Iulius
25.07.10,16:29
Ahoj poradaci
Viete mi povedat kolko je minimalna mzda po zdaneni co by som mal dostat na vyplatnej paske ked som zaradeny v tretom stupni narocnosti?a aka je minimalna hodnota stravneho co by mi mal zamestnavatel preplacat, lebo mam dojem ze ma moj zamestnavatel zavadza.
rodina1
25.07.10,14:59
Ahoj poradaci
Viete mi povedat kolko je minimalna mzda po zdaneni co by som mal dostat na vyplatnej paske ked som zaradeny v tretom stupni narocnosti?a aka je minimalna hodnota stravneho co by mi mal zamestnavatel preplacat, lebo mam dojem ze ma moj zamestnavatel zavadza.
Skús si vypočítať aj podľa tejto kalkulačky:
http://ekonomika.sme.sk/kalkulacky/kalkulator-cistej-mzdy-2010.php

Ďalej ide o to, či máš hodinovú mzdu alebo mesačnú.
Ak mesačnú, tak tvoja minimálna mzda pri zaradení do 3.stupňa náročnosti je 430,80 Eur, pri hodinovej mzde je minimálna mzda 2,8288 Eur/hod.
Ďalej treba brať do úvahy aj týždenný pracovný čas. Prikladám tabuľku:
http://www.porada.sk/t123484-minimalna-mzda-od-1-1-2010-a.html

ZP § 152
(4) Pri zabezpečovaní stravovania zamestnancov prostredníctvom právnickej osoby alebo fyzickej osoby, ktorá má oprávnenie sprostredkovať stravovacie služby, sa cenou jedla rozumie hodnota stravovacej poukážky. Hodnota stravovacej poukážky musí predstavovať najmenej 75 % stravného poskytovaného pri pracovnej ceste v trvaní 5 až 12 hodín podľa osobitného predpisu.
to znamená, ak vám zamestnávateľ poskytuje tzv. stravné šeky, ich hodnota by mala byť najmenej 2,70 Eur
dayrkas
25.07.10,15:22
dakujem za vycerpavajucu odpoved, mam mesacnu mzdu nie hodinovu takze asi tych 430€ , tato suma je po zdaneni alebo v hrubom? a co sa týka stupnou narocnosti ked mam II stupen vyskl. vzdelania zamestnanec ma tam musi zaradit automaticky, lebo co som si zistoval on ma zaradil do prvej skupiny co vobec nesedi prislusnemu popisu skupin
rodina1
25.07.10,15:55
dakujem za vycerpavajucu odpoved, mam mesacnu mzdu nie hodinovu takze asi tych 430€ , tato suma je po zdaneni alebo v hrubom? a co sa týka stupnou narocnosti ked mam II stupen vyskl. vzdelania zamestnanec ma tam musi zaradit automaticky, lebo co som si zistoval on ma zaradil do prvej skupiny co vobec nesedi prislusnemu popisu skupin
Tá suma je v hrubom. Čo som vyznačila modrou farbou, tomu moc nerozumiem. :confused:
Skúsim dedukovať: Máš vysokoškolské vzdelanie II. stupňa. Zamestnávateľ ťa zaradil na funkciu, kde sa vyžaduje vysokoškolské vzdelanie I. stupňa?