Julia63
26.07.10,09:23
Odkúpila som si (s manželom) byt do osobného vlastníctva a máme ho zavkladovaný v katastri.
Kedy sme povinní podať daňové priznanie a kedy platiť daň ?
Ďakujem.
JankaII
26.07.10,07:29
ak sa nič nezmenilo a mali ste tam trvalé bydlisko aj pred tým ,tak by ste mali byť 5 rokov oslobodení od dane.
Kvaka
26.07.10,07:45
Odkúpila som si (s manželom) byt do osobného vlastníctva a máme ho zavkladovaný v katastri.
Kedy sme povinní podať daňové priznanie a kedy platiť daň ?
Ďakujem.
Zrejme máte na mysli daň z nehnuteľnosti. Do 30 dní ste povinní oznámiť obci zmenu vlastníctva k bytu, keďže vlastníctvo je rozhodujúce pre vznik alebo zánik daňovej povinnosti k dani z nehnuteľností. Daňové priznanie sa podáva do 31. januára kalendárneho roka (zdaňovacieho obdobia), ktorý nasleduje po kalendárnom roku (zdaňovacom období), v ktorom vám vzniklo vlastnícke právo bytu.
Daň z nehnuteľností vyrubuje správca dane každoročne podľa stavu k 1. januáru príslušného zdaňovacieho obdobia. Vyrubená daň z nehnuteľností je splatná do 15 dní odo dňa nadobudnutia právoplatnosti platobného výmeru, ak zákon neustanovuje inak.
Julia63
26.07.10,07:54
Ďakujem za odpovede.
Áno, mám na mysli daň z nehnuteľnosti.
A platí teda pre nás to 5-ročné oslobodenie od dane ?
Kvaka
26.07.10,09:06
Ďakujem za odpovede.
Áno, mám na mysli daň z nehnuteľnosti.
A platí teda pre nás to 5-ročné oslobodenie od dane ?
To 5 ročné oslobodenie od dane z nehnuteľnosti sa nedá uplatniť už od roku 2005, zákon oslobodzuje len byty obecné a všeobecne záväzné nariadenie obce môže upraviť určité úľavy na dani z nehnuteľnosti len v súlade so zákonom.
Julia63
26.07.10,11:00
srdečná vďaka
JankaII
27.07.10,08:48
ospravedlňujem sa,ale v čase/2000 rok/,keď sme my kúpili byt do vlastníctva to ešte platilo,ale to už je dávno a od vtedy som to už nesledovala,...no:o:o dobre vedieť




To 5 ročné oslobodenie od dane z nehnuteľnosti sa nedá uplatniť už od roku 2005, zákon oslobodzuje len byty obecné a všeobecne záväzné nariadenie obce môže upraviť určité úľavy na dani z nehnuteľnosti len v súlade so zákonom.