slavka124
27.07.10,08:03
zdravím všetkých poraďákov, veľa som študovala evidenciu liehu a 2x návšteva colnice mi dosť skomplikovala účtovnictvo. mne tvrdili, že evidenciu treba viesť mesačnú a tu sa tvrdí že treba viesť dennú. má s tým niekto nové skúsenosti? podľa colníkov by denná mala fungovať až od nového roka. má niekto nejakú tabuľku za čo všetko sa považuje alkohol? vopred ďakujem
ilona
27.07.10,08:45
Neviem akým spôsobom vedieš evidenciu alkoholu,ale ak napr.nahadzuješ príjem na sklad,tak obyčajne tie programy túto evidenciu robia.Vytlačím si to za mesiac a ak niekto bude trvať na dennej evidencii,je to tam predsa podľa dátumu.Za alkohol sa považujú alkoholické nápoje okrem piva a vína.
slavka124
27.07.10,09:03
ďakujem, si zlatá- musím sa pozrieť či to moje mrp- čko robí. nemáš s týmto programom skúsenosti?
ilona
27.07.10,10:02
V MRP učtujem ale len v JU,nerobím tam sklad,takže to presne neovládam,ale skús zistiť na ich stránke.
uctokrajan
27.07.10,10:17
Evidenciu na colnicu je potrebne viest zatial, tak aby bolo z nej zrozunitelne kedy a kolko alkoholu si kupila, podla dodavatela, objemu, druhu a percenta alkoholu. Vydaj staci mesacne ale tiez rozpisane ako na prijme, za predpokladu ze pedavas alkohol konecnemu spotrebitelovi.
slavka124
27.07.10,10:19
ďakujem, ste zlaté
lenkak
27.07.10,20:31
MRP vie robiť evidenciu liehu, pokiaľ správne nastavíš karty.
slavka124
28.07.10,07:50
skúsim sa s tým potrápiť a dám vedieť, určite ako sa poznám- ešte odo mňa padne nejedna otázka. tak zatiaľ- pekný aj keď upršaný deň
Orsz
31.07.10,10:01
zdravím všetkých poraďákov, veľa som študovala evidenciu liehu a 2x návšteva colnice mi dosť skomplikovala účtovnictvo. mne tvrdili, že evidenciu treba viesť mesačnú a tu sa tvrdí že treba viesť dennú. má s tým niekto nové skúsenosti? podľa colníkov by denná mala fungovať až od nového roka. má niekto nejakú tabuľku za čo všetko sa považuje alkohol? vopred ďakujem

Pozri tu: http://www.porada.sk/t140783-evidencia-liehu.html

Podľa zákona je potrebné viesť ju mesačne a až od 1.1.2011 to bude denne. Ja evidujem príjem alkoholu v bare súhrnne za každého dodávateľa a podľa názvu, SBL a % spolu v mesiaci. To znamená, že ak sa od jedného dodávateľa nakúpilo na 5 faktúr v mesiaci postupne 24 litrov Fernetu stock, 1l, 40% ... zaevidovala som to spolu 24 litrov... nerobila som dátum nákupu a samostatne každý nákup, nakoľko takúto dátumovú evidenciu zákon zatiaľ nevyžaduje.
Radoslav Prč
23.04.12,13:53
Online prevádzkovanie pohostinstva, baru http://www.inventury.net
iris50
02.05.12,17:49
Dobrý večer prajem, chcela by som poprosiť o radu, účtujem jedáleň, kde sa nepredávajú žiadne nápoje. len teplé jedlá. Treba viesť nejakú špeciálnu evidenciu vína, alebo rumu, ktoré sa používajú pri príprave jedál? Má s tým niekto skúsenosť. Vopred ďakujem.
Radoslav Prč
02.05.12,18:42
Zdravim, podla mojich vedomosti sa ma alkohol evidovat denne (v tie dni, kedy je prevadzka otvorena) a potom sa raz mesacne hlasi colnici. Za alkohol sa povazuje len alkohol, teda liehoviny (tusim od 16% alkoholu). Teda aj likery.
iris50
02.05.12,18:49
aj jedno deci rumu použité do kysnutého cesta?