SlayeRkoo
25.07.10,18:30
Caute,

mam mensi problem, niekolkokrat denne mi vypadava internet a aj siet a akonahle bud odpojim a pripojim znova sietovy kabel, ktory ide z routru, tak pripojenie znova hned nabehne, respektive ked vo windowse v sietovych nastaveniach vypnem a zapnem sietovu kartu.

Momentalne mam Windows XP, ale pred par dnami som preinstaloval z Visty, pretoze tam bol ten isty problem.
Na druhom PC, ktory je pripojeny na ten isty router, tam ziadne problemy niesu, internetove a sietove pripojenie nevypadava.

Za pripadne rady dakujem, kedze toto sa mi nikdy predtym nestalo.
Vlado40
25.07.10,16:49
Ak je PC pripojené cez sieťový kábel a vypadáva pri XP aj VISTE ,tak by som kúpil sieťovú kartu do PCI a vyskúšal.Internet máš zavedený akým spôsobom.Treba najprv vylúčiť či je to chyba od dodávateľa internetu ak vypadáva ,alebo iba výpadky v PC.
SlayeRkoo
25.07.10,17:15
No predtym som mal Vistu a problem nebol ziadny, vobec mi to nerobilo, ale potom som asi po roku preinstaloval windows znova na Vistu (kvoli tomu aby sa mi sformatoval disk) a nastal problem, tak som vyskusal preinstalovat windows znova a tentokrat na XP a problem stale pretrvava..Internet mam zavedeny cez router, nie wifi ale klasicky cez sietovy kabel. Problem od dodavatela to asi nebude, kedze druhy PC co je napojeny na ten isty router, ide absolutne bezproblemovo, co sa tyka siete a internetu.
Vlado40
25.07.10,17:16
Skúšal si aj iný sieťový kábel.Iné ovládače na sieťovú kartu.
SlayeRkoo
25.07.10,17:33
To som neskusal, ale predtym mi to na tomto sietovom kabli slo bez problemov a ovladace som instaloval to co predtym, tak je mozne, ze by sa ten kabel nejak opotreboval, alebo nieco take?
Vlado40
25.07.10,17:45
Máš 2PC ,tak prehoď káble.
dykeer
26.07.10,09:47
Ak máš router, môže sa stať, že ti prideluje konfliktnú IP adresu (rovnakú už pridelil). Preto ti dočasne pomôže to, čo si robil (vytiahnutie kábla a pod.) Skús reštartovať router, resp. do tovarenského nastavenia...
SlayeRkoo
27.07.10,07:15
Tiez si myslim, ze by to mohlo byt tym, ze mi to dava konfliktnu IP, ked si pozriem podrobnosti siete, tak tam je, že zapožičanie ip adresy vyprsi o 2 hodiny, ako som to znova pripojil, aj ked to na to asi nema vplyv.

A ako nastavim router do tovarenskeho nastavenia?
ivka70
27.07.10,07:28
Tiez si myslim, ze by to mohlo byt tym, ze mi to dava konfliktnu IP, ked si pozriem podrobnosti siete, tak tam je, že zapožičanie ip adresy vyprsi o 2 hodiny, ako som to znova pripojil, aj ked to na to asi nema vplyv.

A ako nastavim router do tovarenskeho nastavenia?

Vacsinou maju routre taky maly reset - stlacitelny niecim uzkym ako pero a pod. Reset by mu mal nastavit tovarenske nastavenia.