Julietka
26.07.10,10:19
Ahojte, som rada že som tu našla toto forum ohladom zdravia.... rada by som sa s Vami poradila ohladom mojej dcerky, má 10 mesiacov a máme dva týždne staru ranku vedla očka na tvári... je to v tvare V... mažeme to dermatixom, len teraz asi týžden dozadu sa jej začala robiť pod kožou taký kopček a tak sa mi zdá že sa zväčšuje, myslíte že by to mohol byť keloid? nieje to v jazve je to vedla jazvy pod kožou, ako taka bublinka a nieje to nijak sfarbené... naozaj neviem a je velmi tažké dopatrať sa u nás k odobrníkovi... všade sa dlho čaká, som z toho velmi nešťastná čo sa nám prihodilo ale čas sa vrátiť nedá... musíme s tým bojovať...
Preto Vás prosim, či náhodou nemáte skúsenosti niekto s takýmto neprijemným zážitkom a ako sa to hoji u takých malych detičiek...
Dakujem pekne:)
Oliwa
26.07.10,08:54
Možno je to od veci, ale v prípade, že dcérku kojíš a ranka nie je stále zahojená /ako vznikla?/ - by to snáď za pokus stálo. My sme si z pôrodnice priniesli pred rokmi ako "bonus" zlatého stafylokoka. Z ničoho nič sa malému začali objavovať na stehienkach podliate pľuzgieriky. Pani doktorky /pediatrička i kožná/ mali najskôr podozrenie na alergiu na jednorazové plienky, potom na prací prášok... Zmenili sme plienky i prášok a pupáčiky sa vyhadzovali ďalej, kde ich napadlo -
dokonca aj na hlavičke... Naordinovali mi takú kortikoidnú masť /pre niekoľkodňové bábätko/, že keď som si prečítala príbalový leták s vedľajšími účinkami, zostalo mi zle a spýtala som sa p. doktorky kožnej, či by to dala aj vlastnému dieťatu... Suseda bola detská sestra a tá poradila potierať pľuzgieriky tou fialovou vodičkou. Nezmenilo sa nič, až na to, že všetko bolo fialové...:D
Keď mi známa /lekárka a matka piatich detí v jednej osobe/ poradila, aby som si odstriekala trošku materského mlieka, ktoré obsahuje kolostrum a denne po kúpaní mu vlažným mliečkom /zohriatym v mikrovlnke/ potierala tie pľuzgieriky /vyzerali takmer ako kiahne/, veľmi som tomu neverila, ale čo by neurobila matka pre svoje dieťa...
Potom som zase neverila od šťastia vlastným očiam, keď pľuzgieriky začali vysychať a miznúť - až zmizli celkom bez stopy. Imunitný systém malého dieťaťka sa iba tvoril a materské mlieko mu aj takouto formou dodávalo všetky látky, ktoré potrebovalo...:):)
Možno som fakt mimo témy, len ma to napadlo, ako babská rada pomohla mne tam, kde medicína bola úplne mimo... Zahojila jemnú pokožku dieťaťa priorodzeným spôsobom.:)
elpka
26.07.10,09:12
ahoj, môj synátor má stále nejakú jazvu, asi ako každý chalan a ešte keď mal 3 roky nešťastne u babky spadol na sklenený stôl a doslova mu hlavičku rozrezalo....ostala mu jazva po zašití 9 cm...poradili nám používať gél contractubex......http://www.docsimon.sk/tovar/contractubex-gel-20g a teraz po 2 rokoch je jazva 4 cm menšia...aj dcérka mala na tváričke pod očkom takú fajku z lyžovačky..bola značková mala to ako Niké..a teraz po pol roku jej to nie je ani poznať...takže to sú moje skúsenosti s jazvami...a čo sa týka toho keloidu to musíš konzultovať s odborníkom, ale väčšina skúseností je, že po chirurgickom odstranení vzniká ešte väčší....
Julietka
26.07.10,10:29
No stalo sa to tak, že malinká na seba stiahla nočnu lampu čo sme mali nad prebalovakom a ja som bola tesne pri nej, len som si otvorila šuflik ktorý bol tesne vedla a bolo to :(
Budem si to vyčitať dokonca života, ale už to ničim nezmenim... ano ešte kojim ale na toto by to asi nepomohlo...
No teraz ideme k plastikovi vo štvrtok na konzulataciu tak uvidíme.. čo povie... len dúfam že to neni keloid, a pevne verim že sa to nejako vstrebe... :)
Dakujem za rady :D
Oliwa
26.07.10,13:43
Držím palce, nech všetko dobre dopadne. A netráp sa toľko, maličká Ťa potrebuje usmiatu a šťastnú. :)

A investuj do lampy, ktorá sa dá pripevniť na stenu. Alebo daj na tú, ktorú máš - tienidlo. Ja som si ho kedysi vyrobila - do boku krabice som vyrezala otvor, aby v noci lampa na nočnom stolíku nedávala veľa svetla, keď bolo treba vstať k dieťaťu. Spodok a jeden bok krabice som odrezala. Ak bolo treba viac svetla, odsunula som krabicu od steny. Oblepila som ju vkusnou samolepiacou fóliou s kvetmi, ktorá sa hodila do interiéru spálne /dnes sú dostať aj pekné detské motívy/. Dnes sa možno mladé mamičky pousmejú, ale vtedy sme o vypínačoch, ktoré regulujú svetlo ani nechyrovali a aj tú nočnú lampu v tvare bieleho kalicha som si prepašovala v ruksaku /v uteráku - aby sa nerozbila/ z brigády v NDR - to si dnes už asi málokto vie predstaviť...:D:D:D
Julietka
27.07.10,18:19
No čo sa týka lampy, tak tu už netreba lebo som zmenila miesto prebalovania :( na tom mieste kde sa to stalo, sa hrozne zle cítim :( a všetko sa mi to celé vybavuje od znova, takže prebalujeme na posteli... ale vdaka za rady :) a s tým pašovaním je to fakt sila... :D
Melnick
27.07.10,18:35
Julietka, poraď sa z lekárom či Ti odporučí lampu "Bioptron" - skutočne veľmi pomáha - hlavne na jazvy. Ibaže neviem, či je vhodné použiť ju aj pre také malé bábätko. :)