že porušovanie zákona nevadí nikomu - pokiaľ nie je siahnuté na jeho majetok a ego . Ak sa tak stane, postihnutý hneď vie ako druhej strane osladiť život ... Ale málokoho napadne, že si má urobiť to prozaické pozametanie pred vlastným prahom :).
Dáša_
24.07.10,19:32
Tak pozor si len zacnem davat, lebo pri podpisovani zmluvy s advokatom neratas s tym ze v profesii kde caka clovek prikladne dodrziavania zakona a zakladnych etickych principov ma byt samozrejmostou sa stretne s takymto pristupom ,len sa uz na sebe smejem kde som to nechal doist :-( smutne a stratil som vsetky iluzie o advokatskom povolani a som len zvedavy co mi odpisu z advokatskej komory, lebo chcem tam napisat uz len kvoli tej ich odpovedi.

ty si koncipient?
dayrkas
24.07.10,19:34
tak tvoj nazor na nedodrziavania zakona mi zobral dych :-) davas na rovnaku uroven to, ze mi zamestnavatel za tri mesiace nevyplatil minimalnu mzdu kym ja som mu vyrobil pomaly za jeden tyz ked navrh na sud ma poplatok napr. x € a ja mu vybavujem celu právnu agendu a na druhej strane, ze Ja som od neho zobral par krat 50 € ked bol v dobrej nalade zo zarobenych penazi a neprihlasil som ich na danovom?????
zalobaba
24.07.10,19:39
ty si koncipient?

....ja pochybujem.....:D
majkii
25.07.10,05:56
ty si koncipient?



....ja pochybujem.....:D

už v zadaní píše, že je odborný pracovník - zamestnanec u advokáta podľa zákona o advokácii

§ 65
Odborní a iní zamestnanci advokáta

(1) Advokát má právo zamestnávať odborných a iných zamestnancov. Ich pracovné pomery sa spravujú pracovnoprávnymi predpismi.

(2) Advokát je oprávnený odborných a iných zamestnancov poveriť vykonaním jednotlivých úkonov právnych služieb, ktoré robia samostatne.
majkii
25.07.10,06:14
Ja osobne odporúčam nasledovný postup

1) napísať zamestnávateľovi výzvu na vyplatenie mzdy, doplatenie rozdielu medzi minimálnou mzdou a mzdou, ktorá ti prináleží podľa stupňa náročnosti práce (myslím, že by si malô byť zaradený najmenej v treťom stupni náročnosti), ďalej ho upozorni, že si budeš uplatňovať úroky z omeškania. V liste ho tiež upozorni, že nevyplatenie mzdy je podľa §214 TZ trestným činom, a v prípade, že príslušný orgán začne stíhani pre trestný čin, slovensá advokátska komora (SAK) môže voči nemu začať disciplinárne konanie smerujúce k pozastaveniu advokátskej činnosti.
2. informovať príslušný inšpektorát práce
3. podať trestné oynámenie
4. podať podnet na začatie disciplinárneho konania resp. sťažnosť na SAK
5. okamžite ukončiť pracovný pomer podľa §69 ods.1 ZP

viac na http://kariera.zoznam.sk/sk/cl/100322/494293/Nevyplatenie-mzdy-zamestnavatelom-a-pravomoci-zamestnanca
dayrkas
25.07.10,14:16
dakujem za odpoved, len mi je nepriemne podavat na advokata trestne oznamenie, mam s nim zajtra stretnutie tak som zvedavy na vysledok, este raz dakujem za odpoved
Llívia
25.07.10,18:25
Trochu mimotemy Podať trestné oznámenie na zamestnávateľa, podať podnet na inšpektorát práce, okamžite skončiť pracovný pomer, domáhať sa svojich prác príde veľa zamestnancom ako nepríjemné, a potom to vyzerá, ako to vyzerá: zamestnávatelia so svojimi zamestnancami vybabrú (aj keď tu by som použila iné ďaleko vhodnejšie slovíčko) a zamestnanci sa len sťažujú, ale nič pre zmenu/zlepšenie/vyriešenie svojej situácie neurobia.

Až sa zajtra stretneš so zamestnávateľom, daj mu jasne najavo, čo od neho požaduješ, na čom trváš (tak, ako ti písal Majkii). Nenechaj sa opiť slaným rožkom ani zastrašiť. Prajem ti, aby si uspel a dostal to, čo ti patrí, na čo máš nárok. :)
mh22
26.07.10,18:59
kolki z vas ktori tu radia trestne oznamenie to uz realne spravilo?

dobre sa radi z anonymity a z tepla domova, ze? ked to urobi tak asi skonci na ciernej listine a ziadny advokat ho siroko-daleko nezamestna.
Ajuška
26.07.10,19:06
kolki z vas ktori tu radia trestne oznamenie to uz realne spravilo?

dobre sa radi z anonymity a z tepla domova, ze? ked to urobi tak asi skonci na ciernej listine a ziadny advokat ho siroko-daleko nezamestna.
...ja som si dovolila podať trestné oznámenie a návrh na súd o neplatnosť výpovede... z prvého vyrobili frašku, lebo sa išli pos*ať z pána podnikateľa... na súde sa zase pos*al pán podnikateľ a po prvom pojednávaní mi vyplatil moje nároky, len aby som vzala návrh späť... ;) ...a likvidoval ma roky všade, kde zistil že som sa zamestnala... aj tak mi to stálo zato...:rolleyes:...
Llívia
26.07.10,19:19
Ajuška, nezávidím ti problémy, ktoré ti ex-zamestnávateľ robil. Jasné, akonáhle si zamestnanec uplatní svoje práva, je najväčší vyvrheľ pod slnkom. Našťastie, mne sa toto nikdy nestalo (ŤUK ŤUK ŤUK), ale moja ex-kolegyňa tají, kde momentálne pracuje. Dôvod? Tiež si dovolila uplatniť svoje práva (len cez inšpektorát práce) a skončilo to tým, že jej zamestnávateľ chcel našiť spreneveru na sklade, za ktorý ani nemala podpísanú hmotnú zodpovednosť.
Llívia
26.07.10,19:20
kolki z vas ktori tu radia trestne oznamenie to uz realne spravilo?

dobre sa radi z anonymity a z tepla domova, ze? ked to urobi tak asi skonci na ciernej listine a ziadny advokat ho siroko-daleko nezamestna.

A napadlo ti, že koľkí z nás vedia, čo robiť v prípade ako uvádza zadávateľ otázky, ale buď nemáme takého zamestnávateľa - neplatiča, alebo si zarábame sami ako SZČO?
Tebe vadí niečo na tom, že sme ochotní poradiť? A zadarmo na rozdiel od právnikov (nie týchto poraďáckych)?

kolki z vas ktori tu radia trestne oznamenie to uz realne spravilo? Vieš, toto je bežný prístup zamestnancov, a preto si zamestnávatelia voči nim môžu toľko dovoliť. Kým sa zamestnanci nenaučia brániť a nedajú to pocítiť zamestnávateľom, budú zamestnávatelia s nimi zametať ako so špinavými handrami.
mh22
26.07.10,19:22
a to si podla teba ma akoze zamestnanec vymahat svoje naroky trestnymi oznameniami?

co mu poradis ked pride o mesiac na poradu s tym ze ma na krku on trestne oznamenie za ohovaranie, krive obvinenie a kratenie dani?
Xanti
26.07.10,19:24
mh22
ty si ten advokát? že tak urputilo ho brániš?
mh22
26.07.10,19:26
nebranim nikoho len pride velmi naivne ako tu kazdy radi podavat trestne oznamenia ako keby islo o nakup rozkov v obchode.
Xanti
26.07.10,19:30
nebranim nikoho len pride velmi naivne ako tu kazdy radi podavat trestne oznamenia ako keby islo o nakup rozkov v obchode.
Prepáč má zákonné právo :
- dať okamžitú výpoved,
- dať trestné oznámenie za trestný čin nevyplatenia mzdy,
- detto má právo informovať IP,
- a nehovorím o liste advokátskej komore.

Má všetky práva, a je len a len na ňom, ktoré z tých práv využije. Je veľmi naivné si myslieť, že ak neurobím nič tak svoje peniaze dostanem. Bohužial, ťažko.
mh22
26.07.10,19:35
si naivna alebo si ozaj myslis ze je sanca ze advokata(!) odsudia za nevyplatenie mzdy? podavat trestne oznamenie je uplne zbytocne, je uplne jedno ci na to ma "pravo" alebo nie.

davate zle rady ktore ho zbytocne dostanu do problemov. ak je to advokat v malom meste tak o tyzden budu vsetci advokati vediet ze na svojho zamestnavatela podal trestne oznamenie.

OCTK trestne oznamenie odmietnu lebo "nejde o trestny cin" ale on skonci na ciernej listine a nikto ho uz nezamestna.
Xanti
26.07.10,19:40
si naivna alebo si ozaj myslis ze je sanca ze advokata(!) odsudia za nevyplatenie mzdy? podavat trestne oznamenie je uplne zbytocne, je uplne jedno ci na to ma "pravo" alebo nie.

davate zle rady ktore ho zbytocne dostanu do problemov. ak je to advokat v malom meste tak o tyzden budu vsetci advokati vediet ze na svojho zamestnavatela podal trestne oznamenie.

OCTK trestne oznamenie odmietnu lebo "nejde o trestny cin" ale on skonci na ciernej listine a nikto ho uz nezamestna.
to hrubo zvýraznené dokáž ...

a čítaj :
§ 214
Nevyplatenie mzdy a odstupného


(1) Kto ako štatutárny orgán právnickej osoby alebo fyzická osoba, ktorá je zamestnávateľom, alebo ich prokurista nevyplatí svojmu zamestnancovi mzdu, plat alebo inú odmenu za prácu, náhradu mzdy alebo odstupné, na ktorých vyplatenie má zamestnanec nárok, v deň ich splatnosti, hoci v tento deň mal peňažné prostriedky na ich výplatu, ktoré nevyhnutne nepotreboval na zabezpečenie činnosti právnickej osoby alebo činnosti zamestnávateľa, ktorý je fyzickou osobou, alebo vykoná opatrenia smerujúce k zmareniu vyplatenia týchto peňažných prostriedkov, potrestá sa odňatím slobody až na tri roky.

zdroj : http://www.vyvlastnenie.sk/predpisy/trestny-zakon/ tak mi nerozprávaj kto dáva zle rady, lebo ty fabuluješ.
mh22
26.07.10,19:41
to hrubo zvýraznené dokáž ...

a čítaj :

zdroj : http://www.vyvlastnenie.sk/predpisy/trestny-zakon/ tak mi nerozprávaj kto dáva zle rady, lebo ty fabuluješ.

"hoci v tento deň mal peňažné prostriedky na ich výplatu, ktoré nevyhnutne nepotreboval na zabezpečenie činnosti právnickej osoby alebo činnosti zamestnávateľa,"

advokat povie ze ho nevyplatil LEBO NEMAL(!) PROSTRIEDKY NA VYPLATENIE.
Xanti
26.07.10,19:44
"hoci v tento deň mal peňažné prostriedky na ich výplatu, ktoré nevyhnutne nepotreboval na zabezpečenie činnosti právnickej osoby alebo činnosti zamestnávateľa,"

advokat povie ze ho nevyplatil LEBO NEMAL(!) PROSTRIEDKY NA VYPLATENIE.
A ty si myslíš, že sa nedajú vyžiadať výpisy z účtov? Z daných termínov? Si naivný?

A ako pán advokát upraví tie výpisy tri mesiace do zadu? Asi ťažko. Myslím, že zadávateľ by mal šance.
Vie a pozná možnosti, a rozhodnúť sa musí sám.
mh22
26.07.10,19:45
A ty si myslíš, že sa nedajú vyžiadať výpisy z účtov? Z daných termínov? Si naivný?

neviem kto je naivny :) OCTK si najdu kazdy dovod aby odmietli podanie. ak si myslis ze sa policajt bude hrat na colomba a pracne hladat dokazy tak na to zabudni. co myslis, kolko ma ten advokat znamych na policii a prokurature?
Xanti
26.07.10,19:48
neviem kto je naivny :) OCTK si najdu kazdy dovod aby odmietli podanie. ak si myslis ze sa policajt bude hrat na colomba a pracne hladat dokazy tak na to zabudni. co myslis, kolko ma ten advokat znamych na policii a prokurature?
No neviem,
ale dá sa napísať aj sťažnosť na policajtov a tí dnes nebudú riskovať svoj job aby kryli niekoho, komu sa máli vyplatiť minimálnu mzdu.
A dalšia vec, mladý síce skončil školu ale toto by mu dalo oveľa viac do života, ak by sa pustil do boja.
Llívia
26.07.10,20:07
si naivna alebo si ozaj myslis ze je sanca ze advokata(!) odsudia za nevyplatenie mzdy? podavat trestne oznamenie je uplne zbytocne, je uplne jedno ci na to ma "pravo" alebo nie.

davate zle rady ktore ho zbytocne dostanu do problemov. ak je to advokat v malom meste tak o tyzden budu vsetci advokati vediet ze na svojho zamestnavatela podal trestne oznamenie.

OCTK trestne oznamenie odmietnu lebo "nejde o trestny cin" ale on skonci na ciernej listine a nikto ho uz nezamestna.

Prečítaj si to ešte raz a pomaly, aby ti vošlo jedným okom dnu a zostalo v hlave, nie druhým okom von:

...kolki z vas ktori tu radia trestne oznamenie to uz realne spravilo? Vieš, toto je bežný prístup zamestnancov, a preto si zamestnávatelia voči nim môžu toľko dovoliť. Kým sa zamestnanci nenaučia brániť a nedajú to pocítiť zamestnávateľom, budú zamestnávatelia s nimi zametať ako so špinavými handrami.
Cieľom zadávateľa otázky určite nie je dostať advokáta do basy, ale domôcť sa svojich práv = v tomto prípade mzdy. A keď je trestné oznámenie cesta, ako sa k nim dostať, tak čo, má sa na to vykašľať a oželieť mzdu? Ty by si svoju oželel?!


neviem kto je naivny :) OCTK si najdu kazdy dovod aby odmietli podanie. ak si myslis ze sa policajt bude hrat na colomba a pracne hladat dokazy tak na to zabudni. co myslis, kolko ma ten advokat znamych na policii a prokurature?

Ja viem, kto je naivý. TY! TY! TY. A KEBY SI NÁHODOU NEVEDEL, TAK TY!
Jasné, že sa polícia bude zaoberať podnetom bez ohľadu, či zamestnávateľ je advokát alebo nejaký iný malý boh. Si nečítal príspevok od Ajušky? Tak čítaj teraz:

...ja som si dovolila podať trestné oznámenie a návrh na súd o neplatnosť výpovede... z prvého vyrobili frašku, lebo sa išli pos*ať z pána podnikateľa... na súde sa zase pos*al pán podnikateľ a po prvom pojednávaní mi vyplatil moje nároky, len aby som vzala návrh späť... ...a likvidoval ma roky všade, kde zistil že som sa zamestnala... aj tak mi to stálo zato......

Aj moja ex-kolegyňa podala na zamestnávateľa trestné oznámenie a policajti sa tým zaoberali - museli.
Bože, a niektorí "postihnutí" zamestnanci veria takým ... ako si ty! Všetky tvoje rady a nápady, ktoré si napísal, patri u mňa do kategórie DROH (dobrá rada od hovada = totál nanič, neužitočné).
mh22
26.07.10,20:34
Livia, jedna prihoda jednej Ajusky nic nedokazuje. nech pokojne poda to trestne oznamenie, potom ho asi u seba zamestnas ty ked sa ho ziadny advokat nebude chciet zamestnat.

Dobry vtip o Izákovi a Alim. Alimu dochli kozy, tak isiel za Izakom. Ten mal pre neho ihned dobru radu - Ali nedaj im týždeň zrat.Po týždni príde Ali za Izakom. Izak zdochla mi už polovica kôz. Na to Izak, zase zadara poradil - nedaj im teraz piť! Po týždni príde Ali a hovorí, Izák zdochla im už aj druhá polovica! Na co Izak - Aká skoda, a kolko dobrých rád som este pre teba mal!!!!
Llívia
27.07.10,07:42
1.Livia, jedna prihoda jednej Ajusky nic nedokazuje. 2.nech pokojne poda to trestne oznamenie, potom ho asi u seba zamestnas ty ked sa ho ziadny advokat nebude chciet zamestnat.

3.Dobry vtip o Izákovi a Alim. Alimu dochli kozy, tak isiel za Izakom. Ten mal pre neho ihned dobru radu - Ali nedaj im týždeň zrat.Po týždni príde Ali za Izakom. Izak zdochla mi už polovica kôz. Na to Izak, zase zadara poradil - nedaj im teraz piť! Po týždni príde Ali a hovorí, Izák zdochla im už aj druhá polovica! Na co Izak - Aká skoda, a kolko dobrých rád som este pre teba mal!!!!

1. To nie je len jedna príhoda jednej Ajušky.

2.Všetci ľudia sa nesprávajú rovnako a to chcem vidieť, ako by sa všetci advokáti dozvedeli, že zadávateľ otázky si dovolil tú nehoráznosť podať trestné oznámenie na advokáta, ktorý porušil zákon. Čo by bolo keby nikdy nezistíš ani ty, ani on pokiaľ to neurobí. Čo ty vieš? Možno sa advokát spamätá už len pri ústnom náznaku na trestné oznámenie, najmä ak môže mať z toho problémy aj s tou ich komorou.

3.V tom dobrom vtipe si ty Izákom.
Tiež mám pre teba jeden - ešte lepší:
Ježko potreboval lopatu, tak sa vybral za krtkom požičať si ju. Cestou premýšľa. "Požičia mi ju? Ale požičia, veď sme dobrý kamaráti." Ide ďalej a stále o tom premýšľa: "Požičia? Nepožičia? Požičia? Nepožičia?" Nakoniec dorazí ku krtkovi a zreve na neho: "Tak si ju nechaj!"
(Keby sme sa stavili o cent, že uhádneš, kto si v "mojom" vtipe a hádal by si, že si ježko, mal by si dva centy, ktoré by ti boli asi tak na osoh ako tvoje rýpanie (lebo nazvať tvoje príspevky radami by bolo príliš honosné).
jaja99
27.07.10,08:14
Nie je to náhodou o tom, že s Tebou chce skončiť pracovný pomer a robí to takýmto blbým spôsobom?
Zamestnáva aj niekoho iného?
Za odborného pracovníka neplatí príspevok do SAK ako za koncipienta?? Ak platí a nedohodnete sa, tak by som poslala list na komoru, že odo dňa .............. už nevykonávaš prácu odborného pracovníka, lebo si ukončil PP + v prílohe kópia okamžitého skončenia pp.
Čudujem sa, že si netrval na pozícii koncipienta, aby Ti išli roky praxe, keď už máš vzdelanie.