emko192
25.07.10,10:04
Ahojte poraďáci.
Mám neukončenú základnú školu z mojej vlastnej hlúposti a nezodpovednosti. Neskoro som si uvedomil svoje chyby a dopadlo to tak ako som už spomenul, neukončenou ZŠ. Minulý školský rok som sa pokúsil o externé štúdium na ZŠ, ale bohužiaľ neúspešne.
Moja súčasná situácia je nasledovná: Mám ukončený 7. ročník ZŠ, momentálne brigádujem, ale neviem si predstaviť život bez vzdelania a preto som si povedal, že sa pokúsim ho dosiahnuť, aspoň stredoškolské. A preto vás prosím o radu aký mám urobiť prvý krok?
Chcel by som ísť rovno na strednú, ak by to nepripadalo do úvahy, dorobiť si základku v nejakom kratšom časovom intervale než 2 roky.
Alebo či by sa nedalo nejako nastúpiť na dvojročné štúdium na strednej škole a po roku prestúpiť na trojročné.
Veľmi pekne ďakujem za odpovede.
veronikasad
25.07.10,08:13
Základné vzdelanie si môžeš ukončiť priamo na niektorých stredných školách.

Zadaj do google "ukončenie základného vzdelania na strednej škole"
emko192
25.07.10,08:31
No hľadal som to cez google. Ale že by o tom bolo niečo napísane som nenašiel ...
zdenka131
25.07.10,08:40
Záleží od toho, aký druh SŠ si chceš urobiť. Nie na každej SŠ sa dá dokončiť základné vzdelanie.

Najlepšie informácie Ti podajú na zvolenej škole.

Niečo nájdeš aj tu:
http://www.google.sk/search?hl=sk&client=firefox-a&hs=3Iy&rls=org.mozilla%3Ask%3Aofficial&channel=s&q=dokon%C4%8Denie+z%C3%A1kladn%C3%A9ho+vzdelania+n a+strednej+%C5%A1kole%22&btnG=H%C4%BEada%C5%A5&aq=f&aqi=&aql=&oq=&gs_rfai=
veronikasad
25.07.10,08:50
No hľadal som to cez google. Ale že by o tom bolo niečo napísane som nenašiel ...
aký odbor a v ktorom kraji chceš študovať? Pomôžeme niečo pohladať ...
emko192
25.07.10,08:58
Hm barman, čašník, alebo kaderník ...
veronikasad
25.07.10,09:03
Hm barman, čašník, alebo kaderník ...
a miesto alebo kraj ?
emko192
25.07.10,09:07
Nooo kraj by mohol byť TN alebo BA, nevadí mi ak by som dochádzal... jednoducho chcem študovať na strednej škole.
arizona
25.07.10,09:10
Ešte napíš koľko máš rokov
emko192
25.07.10,09:14
Mám 17 rokov... hm chcel by som ešte dodať že by mi vôbec nevadilo keby tá škola bola aj niekde v okolí Prahy, mamina sa tam sťahuje, a je len na mne či sa rozhodnem ísť s ňou. No každopádne by som išiel tam kde by ma prijali na strednú školu, len podotýkam že v pohode by to mohlo byť aj v Prahe :) ďakujem zatiaľ veľmi moc
danushka
25.07.10,09:29
Emko, ak píšeš sám príspevky, tak Ťa pochválim, pretože s gramatikou nemáš problém a určite tú strednú spravíš, držím Ti palčeky !
Máš len sladkých 17-násť a celý život pred sebou, keď budeš ciľavedomý a húževnatý, aj vysokú si spravíš.

Syn našich rodinných priateľov mal veľmi búrlivé obdobie v Tvojom veku a neskončil strednú. Je síce trošku iný prípad ako Ty, ale tiež sa zobudil a pochopil, že vzdelanie mu otvára množstvo iných dverí.
Dnes má 27 a budúci rok bude maturovať a potom by chcel pokračovať.
emko192
26.07.10,13:55
Ľudia to mi fakt nikto nevie poradiť ? :(
veronikasad
26.07.10,14:11
Ľudia to mi fakt nikto nevie poradiť ? :(
nenašla som na žiadnej škole odbor, o ktorý máš záujem. Si evidovaný na úrade práce ? ÚP poskytuje príspevok na vzdelávanie, skús sa spýtať tam ...
emko192
26.07.10,23:48
Ale veď ja nechcem príspevok na vzdelanie... nechcú ma prijať na strednú školu bez ukončenia ZŠ.
Mimochodom s ÚP nerátam, sú tam veľmi neochotný ľudia, dokonca keď som tam bol a hľadal som pomoc, tak tam zaznelo aj niečo také ako " Ty? a stredná škola? " namiesto toho aby ocenili snahu som im prišiel zrejme k smiechu! :( :( som z toho všetkého už skutočne zúfalý, neviem čo budem robiť, poznám toľko ľudí ktorý študujú a nechce sa im, majú zlý prospech, sú na škole len kvôli výučnému listu, a ja čo chcem študovať hlavne kvôli tomu aby som mal vedomosti tak nemôžem :(
Na koho sa mám obrátiť ? Skutočne neviem ako túto veľkú chybu napraviť :(
emko192
26.07.10,23:51
Emko, ak píšeš sám príspevky, tak Ťa pochválim, pretože s gramatikou nemáš problém a určite tú strednú spravíš, držím Ti palčeky !
Máš len sladkých 17-násť a celý život pred sebou, keď budeš ciľavedomý a húževnatý, aj vysokú si spravíš.

Syn našich rodinných priateľov mal veľmi búrlivé obdobie v Tvojom veku a neskončil strednú. Je síce trošku iný prípad ako Ty, ale tiež sa zobudil a pochopil, že vzdelanie mu otvára množstvo iných dverí.
Dnes má 27 a budúci rok bude maturovať a potom by chcel pokračovať.

Ďakujem veľmi pekne za ocenenie a povzbudenie, ale môj problém je asi komplikovanejší a zrejme ho nevyriešim len tak ľahko :(
zdenka131
27.07.10,04:37
Ďakujem veľmi pekne za ocenenie a povzbudenie, ale môj problém je asi komplikovanejší a zrejme ho nevyriešim len tak ľahko :(

Pre zvolené odbory som tiež prostredníctvom internetu nič nenašla. Niektoré ZŠ robia ročný kurz na získanie základného vzdelania ,skús sa pozrieť aj týmto smerom, alebo sa spýtaj o možnostiach na úrade práce v mieste svojho bydliska.
ewita888
27.07.10,04:47
Ja by som skúsila BA alebo TN odbor školstva, kontakt máš na nete.. skús listom opísať svoj problém.. určite poradia..
veronikasad
27.07.10,04:53
Ja by som skúsila BA alebo TN odbor školstva, kontakt máš na nete.. skús listom opísať svoj problém.. určite poradia..
Súhlasím, list adresovať Bratislavskému alebo Trenčianskemu samosprávnemu kraju. Adresu si vygoogli.

Aj keď nechceš isť na úrad práce, práve ten robí kurzy na doplnenie základného vzdelania. Keď nepochodíš u radovej pracovníčky, zaklop na dvere vedúceho (ej), príp. nejakého poradcu.
emko192
27.07.10,08:26
Nooo našiel som to na internete, je tam aj kontaktné číslo :) nebude lepšie zavolať? Dokonca prísť osobne po dohodnutí si stretnutia ?
Bast
27.07.10,11:34
Súhlasím, list adresovať Bratislavskému alebo Trenčianskemu samosprávnemu kraju. Adresu si vygoogli.

Aj keď nechceš isť na úrad práce, práve ten robí kurzy na doplnenie základného vzdelania. Keď nepochodíš u radovej pracovníčky, zaklop na dvere vedúceho (ej), príp. nejakého poradcu.

Podľa mojich vedomostí úrady práce to nerobia. Zaujíma ma to preto, lebo susedovie chlapec má podobný problém a na úrade práce mu oznámili, že na dokončenie základného vzdelania musí osloviť ZŠ (najlepšie tú do ktorej chodil).

PS: podľa mňa je rozdiel medzi doplnením si základného vzdelania (napr. nejakým kurzom) a dokončením úplného základného vzdelania;
preklep
20.06.13,09:01
Chcel by som sa spýtať, kde si sa pokúsil o externé štúdium ukončenia ZŠ?? Som v podobnej situácii ako ty
Adrian96
10.08.14,19:07
Zdravim ja som sa chcel opitat ci neviete kolko stoji si dorovit zakladnu skolko 3rocniky 7,8,9
mareko
11.08.14,06:19
Zájdi si do najbližšej ZŠ, zisti telefónne číslo na p. riaditeľku (ľa) a skús jej (mu) zavolať. Požiadaj ju (aj napriek prázdninám)o krátky rozhovor a ona (alebo on) ti istotne poradí ako máš postupovať. Myslím, že je to najrýchlejšia cesta k informácii. Ja si myslím (neviem to s určitosťou), že by ti malo stačiť dorobiť iba skúšky, samozrejme učivo musíš ovládať. Je iba na tebe posúdiť, či si sa niečo naučil alebo budeš musieť absolvovať aj výuku.