aidalen
25.07.10,14:15
Dobry den, mam v plane kupi´t zabehnuty casopis. Nemate niekto kupnu zmluvu tohto druhu? Dakujem.
Johanka
25.07.10,13:33
Kupuješ vydavateľské práva ?
profesional
25.07.10,15:39
Vyspecifikuj prosim co vlastne presne chces kupit. Kupujes vyfdavatelstvo casopisu ako firmu? Alebo iba nazov casopisu resp. znacku..?.. ochrannu znamku..?
Musis napisat viac.
aidalen
25.07.10,16:28
Casopis vydava ista spolocnost, ma ho zaregistrovany v MK SR.
Ja kupujem casopis ako taky - nazov ostava, ostatne vsetko sa meni. Nazov nie je chraneny ochrannou znamkou. Dakujem vam.
marjankaj
25.07.10,16:32
Casopis vydava ista spolocnost, ma ho zaregistrovany v MK SR.
Ja kupujem casopis ako taky - nazov ostava, ostatne vsetko sa meni. Nazov nie je chraneny ochrannou znamkou. Dakujem vam.

Z tohto som vyrozumel, že sa nejedná o kúpu časopisu v stánku.:---
profesional
26.07.10,06:00
Kupujes aj tu spolocnost co ho vydava?
Ak nie, tak je tu taka otazka, ci kupujes od tej spolocnosti zamestnancov, tj. novinarov, grafikov atd.. Tiez je otazne ci o samotnom casopise uctuje vydavatelstvo ako o istej majetkovej hodnote alebo nie. Co tak poskytnut viac informacii?
aidalen
26.07.10,08:19
Nie, nekupujem zamestnancov ani iny staff, a ani to nema ako majetkovu hodnotu.
Ten kto ho vydava, ho zaregistroval pred par rokmi na MK SR a vydaval skoro 3 roky, avsak teraz nema na to peniaze a tak to predava za symbolicke 1€ a ja mam zaujem pokracovat vo vydavani, nakolko si uz zvykli ti, co ho dostavaju na ten casopis.

Chcu mat len predkupne pravo s rovnakou cenou, ako ho kupujem ja a to v pripade, ze by som ho chcel prestat vydavat, alebo ho chcel predat.
profesional
26.07.10,13:17
Myslim, ze registraciu casopisu na MK SR je mozne povazovat za majetkovu hodnotu ocenitelnu v peniazoch. V pripade ak toto bolo hlavnym predmetom podnikania povodneho vydavatelstva, toto musi byt predavane na zaklade zmluvy o predaji podniku / zmluve o predaji casti podniku. Nalezitosti zmluvy najdes v Obchodnom zakonniku. Je tam na to osobitne ustanovenie.