AnitaMartinska
03.11.05,07:32
Prosim o informaciu,ktory zakon a paragraf hovoril o tom, ze nahrada za pracovnu pohotovost,alebo odmena za pracovnu pohotovost patrili v obdobi od 1.7.2004 do 31.12.2004 do vymeriavacieho zakladu na účely platenia poistneho na socialne poistenie a zdravotne poistenie.
Dozvedela som sa o tom v SPRAVODAJCOVI pre mzdove úctovnicky a personalistov .
Dakujem,pekny den vsetkym poradakom
anita
milanr
03.11.05,11:00
Ja som minulý rok žiadala pobočku SP o písomné stanovisko k náhradam za prac. pohotovosť. Podľa výkladu SP sa náhrada za pracovnú pohotovosť zahŕňa do VZ podľa § 138 ods. 1 písm. a) zákona o SP. A ešte dodali poznámku, že od poslednej novelizácie ZP neexistuje odmena za pracovnú pohotovosť. Tento postup v súvislosti s náhradou za prac. pohotovosť bolo treba uplatňovať od 1.7.2004 až do 31.12.2004. Od 1.1.2005 SP vydala na svojej www. stránke oficiálne stanovisko, že do VZ sa náhrada za prac. pohotovosť nezahŕňa. Takže ja som minulý rok v decembri všetky mzdy musela prepočítať a odviesť poistné aj z náhrady za prac. pohotovosť.
AnitaMartinska
08.11.05,12:15
milanr,dakujem za odpoved,ale stale neviem,ktory je to zakon,pises iba zakon o SP,
ak je to 461/2003, tak tam je v § 138,odst.2 vypisane,co sa nezahrna do VZ, a je tam
okrem ineho aj odmena za pracovnu pohotovost.
Ci bola uz zase nejaka novelizacia?
A este nieco. Bolo treba z tejto odmeny za pracovnu pohotovost odvadzat aj do ZP?
"Tesi ma", ze taky chaos z tychto neustalych zmien ma vela mzdarov,ze nie som sama. Ale co na to kontroly!!!!!!!!!!!!!