regain
24.07.10,11:27
Dobry den.
Zaujimalo by ma,ci moj zamestnavatel ma narok na opatovny prispevok od UPSVaR na fungovanie a prevacku chranenej dielne v ktorej som zamestnany a konci mi 3 rocna zmluva ktoru som pri nastupe do prace podpisoval.Zamestnavatel mi totiz oznamil,ze pokial dostane dalsi prispevok na fungovanie chranenej dielne (trebars na moju mzdu) tak mi zmluvu predlzi,pokial vsak nedostane ziadny prispevok,tak so mnou pracovny pomer ukonci a ja zostanem bez prace.

Prosim Vas o vsetky rady a postrehy ohladom tohto problemu,ako ziadat o dalsi prispevok,co hovori zakon...

Dakujem.
stanka.f.
26.07.10,11:14
O príspevok na chránené dielne treba žiadať na úrade práce,ale kde presne to som si neni istá. Treba to spraviť ,ale čo najskôr lehotu majú na vybavenie 30 dní,aby ste to neprešvihli.Bola by som vám veľmi povďačná, ak by som mohla od vás získať informáciu o chránených dielňach -zoznam dielní. Ďakujem
leieva
13.08.10,12:50
Predpokladam, ze zamestnanavatel mal uzatvorenu dohodu s UP na poskytnutie prispevku na zriadenie chranenej dielne alebo chraneneho pracoviska. Podmienkou cerpania prispevku je zavazok zamestnavatela udrzat chranene pracovne miesto pocas 3 rokov, ak ide o nepodnikatelsky subjekt, alebo 2 rokov, ak ide o podnikatelsky subjekt . Pri odpovedi na Tvoju otazku su potrebne niektore doplnujuce informacie. Zamestnavatel ma priznane postavenie chranenej dielne alebo chraneneho pracoviska? Kolko ludi so ZP (v%) z celkoveho poctu zamestnancov zamestnava?
Moze cerpat prispevok na prevadzkove naklady (da sa z neho uhradzat aj CCP) a prispevok na udrzanie zamestnanca so ZP v zamestnani (uhradza sa cast CCP) - len za podmienky, ze zamestnava viac ako 25% zamestnancov so ZP, pripadne prispevok na pracovneho asistenta (podmienkou je zamestnanec na PZ, ktorý vykonáva asistenciu) za urcitych podmienok.
leieva
13.08.10,12:58
Ahoj Stanka, skus hladat informaciu na stranke UPSVARU v: .. sluzby-zamestnanosti/nastroje-aktivnych-opatreni-trhu-prace/podpora-zamestnavania-obcanov-so-zdravotnym-postihnutim/zoznam-chranenych-dielni-a-chranenych-pracovisk. - prepac, neda sa mi poslat link, tak zatial len takto
VieraPopluharova
13.08.10,13:02
Ja pokial som informovana, tak sa daju cerpat dva prispevky teraz nie som si presne ista jeden podla § 56 a druhy myslim podla §60, tak mi to aspon vysvetlili na UPSVAR vycerpas jeden a mozes poziadat o druhy.