symbianmania
25.07.10,18:28
Prosím vás poradte mi.Manžel odišiel od nás mám dve deti vo veku 10 a 15 rokov v apríli tohto roku.podal o rozvod.31.júna nás rozviedli určili mu výživné 250 eur ,lebo štátny zamestnanec.Potrbujem vedieť ako získať od neho peniaze ,neprispieval ani korunou od apríla do rozvodu .Bývam v trojizbovom byte s vysokým nájmom nájom mi činí tolko čo moja výplata.Tak som sa dostala do veľkých dlhov.do rozvodu napísal čiže potvrdil,že spolu nežijeme pol roka ,ale neprispel ani korunou.Na rozvodovom konaní som to povedala,ale sudkyňa povedala,že toto je rozvod a na ňom saurčuje suma ktorou má prispievať,ale čo s peniazmi,keď nás opustil.A on ako policajt sa z toho smeje,že nám ich nemusí dať,čo robiť ďalej aký je postup.Alebo ich už v živote neuvidím?Ďakujem za rady vopred
veronikasad
25.07.10,16:35
Prečo si nepožiadala o určenie výživného počas trvania manželstva, keď ti neprispieval na výživu detí ?
Flinstone
25.07.10,18:40
výživné možno spätne priznať len v prípadoch hodných osobitného zreteľa... toľko hovorí zákon, takže ak požiadaš súd, aby ho zaviazal zaplatiť výživné odo dňa keď je preukázané, že sa odsťahoval, je málo pravdepodobné, že po mesiacoch súdnych pojednávaní uspeješ, ale samozrejme skúsiť môžeš.
A ak byt, v ktorom bývaš, je nad tvoje pomery, presťahuj sa do menšieho, lacnejšieho...
symbianmania
26.07.10,07:27
lebo som vobec nevedela že podal o rozvod a prebehlo to strašne rýchlo apríl odišiel ako ma zbil v polovičke júna som dostala predvolanie na súd ohladne rozvodu a o dva týždne ma rozviedli .já som si myslela že sa vráti s tým som nepočítala psychicky som sa zrútila schudla 16 kíl a dnes ma odpojili od elektriky a čakám z práce za dvoj izbovým bytom a pritom moj muž je major robí v nitre a je pedagóg,soc pracovník vo veznici čiže patrí pod súdnictvo.nevedela som že si našiel niekoho a všetko bola zámienka