HISKO_112
25.07.10,19:28
Dobrý Ďen prajem vsetkým poradníkom ,mám taký problém chcem si otvoriť športový obchod,a potrebujem dodávateľa ,napríklad chcem tam predávat značku Thor Steinar okrem iných,a doplnky výživy -/proteini,aminokiseliny,gaineri,/ a neviem ako nato mám požiadať výrocu danej značky aby mi poslal kontakty na dodávateľov ? či je možné kupovať tovar aj od výrobcu.Lebo ked zadám do google dodávateľ thor steinar tak mi nic nenejade toto mi pise aj pri tych doplnkoch výzivy .Vobec neviem ako na to mam ist DAKUJEM za rady
Heni
25.07.10,17:30
buchač
25.07.10,17:48
Dobrý Ďen prajem vsetkým poradníkom ,mám taký problém chcem si otvoriť športový obchod,a potrebujem dodávateľa ,napríklad chcem tam predávat značku Thor Steinar okrem iných,a doplnky výživy -/proteini,aminokiseliny,gaineri,/ a neviem ako nato mám požiadať výrocu danej značky aby mi poslal kontakty na dodávateľov ? či je možné kupovať tovar aj od výrobcu.Lebo ked zadám do google dodávateľ thor steinar tak mi nic nenejade toto mi pise aj pri tych doplnkoch výzivy .Vobec neviem ako na to mam ist DAKUJEM za rady
A o tomto vieš , vedel si ????


Problematický Steinar

O viacerých známych značkách sa hovorilo, alebo hovorí, že ich kúpou sa podporujú neonacistické aktivity. Najznámejšou bol práve medzinárodný Thor Steinar.

Mnohí experti sa zhodovali, že Thor Steinar vo svojom názve aj dizajne zámerne koketuje s mýticko-germánskymi symbolmi. Práve preto je na pravicovej scéne veľmi obľúbená a slúži k vzájomnej identifikácií ich členov.

Názov Thor Steinar je zložený zo slova Thor, čo je severský boh vojny a mena Steinar, ktorý bol nacistickým generálom počas druhej svetovej vojny. Pôvodné logo značky Thor Steinar úrady v Nemecku zakázali kvôli podozreniu propagácie fašizmu a nacizmu.

Podobné značky na Slovensku

Na Slovensku a v Česku pôsobí podľa internetových zdrojov niekoľko spoločností zameraných na výrobu oblečenia, ktoré si ako svoju značku vybrali neonacistickú symboliku. Polícia pri raziách po vražde študenta Daniela Tupého zhabala viacero kusov oblečenia týchto značiek.
Veľmi by som nedoporučoval , nie kvôli symbolike , svastike ...
Skôr mi o ceny ide , dosť drahé sú jednotlivé kúsky ...
Podľa mojich znalostí je aj dosť pravdepodobné , že poniektoré kúsky sa asi nebudú predávať len tak , proste je malý záujem o túto značku ...
Až toľko neonacistov na Slovensku zasa nie je .
Tovar bude asi len ležiak , proste nerentabilný ...
Ale inak ???
Podľa môjho názoru sú ich výrobky fajn , pekné , kvalitný materiál , dobrý strih ...ale tá symbolika ...
HISKO_112
25.07.10,19:02
To som povedal ako priklad ,ja chcem predavat sportovu modu napriklad aj nike adidas a podobne a znacka thor steinar sponzorovala aj mnohe bojove sporty ,len ma to zaujima ako ziskat kontakt na daneho dodavatela danej znacky ci sa na to treba spytat vyrobcu alebo co,alebo napriklad aj tych doplnkov vyzivy .lebo ako vieme doplnky vyzivy jetoho strasne vela a strasne vela vyrobcov tak to tiez neviem ci je jeden dodavatel a on dodava vsetky doplnky od vsetkych dodavatelov alebo je ich viac a predavaju iba konkretne znacky
HISKO_112
26.07.10,07:38
Prosim poradte mi lebo som sa stychto clankov nic nedozvedel.....prosimmmmm
zubro85
26.07.10,08:02
hladaj v googli
na kazdom tovare musi byt uvedeny jeho distributor - toto je jedna z ciest
hladaj aj na ceskych strankach..

snad necakas ze niekto ti tu napise zoznam firiem ktore distribuuju tie ktore znacky...
MatoB
26.07.10,15:18
Znacky ktore uvadzas (nike, adidas, thor, umbro, lonsdale....) vacsina slovenskych predajcov (ak sa nemylim tak kazdy) tieto oblecenie dovazaju s talianska alebo anglicka na slovensku nie je ani jeden VO distributor na tieto znacky, cize treba sa nakontaktovat na dodavatela v uz z vyssie spominanych statov. Repsektive skoro kazdy ma dodavku a chodi priamo do UK / IT nakupovat do velkoskladov tieto handry / obuv, respektive viac predajcov maju svojho "poskoka" nakupcu.