michalin
26.07.10,17:09
Zdravim poradaci, mam problem, bola mi vystavena faktura za sluzbu ktoru som si neobjednal.
O co ide?
Vyuzivam aplikacny hosting jednej firmy ktorej platim za aplikacny hosting s CMS systemom stvrtrocne 44 eur.
Kedze stranky neobsahovali prvky ktore som potreboval pre chod autobazaru a inzercie tak som s ich dal dorobit.

Uplne na zaciatku sme sa dohodli na 114 eur za aplikacny hosting na 3 mesiace + domenu na rok + tvorba rozsirenia pre reklamy adsense medzi inzeraty + tvorba rozsirenia pre zvyhodnenie inzercie. Dohodli sme sa na 114 eur vyfakturovali a realizovali.

Medzicasom som si u nich objednal skusobne este jednu stranku.(ponukaju testovanie na 14 dni zdarma) kde mi okrem mailov s ponukou na vyuzitie platenych sluzieb prisiel aj mail citujem:
"A pretože si našich klientov vážime, máme pre Vás malý darček v podobe kompletného zostavenie stránok podľa Vašich podkladov úplne zadarmo . Jediné čo musíte urobiť je poslať nám vaše požiadavky ako majú stránky vyzerať, čo majú obsahovať a všetky potrebné texty a fotografie a o zvyšok sa postaráme my. Vy už potom dostane kompletne hotové stránky pripravené pre Vašich návštevníkov."

Tu skusobnu stranku som dalej nerozvyjal.

Ale ak mi prisiel tento mail tak som zacal vymyslat dalsie rozsirenia ako napr spominanu inzerciu a registraciu pre firmy, neskor aj cz verziu.
Vsetky tieto rozsirenia bez slova realizovali.
Bol som cely cas v tom ze rozsirenia su zdarma, ved platim za aplikacny hosting. A ze pokial budem spokojny klient tak budem vyuzivat tuto sluzbu aj nadalej.

Lenze teraz mi prisla faktura v ktorej si vyfakturovali 700 eur za 84 hodin prac na rozsireniach. Neboli spisane ziadne zmluvy, ziadne dohody ziadna objednavka ani nikde zmienka o cene.
Skratka si to len tak vyfakturovali. Faturu uhradit nehodlam, i za cenu ze uz sluzby dalej vyuzivat nebduem.
Poradte co mam robit, cas bezi ako aj splatnost faktury.

PS: Teraz som zistil na forach ako aj z vlastneho porovnavania ze ten system je joomla, ktora je prakticky zdarma.
A na druhej strane vsetky tieto rozsiernia za ktore mam ja platit mozu predavat dalej a fakturovat si to znova.



Dakujem

Michal N.
danushka
26.07.10,15:14
Opýtaj sa ich, na základe čoho Ti danú čiastku fakturujú...
Nie je v tom nejaký fígeľ malopísmenkový? Čo si predtým podpísal?
Žiadaj konkrétny bod zmluvy, konkrétne dojednanie.
michalin
26.07.10,15:18
Opýtaj sa ich, na základe čoho Ti danú čiastku fakturujú...
Nie je v tom nejaký fígeľ malopísmenkový? Čo si predtým podpísal?
Žiadaj konkrétny bod zmluvy, konkrétne dojednanie.
No fakturuju mi apliakcny hosting na dalsie 3 mesiace + 86 hodin prac. Spolu 750 EUR. Neboli spisane dohody, ziadna zmluva ani objednavka. Len emailvoa komunikacia v ktorej nepadlo ani slovo o cene.
Jedine som mohol s niecim suhlasit pri objednavani. Ale pochybujem ze to tam bolo, nenawiel som to ani teraz v obchodnych podmienkach.
Predtym sme sa dohodli pred realizaciou vzdy na konkretnej sume.
Dantess
26.07.10,15:30
Podaj písomné odvolanie proti faktúre, následne si zožeň právnika, ktorý ostatné už vyrieši
michalin
26.07.10,15:46
Podaj písomné odvolanie proti faktúre, následne si zožeň právnika, ktorý ostatné už vyrieši
Myslite ze mam nejaku sancu? Googlim ako sa len da, ale odvolanie voci fakture neviem nikde najst. Ani nijaky vzor :( Na fakturu so spravou som reagoval s odporom okamzite no uz 5 dni som nedostal ziadnu odpoved.
danushka
26.07.10,15:47
Súhlasím s podaním písomnej a doporučene zaslanej námietky /s návratkou/, v ktorej budeš argumentovať, že na podobnom nedošlo z Tvojej strany k dohode.
Počkaj čo Ti odpíšu, možno vytiahnu konkrétny bod nejakej dohody, ktorá Ti unikla.
Zatiaľ nič nerieš s právnikom.

Skús zistiť, kto ešte ich služby využíva, alebo využíval a či už v minulosti neboli sťažnosti na túto spoločnosť pre podozrenie z nekalých úmyslov a praktík.

Popri písomnej žiadosti môžeš aj zatelefonovať do danej spoločnosti a žiadať už telefonické vyjadrenie k záležitosti.
danushka
26.07.10,15:50
Myslite ze mam nejaku sancu? Googlim ako sa len da, ale odvolanie voci fakture neviem nikde najst. Ani nijaky vzor :( Na fakturu so spravou som reagoval s odporom okamzite no uz 5 dni som nedostal ziadnu odpoved.

Samozrejme že máš šancu, pokiaľ si nič nepodpísal.
Špekulantov po tomto svete chodí požehnane a úspech majú u takých, ktorí sa zľaknú a bez slov zaplatia.
michalin
26.07.10,15:56
Súhlasím s podaním písomnej a doporučene zaslanej námietky /s návratkou/, v ktorej budeš argumentovať, že na podobnom nedošlo z Tvojej strany k dohode.
Počkaj čo Ti odpíšu, možno vytiahnu konkrétny bod nejakej dohody, ktorá Ti unikla.
Zatiaľ nič nerieš s právnikom.

Skús zistiť, kto ešte ich služby využíva, alebo využíval a či už v minulosti neboli sťažnosti na túto spoločnosť pre podozrenie z nekalých úmyslov a praktík.

Popri písomnej žiadosti môžeš aj zatelefonovať do danej spoločnosti a žiadať už telefonické vyjadrenie k záležitosti.
Ale podnet no rozsirenia komponentov bol z mojej strany samozrejme, ale s tym ze to je zdarma, nikde o cene neboal rec. Ja som len pisal este by bolo toto, a tam toto a on to jednoducho realizoval. A teraz ked je stranka prakticky hotova, tak si to vyfakturoval. Nikdy by som neplatil niekomu za neico od hodin, to sa neda odkontrolovat kolko on sedi za pc. A navyse to moze predavat dalej.
Momentalne maju objednavky pozastavene , vraj koli upgradu stranky. Ale uz dlho. Myslim ze to je skor koli problemom s redakcnym system JOOMLA! teda pravami, ktory predavaju a ktory je inak zdarma. A predstavuju ho ako svoj system. s nazvom iPublikuj.cms O tom ze je to joomla som sa dozvedel nahodou den predtym ako mi dosla faktura.