lofr
24.07.10,15:45
Zdravim poradaci.

Vyskytol sa nam zlodej v praci, a mame podozrenie, ze ide o interneho zamestnanca. Je dost sikovny, nikdo ani netusi, kto by to mohol byt. Neviem, ci je tak hlupy, ale kradnutie opakuje. Peniaze miznu priamo z pokladne, vzdy tak 50-100 euro, cize okruh podozrivych ludi nieje zase tak velky, no pred obvinenim potrebujeme dokaz.
Kedze staci monitorovat len pokladnu a okolie, napadlo ma nainstalovat do miestnosti s pokladnou kameru. Sef to odsuhlasil, no len ak to bude dostatocne lacne riesenie. Vedel by mi niekto poradit, ako to urobit co najlacnejsie? On si myslel, ze do toho bude treba zatahovat bezpecnostnu sluzbu, ale mne je jasne, ze netreba, ze sa to da zostrojit aj na vlastnu past (videl som policajne videa, ako rodinka obvinila pestunku, ktora kradla, a nainstalovali jednoduchu web kameru a nechali pusteny notebook v sufliku).
Mini spionazne kamery som videl za okolo 100E, no nemaju vlastnu pamat, iba vysielaju signal, takze by trebalo este nahravacie zariadenie, popr. niekde v okoli skryt notebook... no tam by trebalo este dokupit USB konverter z Video signalu na digitalny. Uplne idealne by vsak bola kamera s vlastnou flash pamatou, stacila by kapacita na 8 hodin. Obavam sa vsak, ze toto riesenie bude asi podstatne drahsie. Vedel by mi niekto poradit?
TomasHC
26.07.10,05:22
Popozeraj si ponuku na http://www.spyshop.sk
Laco.SK
26.07.10,05:29
Ahoj ...

Mini kameru by som nekupoval ... je to dost drahe a obraz ziadny ...

Porzi stranku http://www.hdsas.sk ... Vo výpredaji tam nájdeš kameru za 90€, model SKK-3312FLAN. Mám túto kameru napojenú na router cez LAN kábel, takže monitorovanie prebieha online a navyše tam vieš založiť SD kartu a nahrávať obraz priamo na ňu...

Jediné, v čom je táto kamera nevýhodná, je to, že nemá Infra prisvietenie, takže v noci nevidí nič ... ale to predpokladám že nepotrebuješ ...
Chobot
26.07.10,08:23
Zdravim poradaci.

Vyskytol sa nam zlodej v praci, a mame podozrenie, ze ide o interneho zamestnanca. Je dost sikovny, nikdo ani netusi, kto by to mohol byt. Neviem, ci je tak hlupy, ale kradnutie opakuje. Peniaze miznu priamo z pokladne, vzdy tak 50-100 euro, cize okruh podozrivych ludi nieje zase tak velky, no pred obvinenim potrebujeme dokaz.
Kedze staci monitorovat len pokladnu a okolie, napadlo ma nainstalovat do miestnosti s pokladnou kameru. Sef to odsuhlasil, no len ak to bude dostatocne lacne riesenie. Vedel by mi niekto poradit, ako to urobit co najlacnejsie? On si myslel, ze do toho bude treba zatahovat bezpecnostnu sluzbu, ale mne je jasne, ze netreba, ze sa to da zostrojit aj na vlastnu past (videl som policajne videa, ako rodinka obvinila pestunku, ktora kradla, a nainstalovali jednoduchu web kameru a nechali pusteny notebook v sufliku).
Mini spionazne kamery som videl za okolo 100E, no nemaju vlastnu pamat, iba vysielaju signal, takze by trebalo este nahravacie zariadenie, popr. niekde v okoli skryt notebook... no tam by trebalo este dokupit USB konverter z Video signalu na digitalny. Uplne idealne by vsak bola kamera s vlastnou flash pamatou, stacila by kapacita na 8 hodin. Obavam sa vsak, ze toto riesenie bude asi podstatne drahsie. Vedel by mi niekto poradit?


Pozri si TV noviny JOJ zo dňa 22.7.2010, príspevok od 6:45 min.

http://televizia.joj.sk/tv-archiv/noviny/22-07-2010.html
rickman
26.07.10,11:43
Ja by som zacal opisom cisel bankoviek. Bude to najlacnejsie riesenie.
lofr
28.07.10,19:47
Pozri si TV noviny JOJ zo dňa 22.7.2010, príspevok od 6:45 min.

http://televizia.joj.sk/tv-archiv/noviny/22-07-2010.html

Ako diky, ale ta reportaz mi len ukazala, ze napad, ktory som dostal, je dobry.
To viem aj bez tej reportaze, pretoze je to jednoduche a efektivne riesenie. Problem mam s technickymi zalezitostami okolo toho.

Pozeral som spyshop.sk, diky moc za tip, ale neviem, ci ten obchod este funguje. Kontaktoval som ich cez e-mail, ale vobec sa neozyvaju. Stale neviem, ake riesenie je najlacnejsie, ci kamera s vlastnou pamatou, alebo kamera co vysiela analogovy signal. To by trebalo este nejaky notebook, co by to nahraval a samozrejme nejaky USB-konverter, co by ten signal zachytaval a premienal na digitalny pre pocitac.
Richard
28.07.10,20:32
Nesla by nejaka wifi alebo wireless webkamera? Alebo obycajna s dlhym usb kablom...

Ak áno notebook moze byt schovaný, alebo v druhej miestnosti.
Stací zapnút windows movie maker (to ma kazdy windows) a nahravat na disk. Netreba ani extra datovu velkost, takze disk by mal postacovat.

Toto by mohlo byt lacne riesenie...
lofr
29.07.10,17:04
Nesla by nejaka wifi alebo wireless webkamera? Alebo obycajna s dlhym usb kablom...

Ak áno notebook moze byt schovaný, alebo v druhej miestnosti.
Stací zapnút windows movie maker (to ma kazdy windows) a nahravat na disk. Netreba ani extra datovu velkost, takze disk by mal postacovat.

Toto by mohlo byt lacne riesenie...

Diky, ale webky su obycajne dost velke. Priorita je umiestnenie kamery tak, aby bolo vsetko vidiet, a niesom si isty, ci sa tak podari umiestnit webku. Ale inak ten napad s wifi a notebookom je dobry. Teoreticky by webka isla schovat do nejakej krabice, co by sa tam akoze povalovala, ale lepsie bude umiestnit kameru hore, aby bolo jednoznacne vidiet aj ruky, ktore by boli pri pohlade z boku mozno zakryte telom, a ako dokaz by sa to nedalo pouzit (dotycny by sa mohol vyhovorit, ze tam len stal, a pozeral si smsky v mobile, alebo nieco take...).
pistik71
30.07.10,13:50
Podla zakona musi byt zamestnanec oboznameny s tym, ze ho snima kamera. Aspon myslim. Takze si to pre istotu over.
lofr
30.07.10,21:12
Podla zakona musi byt zamestnanec oboznameny s tym, ze ho snima kamera. Aspon myslim. Takze si to pre istotu over.
Diky za upozornenie. Korektne by asi trebalo nahlasit kradez na policii, a az potom tam tu kameru umiestnit. Keby sme dali zamestnancovi vypoved, a riesil by to, musel by sa odvolat na policiu. Kedze by vsak bola nahlasena kradez, a policii by sme poskytli danu nahravku, podpilil by si konar sam pod sebou, pretoze by dopadol este horsie. Nemohol by sa ani odvolat na to, ze si zamestnavatel vymysla, a peniaze mu prikazal z pokladne zobrat, pretoze by bola nahlasena kradez, a takisto by policia bola oboznamena s tym, ze z pokladne nema pravo peniaze brat, co by potvrdili aj vsetci zamestnanci. Ale to by uz musel byt velmi trufaly clovek, co by zasiel az takto daleko, ked by mu svedomie jednoznacne hovorilo, ze on je ten, co podvadzal.
dalid
04.08.10,11:42
mozno ti pomoze toto: http://www.zive.sk/ako-spravit-z-webkamery-strazneho-psa/sc-3-a-289356/default.aspx

Predpokladam, ze v pokladni je aj tak nejake PC, potom uz iba vhodne umiestnit web kameru...
hergert
08.02.14,06:58
Pozri sa sem: http://www.spyobchod.sk/spionazne-minikamery/. Pre tvoj účel asi ideálne budík s kamerou, detekciou pohybu a nahrávanie na micro SD kartu. Celková cena vrátane pamäťovej karty cca 70 eur.