martina27ka
26.07.10,07:27
Danovy urad mi ulozil pokutu za nepredlozenie stvrtrocneho vykazu...

zákon 522/1992 v zneni neskorsich predpisov
§ 30a
Lehoty na rozhodnutie a opatrenia proti nečinnosti

(2) V ostatných prípadoch je správca dane príslušný na rozhodnutie v daňovom konaní povinný vo veci
rozhodnúť do 30 dní odo dňa začatia konania. Odvolací orgán (§ 48 ods. 1) je povinný vo veci rozhodnúť do
30 dní odo dňa doručenia podania tomuto orgánu. V osobitne zložitých prípadoch je správca dane a odvolací
orgán povinný tak urobiť do 60 dní...
....
(7) Lehota na rozhodnutie je zachovaná, ak v posledný deň lehoty daňový subjekt prevezme rozhodnutie u
správcu dane alebo ak správca dane odovzdá rozhodnutie na poštovú prepravu prostredníctvom pošty ...

... Plati aj pre spravcu dane posun na najblizsi pracovný den v pripade, ze posledny den lehoty na rozhodnutie pripadne na SO, NE, sviatok???
...v metodike na poratli DR SR som citala ze to plati iba pre danovy subjekt.
danove konanie podla mna zacalo 19.5.2010, kedy som predlozila výkaz, to uvadza DU aj v rozhodnuti a rozhodnutie bolo odoslane 19.7.2010- pondelok, posledny 60. den zakonnej lehoty pripadol na nedelu. podla mna nebola dodrzana lehota...
Mozem sa odvolat proti pokute v zneni... "ze nebola dodrzana lehota na rezhodnutie" ??? ...ked si to dovolim asi mozem cakat kontrolu, vsak???
Ide o sumu pokuty 38 tis. Sk... prosim pomozte!
Timka1
26.07.10,05:30
hneď za tvojou témou je téma, kde sa to riešilo, kuk na odkaz

http://www.porada.sk/t144316-pokuta-za-neskory-suhrnny-vykaz.html
martina27ka
26.07.10,05:42
uz som zareagovala aj tam... ale myslim, ze moj pripad je specificky tym, ze rozhodnutie bolo po lehote!!!
... nemam ako inak vykorculovat z tej pokuty...
odpustit si myslim, neodpustia, nemam uviest aky dovod a aj tak by som zaplatila 10 tis. Sk na kolky, kedze za kazdy stvrtrok dali jedno rozhodnutie, musim dat 500 Sk na kazde.... :-(