MySpace
26.07.10,18:39
Ahojte!
Prosim, poradte mi ako nabrat spat kondicku. Priblizne za rok aj nieco som zhodila 10kg. Co ma dostalo na normalnu a stabilnu vahu. Lenze mam pocit, ze odvtedy mam problemy s kondiciou. Sice ani predtym nebola uzasna, ale dokazala som byt na bicykli aj hodinu. Teraz sadnem na bicykel a po chvilke citim, ze nevladzem... Pocitim bolest svalov na rukach, nohach. :( Podobne je to aj pri plavani. Jedine chodza na dlhe trate mi nerobi problem.
Co s tym? Mam brat nejake vyzivove doplnky? Zelezo, ci nieco podobne? Par krat som si dala aj proteinovu tycinku, ale vraj sa to s nou nema prehanat...
Su nejake vhodne cviky na to? Ci nejaky dobry rezim cvicenia?
Dakujem za odpovede.
ErinErin
26.07.10,19:23
Otázne je, či je problém len v nedostatočnej kondícii alebo aj nejaký iný - napr. anémia = nedostatok železa v krvi. Pred začatím nejakého športu je vhodné navštíviť lekára - hlavne, ak sú pochybnosti.

Fyzická kondícia má 3 zložky: výdrž, silu a ohybnosť, ktoré spolu súvisia. Cviky na silu a výdrž môžu byť vpodstate tie isté - napr. dvíhanie činiek - líšia sa intenzitou. Sila sa buduje dvíhaním hmotnosti, ktorú ledva udržíte, pohodovým tempom bez zadýchania sa. Na výdrž stačia relatívne ľahké činky, ale v aerobickej zóne - zadýchate sa a zvýši sa Vám tep. Šport si môžete vybrať podľa svojho založenia.

Dobré tipy sú na
www.sparkpeople.com
tomasenkoslav
27.07.10,10:55
Otázne je, či je problém len v nedostatočnej kondícii alebo aj nejaký iný - napr. anémia = nedostatok železa v krvi. Pred začatím nejakého športu je vhodné navštíviť lekára - hlavne, ak sú pochybnosti.

Fyzická kondícia má 3 zložky: výdrž, silu a ohybnosť, ktoré spolu súvisia. Cviky na silu a výdrž môžu byť vpodstate tie isté - napr. dvíhanie činiek - líšia sa intenzitou. Sila sa buduje dvíhaním hmotnosti, ktorú ledva udržíte, pohodovým tempom bez zadýchania sa. Na výdrž stačia relatívne ľahké činky, ale v aerobickej zóne - zadýchate sa a zvýši sa Vám tep. Šport si môžete vybrať podľa svojho založenia.

Dobré tipy sú na
www.sparkpeople.com (http://www.sparkpeople.com)

absolutne suhlasim s prvym odstavcom.
ja ako byvaly dorastenecký vrcholovy atlet možem povedat, že kondiciu nabereš jedine treningom. /objavenie ameriky , že ?/
ale trening s rozumom, odporucam male davky, pravidelne. dobre su behy ale nie po asfalte, pomaly klus niekde v lese alebo inom makšom podklade "my sme to volali FARTLEK - strieda sa rychlost a intenzita behu podla terenu a jeho profilu". V krajnom pripade škvarove ihrisko v areali vašej ZDŠ. Netreba zabudnut ani na regeneraciu, plavanie, strecing. Pred každym treningom rozcvička nutná !
tych kombinacii je stašne vela ale plavanie, kolo a beh je taka nadostupnejšia volba pre bežnych ludi. Ja mam rad bežky a in-line ale to je už nutna finančna investicia.