arimi
26.07.10,12:51
zdravím.
pred mesiacom som na agresívneho opitého exmanžela volala políciu, tí následne zavolali záchranku a odviezli opilca na psychiatriu, kde pobudnul asi týžden. lekári mi odmietli podat informácie o nom, lebo bm si to neprial. aj napriek tomu, že táto vec sa týka mna a mojich detí.
chcem sa spýtat, aký asi može byt další postup v tomto prípade, myslím tým, či bude bm nejak postihovaný políciou za tento útok na nás, alebo ako to mám ja využit a zakázať mu vstup do bytu, kedže nás neustále provokuje a ohrozuje? nebaví ma už stále riešit jeho agresivitu a opilstvo. dá sa týmto jeho odvozom na psychiatriu dosiahnut zákaz približovania sa k nám?
nie sme ešte majetkovo vyrovnaní, navrhovala som dohodu bez súdu, ale bm mi to zase prekazil.
buchač
26.07.10,11:01
zdravím.
pred mesiacom som na agresívneho opitého exmanžela volala políciu, tí následne zavolali záchranku a odviezli opilca na psychiatriu, kde pobudnul asi týžden. lekári mi odmietli podat informácie o nom, lebo bm si to neprial. aj napriek tomu, že táto vec sa týka mna a mojich detí.
chcem sa spýtat, aký asi može byt další postup v tomto prípade, myslím tým, či bude bm nejak postihovaný políciou za tento útok na nás, alebo ako to mám ja využit a zakázať mu vstup do bytu, kedže nás neustále provokuje a ohrozuje? nebaví ma už stále riešit jeho agresivitu a opilstvo. dá sa týmto jeho odvozom na psychiatriu dosiahnut zákaz približovania sa k nám?
nie sme ešte majetkovo vyrovnaní, navrhovala som dohodu bez súdu, ale bm mi to zase prekazil.
Aj keby to nebol len bývalý manžel ...aj keby ste ešte boli spolu žili a bez tých problémov boli , aj keby sa len o diagnózu plochých nôh jednalo ....tak vedz , že ak si pacient nepraje podávať informácie o svojom zdravotnom stave , tak ošetrujúci lekár je toto prianie , želanie akceptovať , je to doslova príkaz !!!!

Ak tento poruší , vystavuje sa

Čo je lekárske tajomstvo?
Pod lekárskym tajomstvom sa rozumie všetko, čo sa lekár dozvedel pri výkone povolania, teda nielen to, čo mu bolo zverené, ale aj čo videl, počul alebo vyrozumel. Ochrana informácií o pacientoch však musí byť zabezpečená aj v prípade počítačového spracovania a týka sa aj zdravotných poisťovní.
Lekárske tajomstvo je u nás zakotvené iba v profesijnej cti a morálke, nie v Trestnom zákonníku. Jeho porušenie môže byť potrestané iba v pracovno-právnom konaní a vyplýva z neho maximálne prepustenie zo zamestnania.


Čo sa týka toho ostatného , približovanie sa , tak to rieši súd ...

Majetok rozdeľuje tiež súd , ak nie ste ochotní , alebo schopní dohodnúť sa , ale to je už iná káva ...
arimi
26.07.10,12:55
[QUOTE=buchač;1463691]Aj keby to nebol len bývalý manžel ...aj keby ste ešte boli spolu žili a bez tých problémov boli , aj keby sa len o diagnózu plochých nôh jednalo ....tak vedz , že ak si pacient nepraje podávať informácie o svojom zdravotnom stave , tak ošetrujúci lekár je toto prianie , želanie akceptovať , je to doslova príkaz !!!!

Ak tento poruší , vystavuje sa

ja by som sa bez toho jeho duševného ochorenia aj rada zaobišla, alebo informáciách o jeho duševných poruchách... ale kedže sa jedná o jeho agresivitu a šialenstvo a alkohol a zrejme aj drogy, to bude asi musiet riešit potom polícia...
preto sa pýtam, lebo neviem, či polícia sama začne konat, kedže ho odvážali na psychiatriu so záchrankou, alebo musím podat podnet ku stíhaniu ja sama...
toto je už vrchol čo ten človek vytvára za situáce.
janka7858
26.07.10,13:16
Ahoj,

mám takú skúsenosť a ten človek bol v minulosti tri krát trestaný, raz odsúdený na 10 rokov a aj tak som si nepomohla, dokonca som ho sama viezla na psychiatriu, kde bol mesiac,,,nepomohlo to,,,aj keď som potom na neho volala políciu, nepomohli,,,aj keď som vymenila na byte zámok,,,nepomohlo,,,do bytu sa dostal,,,,nakoniec som sa ho zbavila po troch rokoch,,,,a to tým,,,že som skončila na záchranke, zošitá ruka, noha,,,,a trauma do dnes,,,,ale až vtedy som sa ho zbavila,,,,,polícia nepomohla v ničom,,,,oni mi doslova povedali, že pokiaľ ma neponesú krvavú,,,nemôžu nič,,,:((((
arimi
26.07.10,13:58
preboha.
ja som už policajtom hovorila, že sa ho bojím a že sa bojím hlavne o deti...krčili ramenami tiež. opilci nemajú zábrany a oni to vedia, ale aj tak nič neurobia. a tak sa tu množia krvavé drámy v domácnostiach a deti na to pozerajú a učia sa, ako sa "žije" ...
ked poviem že mám strach, tak vidím od strážcov zákona len krčenie ramenami...
ale čo je ešte lepšie, podla nich by som mala agresívneho opilca nechat nech ma polhodiny až hodinu surovo mlátit, aby to policajti videli na vlastné oči, kým sa im za ten čas uráči príst k bitke...
lebo vraj inak opilca nevideli v akcii a nemožu teda proti nemu zasiahnut...
niečo abnormálne...
aj to že ho odviezli na psychiatriu bolo len štastie, až ked som povedala lekárovi, že nás tu cvok vydymuje sušenými bylinami a páli čierne sviečky a podobné srandy...
arizona
26.07.10,15:54
Ked vás bude najbližšie v opilosti napádať, ihned chod (alebo volaj) na políciu, podaj trestné oznámenie za fyz.napádanie a vyhrážanie.Trvaj na tom, aby do zápisu dali, že máš obavy o svoje zdravie a život (aj svojich detí).Taktiež na tom, že žiadaš, aby mu pri tej príležitosti urobili aj psychiatrické vyšetrenia a testy na drogy. Musia to riešiť...
lujza.j
26.07.10,17:24
preboha.
ja som už policajtom hovorila, že sa ho bojím a že sa bojím hlavne o deti...krčili ramenami tiež. opilci nemajú zábrany a oni to vedia, ale aj tak nič neurobia. a tak sa tu množia krvavé drámy v domácnostiach a deti na to pozerajú a učia sa, ako sa "žije" ...
ked poviem že mám strach, tak vidím od strážcov zákona len krčenie ramenami...
ale čo je ešte lepšie, podla nich by som mala agresívneho opilca nechat nech ma polhodiny až hodinu surovo mlátit, aby to policajti videli na vlastné oči, kým sa im za ten čas uráči príst k bitke...
lebo vraj inak opilca nevideli v akcii a nemožu teda proti nemu zasiahnut...
niečo abnormálne...
aj to že ho odviezli na psychiatriu bolo len štastie, až ked som povedala lekárovi, že nás tu cvok vydymuje sušenými bylinami a páli čierne sviečky a podobné srandy...
spíš trestné oznámenie, presne - konkrétne popíš čo a ako sa u vás doma deje, ak sa dá uveď presné dátumy, časy a iné okolnosti, ktoré by sa ti zdali byť potrebné a toto adresuj rovno na okresné prokuratúru, kde podľa bydliska patríš, prokurátor spis potom zašle na UJ a KP OR PZ v rámci tvojho bydliska,kde bude pridelený vyšetrovateľovi, alebo poverenému príslušníkovi, ktorý bude musieť vo veci konať. potom budeš predvolaná na spísanie zápisnice na PZ.