stivi33
25.07.10,20:47
Ahojte mam 19 rokov. Moj biologicky otec mi neplatí vyzivne uz vela rokov. Suma ktoru nezaplatil prevysuje 100 000 sk. Skoncil som gymnazium ale neprijali ma na vysoku skolu. Pocul som ze ked uz nie som student nemam narok na vyzivne vratenie penazi. Co je na tom pravdy ??? esta mam prazdniny. Da sa to zachranit lebo do konca prazdnin som teoreticky este stale studentom strednej skoly... Aky je najrychlejsi sposob ??? DAKUJEM.
rodina1
25.07.10,18:51
Ahojte mam 19 rokov. Moj biologicky otec mi neplatí vyzivne uz vela rokov. Suma ktoru nezaplatil prevysuje 100 000 sk. Skoncil som gymnazium ale neprijali ma na vysoku skolu. Pocul som ze ked uz nie som student nemam narok na vyzivne vratenie penazi. Co je na tom pravdy ??? esta mam prazdniny. Da sa to zachranit lebo do konca prazdnin som teoreticky este stale studentom strednej skoly... Aky je najrychlejsi sposob ??? DAKUJEM.
Treba ísť na políciu a oznámiť, že otec si neplní vyživovaciu povinnosť. Mal si to spraviť už keď ti nezaplatil 3 mesiace.
Alebo sa obrátiť na exekútora. Môžeš osloviť ktoréhokoľvek exekútora v rámci SR.
Skús pozrieť žiadosť:
http://www.exekutor.jupo.sk/dokumenty/Navrh_na_vykonanie_exekucie_vyzivne_s_poucenim.pdf
stivi33
26.07.10,06:34
a mozem to spravit aj ked uz nebudem student?
iriska
26.07.10,10:00
Keď už nebudeš študent a budeš schopný samostatne sa živiť tak už síce by si nemal požadovať mesačné výživné, ale zameškané si vymáhať stále môžeš v xy sume...