braxator
25.07.10,15:41
Potreboval by som poradit.Po komplexnej rekonstrukcii bytu by som chcel dat do izieb laminatovu alebo drevenu podlahu.Doteraz sme mali vzdy celoplosne koberce,tazko sa mi od nich bude odvykat,lebo boli teple a tlmili zvuk v miestnosti.Suseda,ktora byva nado mnou,nema koberec,a tak stale pocujem,ako jej vrzgaju parkety,ako sucha stolickami a pod.Obavam sa,ze ked miesto kobercov dam aj ja laminatovu podlahu,tak to vyrazne ovplyvni hlucnost v celom byte,a tiez,ze si nezvyknem na pocit chladu,ktory vraj laminatove podlahy vytvaraju.
Da sa to nejako ovplyvnit napr.tym,ze sa pod laminatovu podlahu dava este nejaky zvuko a tepelno izolacny material?Alebo mam radsej zostat pri kobercoch?
Zeck
25.07.10,13:59
Ty mas koberce priamo na betone?
My mame vsade laminat a doplneny v strede miestnosti a pred sedackami malymi kobercami.
Inak sme spokojni, ale pod laminat netreba davat obycajnu penu 2-3mm ale taku trosku hrubsiu izolaciu, neviem presne ako sa to vola ale su to platne asi 1x0,5 m a to je super. Ta lacna pena 3mm co sa predava v kotucoch po roku sa vyslape tak, ze zacne vsetko vrzgat - jednoducho je to lacne ale o nicom.
Zeck
25.07.10,14:12
vola sa to Izo-floor plus 3mm alebo 6mm
zalobaba
25.07.10,14:26
Potreboval by som poradit.Po komplexnej rekonstrukcii bytu by som chcel dat do izieb laminatovu alebo drevenu podlahu.Doteraz sme mali vzdy celoplosne koberce,tazko sa mi od nich bude odvykat,lebo boli teple a tlmili zvuk v miestnosti.Suseda,ktora byva nado mnou,nema koberec,a tak stale pocujem,ako jej vrzgaju parkety,ako sucha stolickami a pod.Obavam sa,ze ked miesto kobercov dam aj ja laminatovu podlahu,tak to vyrazne ovplyvni hlucnost v celom byte,a tiez,ze si nezvyknem na pocit chladu,ktory vraj laminatove podlahy vytvaraju.
Da sa to nejako ovplyvnit napr.tym,ze sa pod laminatovu podlahu dava este nejaky zvuko a tepelno izolacny material?Alebo mam radsej zostat pri kobercoch?

....ak ti vadí chlad a kročajová hlučnosť laminátovej podlahy (predsa len - je to plast), investuj radšej viac a polož kvalitnú drevenú podlahu.
durisovad
25.07.10,18:54
Dcera ma laminatovu podlahu v celom byte a mna u nich bolia nohy, je to tvrde. My mame drevene parkety a vsade koberce, som zvyknuta na maksie doslapovanie. Je pravda, ze laminatove podlahy su pohodlnejsie na udrzbu, ale ja by som nemenila. Moze to byt aj zvyk, nikoho od laminatu neodradzam, len hovorim svoj nazor.
iv@n
25.07.10,19:32
od "najchladnejšieho" po najteplejšie pôsobiace povrchy to máš : dlažba, plávačka, lino, drevo, korok, koberec.
ak ste zvyknutý behať doma na boso alebo sa hrať na podlahe s detmi, tak zažiješ tepelný šok, plávačka a aj drevo je pocitovo o dosť chladnejšie ako koberec, vyskúšajte si to niekde u známych.
a s tou hlučnosťou, najviac budú trpieť susedia pod vami a nie vy. počúvať psa cupotajúceho po dlažbe/plávačke v noci je na zabitie.
ruzenka57
26.07.10,16:06
my byvame na prizemi v nezateplenej bytovke,na chodbe v kupelni a v kuchyni mame bledu dlazbu a v styroch izbach mame plavajucu podlahu,pod ktoru sme davali polistyren myslim ze sa to vola Izo Floor alebo tak nejak.podlaha je pevna ,nevrzga a dobre to izoluje .museli sme sice spilovat vsetky dvere /automaticky sa zvysila podlaha,ale nelutujeme.Predtym sme mali vsade koberce a aj tak sme museli sediet zababuleni v deke a chodit stale v papuciach a teraz beham bosa a vobec to nechladi.Je toaj ovela krajsie,az na to ze pred tym som vysavala kazdy druhy den a podlahu teraz vytieram skoro kazdy den ,ale som spokojna. Dcera ma tiez plavajucu podlahu ale ma ju kladenu na parketach a pod nou ma len tu tenku penu a to u nej chodim ako po vode ,normalne sa to podomnou kyva.Ked davat podlahu tak aspon ten 6mm polistyren pod nu.Toje moj nazor aj moja skusenost.
Whini
28.07.10,21:00
Tiež som viac za drevenú. Mám skúsenosť aj s laminátovou aj s drevenou. Teda doma máme všade drevené a u známeho čo má laminát mi vždy mrzli nohy. Na drevenej nie. Ostatne je to hygienickejšie a ľahšie sa to udržuje v čistote. A čo sa týka hlučnosti tak si kľudne môžeš dať na niektoré časti bytu malé koberce, ktoré ti to tam možno aj viac zútulnia. Inak ja radím drevenú podlahu.

PS: Pri správnej pokládke drevenej podlahy ťi vŕzgať nebude a laminát myslím, že nevŕzga vôbec.
ateliero
31.07.10,08:11
Dobry den.

Ak ste naučená na koberce tak nie je dôvod od nich odchádzať.
Je pravda ze sú makke čo má mnoho pozitív čo ste tu už vymenovala.
Hlavne Vás dom je miesto odpočinku a relaxácie nabitia opätovné energie a tak chodenie po mäkkým je veľa Dôležité.
Je to dobre pre chrbticu, kĺby, krvný obeh.

Myslím že ste neuviedla dôvod prečo chcete meniť koberce za tvrdú chladnú podlahu.

ted se prodavaji koberce ktoré majú špeciálne ochrany proti škvrnám a alebo pohodlné vlnenej Koberce.

Ako ste už hovorila nie sú hlučné a hlavne sou mäkke.
sar
03.08.10,19:00
Ahoj, my mame skusenost s kobercami, s laminatom, drevom aj s korkom. Jednoznacne u nas vyhral korok. Davali sme korkovu plavacku /co si manzel pochvaloval pri pokladke/. Tato podlaha je lahko udrzatelna, tepla, maksia nez ostatne podlahy /setri klby aj chrbticu/, nehlucna a teraz uz aj dizajn je na uplne inej urovni, nez kedysi byval. V casti domu, kde mame drevennu podlahu sme zvolili aspon korkovu izolaciu /korkovu rolku 2mm hrubu/, tato izolacia sa po case nescvrkne, parkety su teplejsie a tiez daleko viac tato izolacia tlmi hluk. Mozem len doporucit.
charonme
04.08.10,05:01
drevo a laminat je podla mna poriadny rozdiel, neviem preco to ludia davaju ako keby do jednej kategorie. Asi ich to naucili obchodnici ktori sa snazia laminat predavat ako drevo.
michaspi
06.08.10,14:15
my mame aj laminat aj drevo, drevo je jednoznacne teplejsie, ale po case zacalo vrzgat, kdezto laminat nevrzga, ale zas horsie tlmi zvuky a je chladny...