macacko
25.07.10,19:52
ahojte,

vedel by mi niekto poradiť čo s nonstop obsadeným parkovacím miestom, keď na ňom už x rokov stojí nepojazdné auto?
Ako sa ho môžme zbaviť?
Ďakujem
veronikasad
25.07.10,18:05
ahojte,

vedel by mi niekto poradiť čo s nonstop obsadeným parkovacím miestom, keď na ňom už x rokov stojí nepojazdné auto?
Ako sa ho môžme zbaviť?
Ďakujem
nahlás mestským policajtom ...
Ice dive
25.07.10,18:09
no pokial má platné EČV a STK + EK tak sa s tým nedá pohnúť nakoľko sa jedná o vozidlo...

pokiaľ nemá EČV je možné nahlásiť takéto auto mestským policajtom a tí majiteľa vyzvú aby vozidlo odpratal pokiaľ tak neurobí, tak ho odpracú na jeho náklady...
vierka541
29.07.10,17:29
nahlás mestským policajtom ...
U nás bol podobný prípad, kde auto dokonca mao ai ŠPZ, stálo viac ako rok, ako dlho neviem, pretože som tam nebývala, nahlásila som to na mestskú políciu a tá to veľmi rýchlo vybavila v pribehu niekoľkých dní.Takže polícia je povinná to vyriešiť.Čiže dá sa to riešiť.
EL_Caballero
03.09.10,06:31
a čo ak je auto pojazdné a majiteľ je trebárs dlhodobo v zahraničí? Je parkovanie nejak časovo obmedzené?
Matias.S
14.09.10,05:45
a čo ak je auto pojazdné a majiteľ je trebárs dlhodobo v zahraničí? Je parkovanie nejak časovo obmedzené?

Časové obmedzenie na parkovanie pred blokom nieje ... pokiaľ nemáte na daného majiteľa kontakt a je dlhodobo neprítomný a ma platné ŠPZ nie je žiadny spôsob ako ho donútiť preparkovať ... jedine ak máte vyhradené parkovacie miesta ... čo predpokladám že nemáte ... jedine kontakt na neho a dovolávať sa či to auto bude ešte vôbec používať ... je tu síce ešte jedna možnosť :cool: ... dať echo nejakým autičkárom :D
Senty2059
15.09.10,07:44
Na slovensku je takýchto prípadov veľa. Unás samozrejme tieš. Škoda že stým len nikto nič nerobý.
macacko
23.04.11,18:39
...no chlapci a dievčatá, auto je fuč.
fízly mi povedali, že ho nemôžu odstrániť, lebo to nie je vrak a že oni môžu toho majitela len osloviť aby si to odpratal a to už urobili, ale nepreberá poštu. No a že mesto nemá strážené parkovisko kam by ho mohli premiestniť, pokiaľ by si ho majitel neráčil vyzdvihnúť. Na moju otázku ako definujú vrak a že vlastne za pol hodiny to vrak v pohode môže byť nepovedali nič.... a tak asi pred mesiacom tomu autu niekto vybil okná - pomyslela som si fajn, už sa tam len nastahujú potkany a potom im zavolam. ...A predstavte si - vôbec som sa dlho nenačakala a ani tie potkany tam neboli za potreby.
Takže už viete ako na to.... :-)
bubkoch
24.04.11,06:06
staci ho v noci vytlacit na cestu a odtiahnu ho hned ... ako prekazku cestnej premavky
verkaz
25.04.11,13:26
Asi je to v každom meste inakšie. U nás je to zaužívané tak, že ak sa k vozidlu dlhší čas nikto nehlási, MsP ho premiestni na technické služby mesta a keď sa majiteľ ozve, tak mu vstávajú vlasy nad vystaveným účtom.
gardenia
25.04.11,19:02
U nás na parkovisku už roky stoja 2 karavany a zaberajú miesto.
Parkovisko opustia tak na týždeň raz v roku. Je to legálne?
Ice dive
25.04.11,19:21
U nás na parkovisku už roky stoja 2 karavany a zaberajú miesto.
Parkovisko opustia tak na týždeň raz v roku. Je to legálne?
no pokiaľ v tých karavánoch nepredávajú drogy, alebo tam nie je zriadený hodinový hotel, tak áno je to legálne...

treba si uvedomiť, majiteľ vozidla za neho zodpovedá a ak má platné doklady na prevádzku vozidla (platná STK, EK, EČV + PZP) tak auto je v zmysle zákona prevádzkované... a či už ho majiteľ využíva alebo nie, je jeho osobná vec či je to jeden deň v roku, alebo 365...
Llívia
26.04.11,10:37
U nás na parkovisku už roky stoja 2 karavany a zaberajú miesto.
Parkovisko opustia tak na týždeň raz v roku. Je to legálne?
Parkovisko je na pozemku, ktorý patrí k domu?
Ak áno, tak si uvedom, že na parkovisku majú svoj podiel aj vlastníci karavanov a majú právo parkovisko využívať.
felix1
26.04.11,12:36
no pokiaľ v tých karavánoch nepredávajú drogy, alebo tam nie je zriadený hodinový hotel, tak áno je to legálne...

treba si uvedomiť, majiteľ vozidla za neho zodpovedá a ak má platné doklady na prevádzku vozidla (platná STK, EK, EČV + PZP) tak auto je v zmysle zákona prevádzkované... a či už ho majiteľ využíva alebo nie, je jeho osobná vec či je to jeden deň v roku, alebo 365...

A ak tam nebude zakaz vzajdu pre maringotky tak si sused cirkusant odparkuje komplet na zimu cirkus :) ??? Najlepsie bude ak si na MU dojednate vyhradene parkovisko / platene parkovacie miesta. Mozno bude potom lacnejsie odparkovat karavan mimo Vase parkovisko ( a snad sa mu ani neujdu 2 miesta pre auto a karavan). Ak patri pozemok k domu je to pri sebecko-arogantnom chapani zakona podstatne zlozitejsie. Riesenie? Snad len odsuhlasit na stretnuti vlastnikov rocny prenajom parkovacich miest formou drazby. Vytazok z prenajmu moze potesit vlastnikov ktori zaivnestovali do vlastnej garaze a takto im budu oststni prispievat naviac do fondu oprav.
jar88
26.04.11,12:58
Parkovisko je na pozemku, ktorý patrí k domu?
Ak áno, tak si uvedom, že na parkovisku majú svoj podiel aj vlastníci karavanov a majú právo parkovisko využívať.
Ešte som nevidel verejné parkovisko na pozemku, ktorý patrí k domu, lebo ak by patril spoluvlastníkom, bol by to asi súkromný pozemok..
-------------------------------
Parkoviská patria ku komunikáciám. Skoro výhradne k verejným komunikáciám a ako všetci vieme, verejné má právo využívať všetka verejnosť. To znamená každý, kto potrebuje parkovať, nie len susedia bývajúci v priľahlom dome.
Na verejnom parkovisku môže parkovať aj auto suseda z desiatej ulice a dokonca aj auto z Ameriky.
jar88
26.04.11,13:20
A ak tam nebude zakaz vzajdu pre maringotky tak si sused cirkusant odparkuje komplet na zimu cirkus :) ??? Najlepsie bude ak si na MU dojednate vyhradene parkovisko / platene parkovacie miesta. Mozno bude potom lacnejsie odparkovat karavan mimo Vase parkovisko ( a snad sa mu ani neujdu 2 miesta pre auto a karavan). Ak patri pozemok k domu je to pri sebecko-arogantnom chapani zakona podstatne zlozitejsie. Riesenie? Snad len odsuhlasit na stretnuti vlastnikov rocny prenajom parkovacich miest formou drazby. Vytazok z prenajmu moze potesit vlastnikov ktori zaivnestovali do vlastnej garaze a takto im budu oststni prispievat naviac do fondu oprav.
Platené parkovacie miesta sú to najsprostejšie riešenie problému s nedostatkom parkovacích miest.
Ak je niekde 100 parkovacích miest a áut je 120, vždy bude 20 miest chýbať.
Ale v prípade, že nie sú vyhradené žiadne parkovacie miesta, problém s chýbajúcimi miestami nastáva až vtedy, keď príde na parkovisko stoprvé auto.
Ale ak je zo 100 parkovacích miest, vyhradených napríklad 50 %, nastáva problém s parkovaním podstatne skôr. Niekedy už s príchodom trebárs osemdesiateho auta, čo by inak v žiadnom prípade nenastalo.
Následne nastáva situácia, ktorú už dobre poznáme a parkuje sa poza zaparkované autá. Niekedy tak parkujú aj tí, čo majú zaplatené parkovacie miesto, lebo sa im nechce odtláčať neplatiacich. No a tak sa stáva, že namiesto 20 blokujúcich áut, máme 30 blokujúcich áut a namiesto 100 využitých parkovacích miest, máme využitých len 80 parkovacích miest.
---------------------------------------------------------------
U nás na ulici je každú noc najmenej 10 voľných parkovacích miest. Jasné že vždy sú to práve tie platené.
Stáva sa aj to, že niektoré vyhradené miesta nie sú platené (prenajaté) aj dva mesiace a väčšinou na nich nikto ani neparkuje, alebo sem tam niekto z bývalých užívateľov. Oni totiž jediní vedia, že miesto je vlastne voľné, aj keď nie je platené.
felix1
26.04.11,15:59
Platené parkovacie miesta sú to najsprostejšie riešenie problému s nedostatkom parkovacích miest.
Ak je niekde 100 parkovacích miest a áut je 120, vždy bude 20 miest chýbať.
Ale v prípade, že nie sú vyhradené žiadne parkovacie miesta, problém s chýbajúcimi miestami nastáva až vtedy, keď príde na parkovisko stoprvé auto.
Ale ak je zo 100 parkovacích miest, vyhradených napríklad 50 %, nastáva problém s parkovaním podstatne skôr. Niekedy už s príchodom trebárs osemdesiateho auta, čo by inak v žiadnom prípade nenastalo.
Následne nastáva situácia, ktorú už dobre poznáme a parkuje sa poza zaparkované autá. Niekedy tak parkujú aj tí, čo majú zaplatené parkovacie miesto, lebo sa im nechce odtláčať neplatiacich. No a tak sa stáva, že namiesto 20 blokujúcich áut, máme 30 blokujúcich áut a namiesto 100 využitých parkovacích miest, máme využitých len 80 parkovacích miest.
---------------------------------------------------------------
U nás na ulici je každú noc najmenej 10 voľných parkovacích miest. Jasné že vždy sú to práve tie platené.
Stáva sa aj to, že niektoré vyhradené miesta nie sú platené (prenajaté) aj dva mesiace a väčšinou na nich nikto ani neparkuje, alebo sem tam niekto z bývalých užívateľov. Oni totiž jediní vedia, že miesto je vlastne voľné, aj keď nie je platené.


A je lepsie riesenie vid. prilozena foto? Je ro sice v Prahe ale stvrt sa nevola Invalidovna a ulica nie je U Vychcánkov :) Lavinu spustia ti co zneuzivaju oznacenie vozidla na pohodlny nakup a lavina moralne postihnutych to bude mat vyriesene. Nikto sa nestara ci sa nezneuziva oznacenie vozidiel, ako nadobudol vodic zazracnu karticku pripadne ci osoba pre ktoru ziskali opravnenie este zije, ale teba budu pokutovat aj ked tam zastavis s nastartovanym motorom. !!! Nemam nic proti ludom ktori maju naozaj osobne dovod a pravo vyuzivat opravnene zvyhodnenie !!! Asi bude jedine riesenie zainvestovat do garaze. Ceny bytov su uz aj u nas na EU urovni ale okrem Ba 1 su ceny za prenajom a kupu garazi stale oproti zahraniciu dostupne :(. http://www.findmyhome.at/877342
Llívia
26.04.11,18:22
Ešte som nevidel verejné parkovisko na pozemku, ktorý patrí k domu, lebo ak by patril spoluvlastníkom, bol by to asi súkromný pozemok..
-------------------------------
Parkoviská patria ku komunikáciám. Skoro výhradne k verejným komunikáciám a ako všetci vieme, verejné má právo využívať všetka verejnosť. To znamená každý, kto potrebuje parkovať, nie len susedia bývajúci v priľahlom dome.
Na verejnom parkovisku môže parkovať aj auto suseda z desiatej ulice a dokonca aj auto z Ameriky.
No, a to si možno ešte nevidela ani to, že niekto nazve určité miesto "parkoviskom", a potom sa z toho vykľuje plocha pozemok patriaca k domu. ;););) Vieš, nie vždy je všetko pomenované správne. ;) Preto by bolo vhodné, aby Gardenia napísala, komu patrí pozemok, na ktorom karavany parkujú. ;););)
Llívia
26.04.11,18:31
A ak tam nebude zakaz vzajdu pre maringotky tak si sused cirkusant odparkuje komplet na zimu cirkus :) ??? Najlepsie bude ak si na MU dojednate vyhradene parkovisko / platene parkovacie miesta. Mozno bude potom lacnejsie odparkovat karavan mimo Vase parkovisko ( a snad sa mu ani neujdu 2 miesta pre auto a karavan). Ak patri pozemok k domu je to pri sebecko-arogantnom chapani zakona podstatne zlozitejsie. Riesenie? Snad len odsuhlasit na stretnuti vlastnikov rocny prenajom parkovacich miest formou drazby. Vytazok z prenajmu moze potesit vlastnikov ktori zaivnestovali do vlastnej garaze a takto im budu oststni prispievat naviac do fondu oprav.
Čo je sebecko-arogantné chápanie zákona, keď vlastník odkúpil spolu s bytom aj podiel na pozemku a MÁ PRÁVO TENTO POZEMOK VYUŽÍVAŤ?:rolleyes::rolleyes::rolleyes:
Prenájom formou dražby? No možno vtedy, keby chcel niečo viac, ale ak nezaberá viac mesta, ako je jeho podiel, tak toto riešenie je sebecko-arogantné z tej strany, ktorá chce poplatky za niečo, čo už vlastník raz zaplatil.
A ako ich poteší? Ak si garáže postavili za vlastné a majú ich vo vlastníctve jednotlivci, tak z fondu opráv na ich údržbu nedostanú ani cent - nemajú nárok. ;) A pozor! Ak postavili garáže na spoločnom pozemku, mali by títo vlastníci garáži prispievať do fondu opráv, aby to nebolo od nich sebecko-arogantné. ;););)
buchač
26.04.11,18:38
Čo je sebecko-arogantné chápanie zákona, keď vlastník odkúpil spolu s bytom aj podiel na pozemku a MÁ PRÁVO TENTO POZEMOK VYUŽÍVAŤ?:rolleyes::rolleyes::rolleyes:
Prenájom formou dražby? No možno vtedy, keby chcel niečo viac, ale ak nezaberá viac mesta, ako je jeho podiel, tak toto riešenie je sebecko-arogantné z tej strany, ktorá chce poplatky za niečo, čo už vlastník raz zaplatil.
A ako ich poteší? Ak si garáže postavili za vlastné a majú ich vo vlastníctve jednotlivci, tak z fondu opráv na ich údržbu nedostanú ani cent - nemajú nárok. ;) A pozor! Ak postavili garáže na spoločnom pozemku, mali by títo vlastníci garáži prispievať do fondu opráv, aby to nebolo od nich sebecko-arogantné. ;););)

http://www.celysvet.cz/skin/smile/s11900.gif....http://www.celysvet.cz/skin/smile/s11717.gif....
jar88
26.04.11,18:51
Už tu začínam nadobúdať pocit,
že sa tu na Porade môžu zaregistrovať aj Absurdistánci.
-----------
Llívia je tuším niekde zo Slovenska (Brezno) a felix1 dokonca z BA. O čom to tu vlastne točíte?
gardenia
26.04.11,18:54
No, a to si možno ešte nevidela ani to, že niekto nazve určité miesto "parkoviskom", a potom sa z toho vykľuje plocha pozemok patriaca k domu. ;););) Vieš, nie vždy je všetko pomenované správne. ;) Preto by bolo vhodné, aby Gardenia napísala, komu patrí pozemok, na ktorom karavany parkujú. ;););)
Llívia, myslím, že to naše parkovisko patrí mestu. Ja som ten príspevok o karavanoch nenapísala kvôli sebe - my máme vyhradené miesto, lebo máme postihnutého člena rodiny, ale je mi ľúto ostatných šoférov, ako tu napr. v noci blúdia a nemajú kam zaparkovať a pritom tie karavany by mohli byť odložené niekde inde. Ich majiteľov nepoznám, naše parkovisko je spoločné pre 3-4 bytovky.
arizona
26.04.11,19:19
Llívia, myslím, že to naše parkovisko patrí mestu. Ja som ten príspevok o karavanoch nenapísala kvôli sebe - my máme vyhradené miesto, lebo máme postihnutého člena rodiny, ale je mi ľúto ostatných šoférov, ako tu napr. v noci blúdia a nemajú kam zaparkovať a pritom tie karavany by mohli byť odložené niekde inde. Ich majiteľov nepoznám, naše parkovisko je spoločné pre 3-4 bytovky.
Mne sa zda, ze nakladiaky na sidliskach parkovat nemozu. Karavan sa asi za osobny automobil nepovazuje...

Ked som byvala na cinziaku, tak si tiez jeden majitel karavanu musel hladat miesto na dlhodobe parkovanie,nesmel parkovat pri cinziaku.

Skus si vygoogli na nete podla mesta, ci vase mesto neupravuje taketo parkovanie vo VZN
http://www.google.com/search?q=parkovanie+nakladnych+aut+na+sidliskach&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&client=firefox-a&rlz=1R1MOZA_sk___SK407
felix1
26.04.11,19:42
Už tu začínam nadobúdať pocit,
že sa tu na Porade môžu zaregistrovať aj Absurdistánci.
-----------
Llívia je tuším niekde zo Slovenska (Brezno) a felix1 dokonca z BA. O čom to tu vlastne točíte?

Noó jeden o koze a druhy o voze http://www.porada.sk/images/icons/icon7.gif
,,Čo je sebecko-arogantné chápanie zákona, keď vlastník odkúpil spolu s bytom aj podiel na pozemku a MÁ PRÁVO TENTO POZEMOK VYUŽÍVAŤ?,,
Navrhoval som riesenie pre 1) situaciu ked je parkovisko vo vlastnictve mesta a 2) ked NIE SU parkovacie miesta odkupene a zapisane na LV k jednotlivym bytom a zaujemcov je viac ako miest.
To sa potom podielom na pozemku neda riesit hlavne ak si na miesto narokuje vlastnik 1 izb. bytu rovnako ak 4 izbovaho s trojnasobnym podielom na pozemkuhttp://www.porada.sk/images/icons/icon7.gif Je mozne ze pri dnesnych cenach aut luxusom nebude vlastnit auto, ale mat ho kde odparkovat.:mee:
buchač
26.04.11,19:49
Noó jeden o koze a druhy o voze http://www.porada.sk/images/icons/icon7.gif
,,Čo je sebecko-arogantné chápanie zákona, keď vlastník odkúpil spolu s bytom aj podiel na pozemku a MÁ PRÁVO TENTO POZEMOK VYUŽÍVAŤ?,,
Navrhoval som riesenie pre 1) situaciu ked je parkovisko vo vlastnictve mesta a 2) ked NIE SU parkovacie miesta odkupene a zapisane na LV k jednotlivym bytom a zaujemcov je viac ako miest.
To sa potom podielom na pozemku neda riesit hlavne ak si na miesto narokuje vlastnik 1 izb. bytu rovnako ak 4 izbovaho s trojnasobnym podielom na pozemkuhttp://www.porada.sk/images/icons/icon7.gif Je mozne ze pri dnesnych cenach aut luxusom nebude vlastnit auto, ale mat ho kde odparkovat.:mee:
Ale mám za to , že asi si ešte byt neodkupoval ....

Si predstav barák - panelák , ktorý má cca 10 poschodí . Na každom je 5 bytov . Vedľa , toť len do tých 150 metrov je vzdialený ďalší ...medzi nimi je cesta , škola a škôlka ...obďaleč nákupné centrum ...
Zamyslel si sa nad tým , čo za návrhy dávaš , špekuluješ ...nechcem na rovinu povedať , čo si o tom myslím ...:rolleyes:
Neuskutočniteľné je to ...tie návrhy a názory ...

Llíviu radšej necitujem ...;)
felix1
26.04.11,19:57
Ale mám za to , že asi si ešte byt neodkupoval ....

Si predstav barák - panelák , ktorý má cca 10 poschodí . Na každom je 5 bytov . Vedľa , toť len do tých 150 metrov je vzdialený ďalší ...medzi nimi je cesta , škola a škôlka ...obďaleč nákupné centrum ...
Zamyslel si sa nad tým , čo za návrhy dávaš , špekuluješ ...nechcem na rovinu povedať , čo si o tom myslím ...:rolleyes:
Neuskutočniteľné je to ...tie návrhy a názory ...

Llíviu radšej necitujem ...;)

Praveze odkupoval som byt, ale dodnes je bez vysporiadaneho pozemku pod domom a na parkovisku. Nastastie som ten byt predal. Pocet aut sa tam skoro zdvojnasobil od byv. susedov viem ze neriesenie je najhorsie riesenie. V takej hustej zastavbe ako popisujes to ale naozaj bude nadalej len kazdodenny boj http://www.porada.sk/images/icons/icon12.gif
jar88
26.04.11,20:18
Noó jeden o koze a druhy o voze http://www.porada.sk/images/icons/icon7.gif
,,Čo je sebecko-arogantné chápanie zákona, keď vlastník odkúpil spolu s bytom aj podiel na pozemku a MÁ PRÁVO TENTO POZEMOK VYUŽÍVAŤ?,,
Navrhoval som riesenie pre 1) situaciu ked je parkovisko vo vlastnictve mesta a 2) ked NIE SU parkovacie miesta odkupene a zapisane na LV k jednotlivym bytom a zaujemcov je viac ako miest.
To sa potom podielom na pozemku neda riesit hlavne ak si na miesto narokuje vlastnik 1 izb. bytu rovnako ak 4 izbovaho s trojnasobnym podielom na pozemkuhttp://www.porada.sk/images/icons/icon7.gif Je mozne ze pri dnesnych cenach aut luxusom nebude vlastnit auto, ale mat ho kde odparkovat.:mee:
Presne tak, jeden o voze a druhý o koze, ale ani jeden z vás nesvie o čom vlastne píše.
Máš pravdu, že budete k bytom odkupovať aj príslušný podiel na pozemku, ale určite nie podiel na verejných komunikáciách.
Pritom žiadna úvaha nad nejakým variantom nie je možná.
Llívia
27.04.11,05:20
Presne tak, jeden o voze a druhý o koze, ale ani jeden z vás nesvie o čom vlastne píše.
Máš pravdu, že budete k bytom odkupovať aj príslušný podiel na pozemku, ale určite nie podiel na verejných komunikáciách.
Pritom žiadna úvaha nad nejakým variantom nie je možná.
Písala sa o pozemku, ktorý patrí k domu, nie o odkupovaní verejnej komunikácie ;)

No, a to si možno ešte nevidela ani to, že niekto nazve určité miesto "parkoviskom", a potom sa z toho vykľuje plocha pozemok patriaca k domu. ;););) Vieš, nie vždy je všetko pomenované správne. ;) Preto by bolo vhodné, aby Gardenia napísala, komu patrí pozemok, na ktorom karavany parkujú. ;););)
Jar88, ani ty nevieš, o čom píšeš, keďže vo vlastníctve pozemku nemá jasno ani Gardenia:

Llívia, myslím, že to naše parkovisko patrí mestu. Ja som ten príspevok o karavanoch nenapísala kvôli sebe - my máme vyhradené miesto, lebo máme postihnutého člena rodiny, ale je mi ľúto ostatných šoférov, ako tu napr. v noci blúdia a nemajú kam zaparkovať a pritom tie karavany by mohli byť odložené niekde inde. Ich majiteľov nepoznám, naše parkovisko je spoločné pre 3-4 bytovky.
Llívia
27.04.11,05:25
Ale mám za to , že asi si ešte byt neodkupoval ....

Si predstav barák - panelák , ktorý má cca 10 poschodí . Na každom je 5 bytov . Vedľa , toť len do tých 150 metrov je vzdialený ďalší ...medzi nimi je cesta , škola a škôlka ...obďaleč nákupné centrum ...
Zamyslel si sa nad tým , čo za návrhy dávaš , špekuluješ ...nechcem na rovinu povedať , čo si o tom myslím ...:rolleyes:
Neuskutočniteľné je to ...tie návrhy a názory ...

Llíviu radšej necitujem ...;)
Si predstav barák, ktorý má napr. 4 byty, 5 bytov, 6 bytov,... - pozemok pri týchto domoch môže byť taký, že aj 3 autá si každý vlastník zaparkuje a stále bude miesto na parkovanie ďalších. ;););) Alebo nemusí vlastník zaparkovať 3 autá, ale zaprakuje jeden karavan a aj tak nezaberie viac miesta, ako je jeho podiel na pozemku. ;) Ostatným vlastníkom sa to páčiť nemusí, najmä ak budú musieť urobiť k svojmu autu 20 krokov naviac ako tento vlastník, ale, holt, pozemok je aj jeho a má právo ho využívať.;)

Kľudne ma cituj, len daj do citácie aj nejaký text.;)
Týmto príspevkom si chcel aj niečo povedať?

http://www.celysvet.cz/skin/smile/s11900.gif....http://www.celysvet.cz/skin/smile/s11717.gif....
jar88
27.04.11,12:54
Písala sa o pozemku, ktorý patrí k domu, nie o odkupovaní verejnej komunikácie ;)

Jar88, ani ty nevieš, o čom píšeš, keďže vo vlastníctve pozemku nemá jasno ani Gardenia:
Milá Llivinka,
na rozdiel od teba, viem véélmi dobre o čom píšem. Skús si pozrieť stavebný zákon a zákon o pozemných komunikáciách a možno ti to aj docvakne.
--------------------------------
Stavím sa s tebou o čo chceš, že tie komunikácie nevlastnia vlastníci domu, za predpokladu, ak na tých komunikáciách sú vybudované legálne parkoviská.
Rovnako sa s tebou stavím, že ak má niekto priľahlý pozemok (patriaci k domu) a mal by sa rozhodnúť, či vybudovať parkovisko, alebo garáže, určite sa nerozhodne pre parkovisko.
-----------------------------------
Parkovisko ťa totiž bude stáť najmenej toľko, ako garáže aj s bránou. Pre parkovisko platia iné povinnosti, ako pre jednoduché garáže.
------------------------------------
No a čo sa týka toho "že ona nevie", tak to nevadí, lebo správne uvažuje, že asi obci - mestu.
A za ďalšie, ak nemajú vysporiadaný pozemok pod domom, tak pravdepodobne nemajú ani list vlastníctva a možno ani geometrický plán. Je dosť pravdepodobné, že ich dom stojí ešte na parcele "E", alebo dokonca na parcele zapísanej len v pozemkovej knihe.
Llívia
27.04.11,15:57
...
Rovnako sa s tebou stavím, že ak má niekto priľahlý pozemok (patriaci k domu) a mal by sa rozhodnúť, či vybudovať parkovisko, alebo garáže, určite sa nerozhodne pre parkovisko...
Jar88 z Absurdistanu, pri tomto si zabudol na možnosť, že o vybudovaní "parkoviska" na pozemku patriacom k domu ("parkovisko" cháp ako plochu, na ktorej vlastníci parkujú auta - vykašli sa to, či je to správne pomenovanie podľa zákona, alebo či je tá plocha vybudovaná podľa zákona - to snáď zvládneš ;)) rozhodol ten, čo staval dom a teda rovnako rozhodol aj o tom, že garáže sa stavať nebudú. ;););)
jar88
28.04.11,04:55
Jar88 z Absurdistanu, pri tomto si zabudol na možnosť, že o vybudovaní "parkoviska" na pozemku patriacom k domu ("parkovisko" cháp ako plochu, na ktorej vlastníci parkujú auta - vykašli sa to, či je to správne pomenovanie podľa zákona, alebo či je tá plocha vybudovaná podľa zákona - to snáď zvládneš ;)) rozhodol ten, čo staval dom a teda rovnako rozhodol aj o tom, že garáže sa stavať nebudú. ;););)
Takto to môžu chápať, akurát tak v nejakom blbákove.
No a potom sa veci riešia, ako sa babe chcelo, tak sa jej prisnilo.
-------------------------------------------------------------
Ty budeš asi nejaká babka demokratka,
jeden zákon ti pasuje a druhý zas nepasuje. Tvoje právo je sväté a iných treba znásilňovať aj bez zákona, či dokonca aj cez porušovanie zákona.
Misicka21
28.04.11,08:49
u nás je to tiež ako z kocúrkova, máme strašne málo parkovacích miest pred činžákmi,
- tak sme sa začali parkovať aj do odbočiek ku činžákom, samozrejme tak aby sme nezavadzali a bohužiaľ aj kolesom na trávniku, odpoveď nájomníkov ( nepochopiteľne aj vodičov) bolo, že si dali skaly na ten trávnik, takže sa už nedá ani tam parkovať,
- máme vo vchode invalida, z 2 autami, má jedno vyhradené miesto, samozrejme stále tým druhým parkuje na parkovisku a vyhradené si necháva prázdne !!, cez sviatky prišla jedným návšteva ( tiež s povolením parkovať na invalidovi ), dotyčný ho zablokoval, že nemohli odcestovať zase preč a stál na "zákaze zastavenia" na ceste celý deň, u nás v pohode.
- na "zákaze zastavenia" zastalo cudzie auto ( cez veľkú noc), no nebolo kde zaparkovať, do 20 minút mu dávali mestský papuču ,
.... kocúrkovo..... ale samozrejme MUSÍME mať zaplatené v meste poplatok za parkovanie....
Matias.S
29.04.11,05:51
Vidím, že ste z Revúcej ... toto je situácia nielen u Vás ale po celom Slovensku .... ja som z KE a parkovanie je čím ďalej väčší adrenalínový šport .... pritom bývam v zóne, kde je možnosť parkovania na celkom dobrej úrovni, aj keď sa to čím ďalej zhoršuje .... tabule sa u nás nedajú získať len za ťažké prachy (cca 1500 € na rok) to len základná suma záleží od mestkej časti .... a nehovorím o tom, že už "naše" parkoviská pred blokom začínajú okupovať aj obyvatelia priľahlých činžiakov .... a KOCÚRKOVO nie je len u Vás ....