hermarian
24.07.10,13:56
Zdravím poraďáci :)
Od minulého týždňa ma trápi bolesť dasien, no až dnes som to bližšie preskúmal a s hrôzou som zistil že na ďasnách mám "niečo" biele. V prílohe pripájam foto ako to vyzerá. V minulosti som už mal afty, ale toto nevyzerá tak. Prosím poraďte mi ako sa toho zbaviť, lebo neskutočne to bolí a najhoršie je že neviem z čoho to mám. (Tie moje hociaké zuby si prosím nevšímajte :) )
Ďakujem
zdenka131
24.07.10,12:29
Z obrázku sa to nedá presne rozlíšiť. Mohlo by sa jednať o hnisajúci zubný vačok ,ktorý je je signálom zápalu, z neho sa môže infekt šíriť do celého organizmu. Najčastejšie vzniká pri mŕtvom zube alebo pri nesprávne prevedenom stomatologickom ošetrení.

Odporúčam navštíviť zubného lekára.
zdenka131
24.07.10,12:39
Na ďasná je veľmi dobrá CURASEPT ústna voda ,

má antibakteriálny účinok, zabraňuje vzniku zubného povlaku a zubného kazu, podporuje mineralizáciu zubov.

Veľmi dobrý prípravok , ktorý pomáha pri zápaloch ďasien , pri afte,... a má bolesť tlmiace účinky je Tantum verde. Po podaní prípravku priamo na zapálené tkanivo sa dostaví účinok za krátky čas a problémy ustúpia.
kaivorus
24.07.10,13:34
myslím si , že je to spôsobené neumytím potravín. príčina je v žaludku, dvanásťtorníku a tenkom čreve..../toxoplazma, alebo prvé prejavy ureuplazmy,.../
sú to premnožené mikroorganizmy - z myší, potkanov,,.. - neumyté ovocie alebo zelenina.
danushka
24.07.10,13:50
myslím si , že je to spôsobené neumytím potravín. príčina je v žaludku, dvanásťtorníku a tenkom čreve..../toxoplazma, alebo prvé prejavy ureuplazmy,.../
sú to premnožené mikroorganizmy - z myší, potkanov,,.. - neumyté ovocie alebo zelenina.

Kaivorus, dala by som krk na to, že predávaš nejaké alternatívne doplnky výživy, keď som trošku mrk, mrku do Tvojich príspevkov;), ale preboha Ťa prosím, nestraš zadávateľa so svojimi domienkami...

Zadávateľovi poradím, aby si cez víkend preplachoval pusu repíkovým čajíkom a v pondelok zabehol k lekárovi.
Vyzerá to ako poriadna afta, alebo niečo od zúbkov, môže to byť aj oslabená imunita, ak je tento stav dlhodobejšieho charakteru, signalizuje to, že niečo v tele nie je v poriadku.

Doporučujem doplniť vitamíny, obyčajný B-komplex už robí zázraky.
Pokiaľ tento problém dlho pretrváva, v prvom rade dať zuby do poriadku a možno lekár predpíše ATB, alebo virostatiká, niečo na dezinfekciu ústnej dutiny.
lujza.j
24.07.10,14:02
ak budeš mať zápal vyliečený z vlastných skúseností, by som ti doporučila, je to len na tebe používať :) vyskúšať zubnú pastu Elmex a kefku Curaprox, ja som dlhé roky trpela krvácajúcimi ďasnami, boli v takom stave, že keď som zakusla do banánu tak bol krvavý- ja viem fuj:--- ale momentálne mám ďasná zdravé dokonca môžem používať medzizubné kefičky / bez toho aby by mi ďasná krvácali/ a mám minimum kazov:) neberte to tak že robím niečomu reklamu;)
DominikaDominika
24.07.10,15:32
Murphyho zákon: Zuby začínajú bolieť stále na začiatku víkendu :rolleyes:
Ja používam na zapálené ďasná na radu mojej zub. lekárky roztok CORSODYL - na vyplachovanie. Predáva sa v koncentrácii O,1 a 0,2 %. Kúp si ten silnejší.
Skús, mne to veľmi pomáha. ;) Želám skoré uzdravenie.
P.S.: To ďasno v oblasti bielych fliačikov vyzerá na Tvojej fotke fakt na zápal - červená farba - porovnaj si to s farbou ďasien na iných miestach...
Rozalka
24.07.10,18:51
Dobrý je aj herbadent, keď už nič iné nemáš, tak aj slivovica alebo listerin, preplachovať, ale varujem ťa, možno sa aj dočúraš.
danushka
24.07.10,18:53
...určite sa dočúra :D
...prepáč zadávateľ, my sme ti tu takto po večeroch radkyne do pošťatia ;)
Rozalka
24.07.10,19:03
:D
ubka
24.07.10,19:06
Zdravím poraďáci :)
Od minulého týždňa ma trápi bolesť dasien, no až dnes som to bližšie preskúmal a s hrôzou som zistil že na ďasnách mám "niečo" biele. V prílohe pripájam foto ako to vyzerá. V minulosti som už mal afty, ale toto nevyzerá tak. Prosím poraďte mi ako sa toho zbaviť, lebo neskutočne to bolí a najhoršie je že neviem z čoho to mám. (Tie moje hociaké zuby si prosím nevšímajte :) )
Ďakujem

Ide o aftu, je to infekčné zápalové ochorenie, žiaľ veľmi nepríjemné, ktoré trvá s liečbou týždeň a bez liečby 7 dní. Tak ako uvádzaš, afty sa opakujú a nie je známy ich pôvod. Na zmiernenie bolesti možno použiť propolisovú tinktúru, štípe.Afty majú rôzny tvar aj rozmer.
Kým afta zmizne nemali by sa jesť oriešky ani žiadne dráždivé a ostré jedlá, ktoré poškodenú sliznicu dráždia.
je vhodné doplniť vit. B.
Rozalka
24.07.10,19:21
Kým afta zmizne nemali by sa jesť oriešky ani žiadne dráždivé a ostré jedlá, ktoré poškodenú sliznicu dráždia. je vhodné doplniť vit. B.

Nemali by sa jesť ........ veď vtedy človeku ani rozprávať sa nežiada, nie jesť, bŕŕŕ, nielen oriešky, ale čokoľvek iné, ako tekuté. Poznám to, je to nepríjemné.
Raz som toho mala plné ústa, v lekárni mi odporučili (ajaj,skleróza) nejakú modrofialovú šťavičku, čo sa aj malým bábätkám a dojčiacim mamičkám na prsníky. Obávam sa, že ako každú dobrú vec, dávno prestali vyrábať.
danushka
24.07.10,19:25
zdenka131
24.07.10,19:28
Nemali by sa jesť ........ veď vtedy človeku ani rozprávať sa nežiada, nie jesť, bŕŕŕ, nielen oriešky, ale čokoľvek iné, ako tekuté. Poznám to, je to nepríjemné.
Raz som toho mala plné ústa, v lekárni mi odporučili (ajaj,skleróza) nejakú modrofialovú šťavičku, čo sa aj malým bábätkám a dojčiacim mamičkám na prsníky. Obávam sa, že ako každú dobrú vec, dávno prestali vyrábať.

Vodičku je stále dostať kúpiť, volá sa Gentiánová violet/ genciánová violet/.
adi11
24.07.10,19:40
Zdravím poraďáci :)
Od minulého týždňa ma trápi bolesť dasien, no až dnes som to bližšie preskúmal a s hrôzou som zistil že na ďasnách mám "niečo" biele. V prílohe pripájam foto ako to vyzerá. V minulosti som už mal afty, ale toto nevyzerá tak. Prosím poraďte mi ako sa toho zbaviť, lebo neskutočne to bolí a najhoršie je že neviem z čoho to mám. (Tie moje hociaké zuby si prosím nevšímajte :) )
Ďakujem
Ked to strasne boli, tak je to nahnisane a zapalene. Treba s tym zajst stomatologovi. Mala som to iste asi pred mesiacom. Doma som si davala nato vselijake vodicky, palenku a nic nepomahalo. Este viac sa mi to rozsirilo. Zubarka ma vyhresila, ze mihla som dostat zapal okostnice.
Prerezala to, vycistila a nasadila antibiotika.
hermarian
24.07.10,21:50
No myslel som si že to nie je afta keď je to také podlhovasté a biele (afty zvyknú byť žlté a tvaru kruhu). Ak by sa mi to nepodarilo vyliečiť do stredy (lebo len vtedy sa dostanem k zubárke) tak určite tam pôjdem nech mi povie čo to je.
A ešte jedna otázka: Môžem to mať z toho že mama si raz náhodou umyla mojou kefkou zuby? Bolo tak tak asi pred 3 týždnami...
kukučka
24.07.10,22:23
pleseň, kvasinky, kandidóza? zmeniť stravovanie, obmedziť cukor
ubka
24.07.10,22:56
No myslel som si že to nie je afta keď je to také podlhovasté a biele (afty zvyknú byť žlté a tvaru kruhu). Ak by sa mi to nepodarilo vyliečiť do stredy (lebo len vtedy sa dostanem k zubárke) tak určite tam pôjdem nech mi povie čo to je.
A ešte jedna otázka: Môžem to mať z toho že mama si raz náhodou umyla mojou kefkou zuby? Bolo tak tak asi pred 3 týždnami...
Určite to nie je z toho, že si mama čistila Tvojou kefkou zuby. Predpokladá sa, že je to vírusová etiológia, ale tiež súvis s tráviacimi poruchami /gastritída-zápal žalúdka, vredové ochorenie alebo zápal pankreasu/
Afta môže byť okrúhla, ale aj oválna, vždy má ohraničený okraj. Treba doplniť vitamíny a ak sa afty často opakujú, stomatológ nasadí virostatiká, alebo širokospektrálne antibiotiká, poprípade imunomodulanciá /levamizol/ to sú však už závažné stavy. Predpokladám, že sa nejedná o Tvoj prípad:)
Treba dodržiavať hygienu dutiny ústnej, môžeš vyplachovať antiseptickým roztokom.Ostatné som uviedla v predošlom mojom príspevku. Upokoj sa, nervozita neprispieva...
Melnick
24.07.10,23:03
No myslel som si že to nie je afta keď je to také podlhovasté a biele (afty zvyknú byť žlté a tvaru kruhu). Ak by sa mi to nepodarilo vyliečiť do stredy (lebo len vtedy sa dostanem k zubárke) tak určite tam pôjdem nech mi povie čo to je.
A ešte jedna otázka: Môžem to mať z toho že mama si raz náhodou umyla mojou kefkou zuby? Bolo tak tak asi pred 3 týždnami...
A to si kľudne tú kefku používal ďalej? Pre pánajána :eek:. Zaveďte si doma farebné kefky a zámena nemôže nastať. :)

Skús genciánovú violeť - určite Ti pomôže, ale pozor - budeš mať fialové ústa a všetko čo ňou potrieš . Kúpiš ju v lekárni.
Melnick
24.07.10,23:20
Nemali by sa jesť ........ veď vtedy človeku ani rozprávať sa nežiada, nie jesť, bŕŕŕ, nielen oriešky, ale čokoľvek iné, ako tekuté. Poznám to, je to nepríjemné.
Raz som toho mala plné ústa, v lekárni mi odporučili (ajaj,skleróza) nejakú modrofialovú šťavičku, čo sa aj malým bábätkám a dojčiacim mamičkám na prsníky. Obávam sa, že ako každú dobrú vec, dávno prestali vyrábať.

Rozalka, neprestali vyrábať. Stále ju majú.

PS: Moja dcéra, keď mala rok a pol bola v nemocnici. Zrejme nie moc dobrá hygiena / pitie z kojeneckej fľaše /spôsobila, že mala plnú pusu týchto hnisavých ložísk. Napriek denným návštevám mi ju odmietali ukázať, vždy s nejakou výhovorkou. Bolo mi to divné a bála som sa , prečo tak postupujú. Na ďalší deň už išiel so mnou manžel a ten zaúradoval, že dieťa chceme okamžite vidieť. Keď som ju uvidela skoro som skolabovala. Ústa také opuchnuté a boľavé, že ich nemohla zatvoriť a sliny už ani neprehĺtala iba jej tiekli z úst.O celkovom výzore ani nehovorím. Napriek inej diagnóze, s ktorou vlastne do nemocnice išla, sme ju na vlastnú zodpovednosť z nemocnice zobrali a dieťa bolo za 3 dni fit. Pomohla jej vtedy práve gencianová violeť.
zdenka131
25.07.10,05:45