leila022
24.07.10,12:18
Chcela by som si zaluzit cestovnu agenturu. Mam vysokoskolske vzdelanie ekonomiky,ale len bakalarske. To sa staci? Prax mam len 8 mesiacov.Ale treba mat 1 rok. Co mam teraz robit? Mam jednu znamu kto ma cestovku,ona mi vie dat potvrdenie o praxi? Napise mi len jeden papier ze mam prax. To staci?
Dakujem pekne.
zk24
24.07.10,10:28
Po precitani tohto prispevku ma napadlo jedine - dufam, ze sa na Tvoju agenturu v buducnosti nikdy nenarazim :confused:

Som zhrozena z toho, ako chcu ludia podnikat, a ich jedine otazky su ohladne toho, ako by sa dalo vsetko oklamat...
arizona
24.07.10,10:30
Cestovná agentúra - podmienky pre založenie cestovnej agentúry Prevádzkovanie cestovnej agentúry je viazanou živnosťou.
Preukazom odbornej spôsobilosti je:
1. vysokoškolské vzdelanie ekonomického alebo právnického smeru a 1 rok praxe v
odbore alebo
2. vyššie odborné vzdelanie v odbore a 2 roky praxe v odbore alebo
3. úplné stredné vzdelanie v odbore alebo v ekonomickom odbore a 3 roky praxe
v odbore.
VIAC TU :
http://www.slovenskedovolenky.sk/obsah/prevadzkovanie-cestovnej-agentury-95.php

ALEBO TU : http://www.porada.sk/t59643-zalozenie-cestovnej-agentury.html
korela
24.07.10,10:41
Môže sa považovať za požadovanú prax práca na recepcii v hoteli?
leila022
24.07.10,10:48
Chyba mi len 4 mesiacov. Preto by si neisla do mojej cestovky ta prva?
arizona
24.07.10,11:00
Chyba mi len 4 mesiacov. Preto by si neisla do mojej cestovky ta prva?
slovenčyna moj rodní jazik :mee::rolleyes:
leila022
24.07.10,17:00
Som z Rakuska. 5 rokov zijem na Slovensku.Ty sa ako naucis jazyk za 5 rokov som zvedava. Inak ked sa neviete odpovedat na moje otazky, tak preco sem pisete.hmmm??
zalobaba
24.07.10,17:36
Som z Rakuska. 5 rokov zijem na Slovensku.Ty sa ako naucis jazyk za 5 rokov som zvedava. Inak ked sa neviete odpovedat na moje otazky, tak preco sem pisete.hmmm??

...niekedy ma prekvapuje, ako cudzinci dokážu rýchlo zistiť, že v SR stačí len nejaký - hoci aj vymyslený papier (viď fiktívny doklad o praxi) a hurá podnikať....."úspešne" rozbehnú potom to zabalia a nikto viac ich tu neuvidí.....:D myslíš, že mne by v AT tiež stačil takýto takýto "doklad" pre úradmi?
arizona
24.07.10,17:59
Som z Rakuska. 5 rokov zijem na Slovensku.Ty sa ako naucis jazyk za 5 rokov som zvedava. Inak ked sa neviete odpovedat na moje otazky, tak preco sem pisete.hmmm??
Ak si Rakúšanka a takto super si zvládla náš jazyk, tak sa ospravedlńujem a "smekám klobúk":)
Zhodou okolností pracujem a žijem väčšinu roka v Rakúsku.
Pred vybavením prac.povolenia a založením živnosti som študovala a hľadala, čo všetko sa odo mňa žiada, čo musím spľňať.
Keď som už mala všetko v poriadku, s malou dušičkou som začala vybavovať po rakúskych úradoch všetko potrebné.
Vážila som si ako cudzinka, že mi cudzia krajina povolí u nich podnikať a pracovať , ale nikdy ma nenapadlo od začiatku začínať podvodom, či falšovaním dokladov...
korela
24.07.10,18:07
Ľutujem, že som neposlala napísaný príspevok po 13. hod.
Bolo tam, že môže ísť o cudzinku. Pretože zle vyskloňovala. Pred časom som sa rozprávala s mladučkou tu študujúcou Arabkou, bola tu vtedy rok, a raz nespravila chybu v skloňovaní, iba spravila krátku prestávku, aby si zrejme skontrolovala správnosť. Písaný prejav som nevidela, ale bolo úžasné ako krásne rozprávala. To bolo obdivuhodné, ale určite nie veľmi obvyklé.
.
Mám slabosť na obhajovanie "slabších". Ale v tomto prípade som sa stiahla.
Najfrekventovanejšie sa vyskytujú na obrazovke talianski kuchári, ktorí tu pôsobia veľa rokov, a nikomu ich nedokonalá znalosť jazyka neprekáža.
O.K. Robia si svoje remeslo a evokuje to okrem vône jedla i exotiku. To sa nejako prirodzene toleruje.
.
Toto tebe arizona nepatrí, tak to na seba nestiahni, ale na môj vkus sa tu veľmi často vyskytujú v príspevkoch úplne nezmyselne útoky. Ďalej pevné zoskupenia, ak niekto niečo píše, ešte aj dá svojej skupine najavo, ...aha, teraz idem ja,... prosím vás čo sme v koride? Strácame v sebe to ľudské?
.
Z toho množstva ľudí čo sa vyskytujú na Porade som si všimla malý počet nickov, ktoré sa nikdy neznížia k agresivite, zlomyseľnosti a domnienkam. Irónia a čierny humor je iná kategória. Nemoralizujem. Ale milšie sú mi holubice ako iné dopravné prostriedky z rozprávok.