tatatata
25.07.10,19:37
dobry den. chcem sa zamestnat na dohodu. budem pracovat 10 hodin tyzdenne. viete mi napisat, ake su minimalne odvody, ktore bude za mna zamestnavatel platit? dakujem vam velmi pekne
veronikasad
25.07.10,17:39
dobry den. chcem sa zamestnat na dohodu. budem pracovat 10 hodin tyzdenne. viete mi napisat, ake su minimalne odvody, ktore bude za mna zamestnavatel platit? dakujem vam velmi pekne
0,8% úrazové poistenie + 0,25 % garančné poistenie do soc. poisťovne. Výška dane závisí od toho či budeš mať podpísané vyhlásenie k zdaňovaniu príjmov.
rodina1
25.07.10,17:39
dobry den. chcem sa zamestnat na dohodu. budem pracovat 10 hodin tyzdenne. viete mi napisat, ake su minimalne odvody, ktore bude za mna zamestnavatel platit? dakujem vam velmi pekne
Ak budeš zamestnaný na dohodu, zamestnávateľ bude platiť len garančné a úrazové poistenie. Ak nebudeš ešte zamestnaný u iného zamestnávateľa na TPP, musíš si platiť odvody do zdravotnej poisťovne sám.
Ak si evidovaný na úrade práce, najneskôr jeden deň pred nástupom na dohodu musíš na úrade práce oznámiť túto skutočnosť. Počas evidencie na úrade práce odvody na ZP platí za teba štát.
tatatata
25.07.10,17:41
a ako to bude so zdravotnou poistovnou? on nie je povinny mi ju platit? a ak nie je povinny, budem si ju musiet platit ja, aby som sa nemusela hlasit na urad? budem ako samoplatitel (cca 28 €) ?
tatatata
25.07.10,17:42
dakujem, akurat som to pisala, ked ste mi odpovedali. dakujem velmi pekne za radu
rodina1
25.07.10,17:52
Presne je to 28,72 Eur.