zuzana kk
26.07.10,08:08
Ahojte,

mám nasledovú otázku..
sídlo FO-živnosť (jedná sa o eshop) mám v byte, ktorý prenajímam.
Stačí ako označenie FO nalepiť na schránku moje celé obch. meno ?

-> treba aj celú adresu?,
-> treba aj napr že ktoré poschodie sú moje vchodové dvere/príp. treba ich označiť?
-> čo v prípade ak sa schránky nachádzajú vo vstupe do budovy, avšak aj tento prvotný vchod obyvatelia zmykajú.

Treba v takomto prípade označiť zvonček? (ale nechcem aby ájomníkom vyzváňali zbytočne.)

Ďakujem
akina
26.07.10,06:25
Ahojte,

mám nasledovú otázku..
sídlo FO-živnosť (jedná sa o eshop) mám v byte, ktorý prenajímam.
Stačí ako označenie FO nalepiť na schránku moje celé obch. meno ?

-> treba aj celú adresu?,
-> treba aj napr že ktoré poschodie sú moje vchodové dvere/príp. treba ich označiť?
-> čo v prípade ak sa schránky nachádzajú vo vstupe do budovy, avšak aj tento prvotný vchod obyvatelia zmykajú.

Treba v takomto prípade označiť zvonček? (ale nechcem aby ájomníkom vyzváňali zbytočne.)

Ďakujem
FO nemá sídlo, ale miesto podnikania, ak je na adrese bydliska, tak stačí označiť obchodné meno na schránku. Ak sa vchod do domu uzamyká, je potrebné obchodným menom označiť zvonček.
Uvedené sa vzťahuje len na miesto podnikania, nie na označenie prevádzkarne, ktorá sa nachádza v mieste bydliska.
Danielle369
26.07.10,12:00
Podľa citovaného ustanovenia Obchodného zákonníka je podnikateľ povinný prevádzkareň označiť obchodným menom podnikateľa, ku ktorému sa môže pripojiť názov prevádzkarne alebo iné rozlišujúce označenie. Vzhľadom na znenie § 30 ods. 1 živnostenského zákona a § 7 ods. 3 Obchodného zákonníka túto povinnosť má každý podnikateľ bez ohľadu na to, či prichádza do kontaktu so zákazníkom alebo nie. Predpokladom tejto povinnosti je to, že má zriadenú prevádzkareň, t. j. priestor, v ktorej prevádzkuje živnosť, t. j. kde vykonáva sústavnú činnosť.

Povinnosť označiť prevádzkareň podľa § 14 zákona o ochrane spotrebiteľa sa týka len predávajúcich podnikateľov, ktorí sú definovaní v § 2 ods. 1 písm. b) tohto zákona. Takýto podnikateľ je povinný označiť prevádzkareň okrem údajov určených v § 7 ods. 3 Obchodného zákonníka, t. j. okrem označenia obchodným menom podnikateľa, prípadne aj názvom prevádzkarne alebo iného rozlišujúceho označenia aj tak, že na vhodnom a trvale viditeľnom mieste prevádzkarne musí byť uvedené:

a) obchodné meno a sídlo,
b) meno a priezvisko osoby zodpovednej za činnosť prevádzkarne,
c) prevádzková doba určená pre spotrebiteľa,
d) kategória, skupina a trieda pohostinských prevádzkarní a ubytovacích zariadení.

V súlade s § 14 ods. 1 zákona o ochrane spotrebiteľa môže predávajúci podnikateľ prevádzkareň zvonku viditeľne označiť, prípadne aj symbolom alebo uvedením hlavnej skupiny predávaných výrobkov alebo poskytovaných služieb.

Tieto povinnosti označenia sa vzťahujú aj na predaj tovaru a poskytovanie služieb mimo prevádzkarne.

Živnostenský zákon primerane vzťahuje ustanovenia o označovaní prevádzkarne aj na priestory súvisiace s prevádzkovaním živnosti a na technické a technologické zariadenia určené na prevádzkovanie
zuzana kk
27.07.10,07:01
FO nemá sídlo, ale miesto podnikania, ak je na adrese bydliska, tak stačí označiť obchodné meno na schránku. Ak sa vchod do domu uzamyká, je potrebné obchodným menom označiť zvonček.
Uvedené sa vzťahuje len na miesto podnikania, nie na označenie prevádzkarne, ktorá sa nachádza v mieste bydliska.

Ďakujem za odpoveďe...
nemám prevádzkáren, len miesto podnikania...takze schánka+ zvoncek:)