Jendo
03.11.05,08:41
Máme objednávku s IČ DPH - ATU, ale tovar od nás išiel ich prepravnou spoločnosťou do Švedska. Vyfakturovali sme do Rakúska s ATU, ale vrátili nám faktúru, že je chybná pretože sme mali vo faktúre do Rakúska uviesť IČ DPH Švédska. Je správny náš postup (t.j. faktúra do Rakúska s ATU), ALEBO ich požiadavka (t.j. faktúra do Rakúska s SE).
- POZOR - ide o jedného odberateľa identifikovaného pre daň aj v Rakúsku aj vo Švédsku, (tovar bol objednaný aj dodaný 1 spoločnosti ale identifikovanej pre daň vo viacerých krajinách). Mimochodom dodací list bol do Švédska.

ďakujem, pozeral som spätne a ak som nepostrehol podobný problém - veď opakovanie je .................
JanaSys
03.11.05,08:57
Podstatné je, pod akým ICDPH si to u Vás objednali. Fakturu vystavíš na toto ICDPH. Tiež máme firmu, čo má dve ICDPH. Na objednávke uvedú, ktoré použiť - väčšinou podľa toho, kde skončí tovar, ale nie je to pravidlo.
Jendo
03.11.05,09:12
Pozn.: môže vyť na dodacom liste uvedené iné IČ DPH ako na faktúre ? som toho názoru že určite nie pretože daňový doklad je faktúra a dodací list je len sprievodný doklad, však.
JanaSys
03.11.05,09:20
Súhlas, len toľko, že dodací list môže nahradiť písomnú objednávku (ak sa dohodli ústne alebo inak), slúži na preukázanie dodávky tovaru a jej prevzatie odberateľom - v EU je to dosť dôležité. Na dodacom liste nemusí byť ICDPH, ale ak je a dodací list je vlastne podkladom k fakturácií - potom na FA by malo byť to isté. Zákon o DPH nerieši dodací list.
JanaSys
03.11.05,09:22
Ešte poznámka k názvu témy. Vývoz predsa nemôže byť do EU, len do tretích krajín. K vývozu nusí byť JCD. Keď si tie pojmy pletieme my, tak čo potom daňováci.
Jendo
03.11.05,09:33
Podstatné je, pod akým ICDPH si to u Vás objednali. Fakturu vystavíš na toto ICDPH. Tiež máme firmu, čo má dve ICDPH. Na objednávke uvedú, ktoré použiť - väčšinou podľa toho, kde skončí tovar, ale nie je to pravidlo.Na objednávke uviedli že tovar má ísť do Švédska a pri tejto vete bolo aj IČ DPH do Švédska. V hlavičke objednávky bolo ATU, predpokladám že preto lebo prišla z Rakúska. Podľa mňa vystavíme faktúru s adresou do Rakúska s IČ DPH SE t.j. Švédsko.
Beriem "vývoz = predaj mimo EU".